Ще дупчите ли ушички на благовец?

  • 2 494
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 773
какво му е болезненото и страшното. Преди месец си продупчих още една дупка, /прави се с пистолет и с пръскане на обезболяващо./за тези, които си мислят, че ти вкарват игла в ухото Crazy/. На дъщеря ми също сложих обеци. Не е имала никакви възпаления и други УЖАСИИ.
Жената не пита кой ще слага и кой не.

# 46
  • Мнения: 865
Чувала съм поверие ,че на Благовещение се слагат обечки на момиченцата ,а това е на 25.03.
Смятам да пропусна.Мария ще си реши живот и здраве дали иска обеци.

А на момченцата кога?  Mr. Green


Mr. GreenИмам 2 предположения:
1-на 2 февруари Петльов ден .
2-когато се осъзнае,че му се носят обеци.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 397
Не, няма да дупча нито уши, нито други подобни. Дъщеря ми е на три, да си ги дупчи, когато и ако тя самата пожелае. Много мразя малки бебета с обеци, да не говорим за рисковете от възпаление, разкъсване на ухот или гълтане на обецата, ако детето ходи на ясла/градина.

Моето мнение е същото, когато тя сама пожелае  Peace

# 48
  • Мнения: 433
Това е от нещата, които най-много мразя - да се подлага детето на болезнени процедури за кефа на родителите си   newsm34
Дъщеря ми си проби ушите 2 месеца преди абитуриентския бал, за да има време да й свикнат ушите. Беше много доволна, сама си избра обиците. Изобщо не ми е хрумвало да ги дупча като е малка.  А мекото на ушите е толкова деликатна област, вързана с куп вътрешни органи...

Ще се видите в приключение, като тръгнат на училище и момчетиите започнат да ги дърпат до разкървяване. За крадене и откъсване на златни обички от ушичките да не говорим.

Майки, осъзнайте се какво причинявате на децата си!

# 49
  • Мнения: 554
Мдааа ще ги дупчим на пролет, толкова съм гадна, че ще го причиня на детето си сега, тази толкова ужасяваща болка, която ще забрави на 5-тата минута. Ще си направя кефа да и се радвам с обеци, а като започне да разбира и не ги иска нека си ги свали.

# 50
  • Монтана
  • Мнения: 220
noАз също не мисля да пробивам ушите на дъщеря ми,малка е и ми се струва,че има още време до взимането на това решение.

# 51
  • Мнения: 3 932
По причина мъжкият пол на детето ни, смятам тази година, и следващата, и по-следващата...да пропусна.

А това за дупченето на уши на Благовец, не го бях чувала досега.

# 52
  • Мнения: 919
Не, няма да дупча нито уши, нито други подобни. Дъщеря ми е на три, да си ги дупчи, когато и ако тя самата пожелае. Много мразя малки бебета с обеци, да не говорим за рисковете от възпаление, разкъсване на ухот или гълтане на обецата, ако детето ходи на ясла/градина.


Подкрепям напълно!

# 53
  • Мнения: 48
Не, няма да дупча нито уши, нито други подобни. Дъщеря ми е на три, да си ги дупчи, когато и ако тя самата пожелае. Много мразя малки бебета с обеци, да не говорим за рисковете от възпаление, разкъсване на ухот или гълтане на обецата, ако детето ходи на ясла/градина.


Подкрепям напълно!
newsm10

# 54
  • Мнения: 660
Поредната тема за дупченето на ушите на бебочките  Confused Confused

Не, няма да дупча ушите й. Аз си ги пробих няколко в 8-ми клас, на 13 бях. Мисля че това вече е по-подходяща възраст.  Peace

Освен това и аз не харесвам малки момиченца с обеци, да не говорим за бебета. А що се отнася до това, че сигурно хората ще бъркат момиченцето ми с момченце, докато е малко - това не е мой проблем и не ме притеснява. И е абсурдна за мен причина да слагам обеци.

А за Благовец - тази година мина вече, както се разбра.

# 55
  • Мнения: 537
Като порасне да почне да разбира и тя да се харесва с обици ще ги пробием и ще й купя каквито си хареса, аз смятам че детето си е хубаво и така, защо и допълнителни екстри да й слагам.  Peace

# 56
  • Мнения: 2 614
Поредната тема за дупченето на ушите на бебочките  Confused Confused


Темата е от февруари - няма нужда да се палите повече по въпроса!  Peace
И аз не одобрявам, но всеки си решава за своето дете!  Peace

# 57
  • Мнения: 660
Поредната тема за дупченето на ушите на бебочките  Confused Confused


Темата е от февруари - няма нужда да се палите повече по въпроса!  Peace
И аз не одобрявам, но всеки си решава за своето дете!  Peace

Мдааа, чукча - писатель, не читатель...  Whistling Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт