Помощ Ларингит

  • 29 186
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Мисти много точно я е описала тази кашлица, като "лаеща", а аз и викам "магарешка". Звукът е просто умопомрачителен. Последният грип при сина ми започна точно с такава, след 2-3 дни премина в "нормална", отхрачваща кашлица Rolling Eyes Не бяхме спали 3 денонощия, защото детето го болеше ужасно и всяко покашляне се превръщаше в кански рев Cry Tired Аз давам Зиртек на капки и Калциев Глюконат сироп. Наистина, горещата баня е много добро решение и веднага облекчава, но от нашия доктор знам, че първо, при такъв пристъп, детето трябва да се изведе на студено и след това на топъл, влажен въздух. Много добре действа и чай от мащерка.

# 31
  • Мнения: 161
Веднъж като чуеш ларингеалната кашлица после няма как да я сбъркаш.На мен  ми звучи влудяващо,защото знам какво следва като я чуя. За климатика не мисля че е правилно.Най-добре е да спи на хладно детето и много добре проветрено.Ние направихме обратното - спирам нощем климатика и работи само радиатор на слабо,за да е хладно.А чуя ли хриптящото дишане-завивам я добре и отварям широко прозорците - по-студено ,по-добре.

# 32
  • Мнения: 1 032

Не уточних, имах предвид отоплението при големите студове. При нас два от пристъпите бяха посред зима, когато нямаше начин да сме без отопление. Тогава забелязах, че ако спи на радиатор кашля повече и е по- неспокойна, а на климатик спеше добре. След това една майка ми каза, че техния лекар им е забранил детето да спи на радиатор точно заради ларингита. Иначе проветряването наистина е повече от задължително.

# 33
  • Мнения: 161

Не уточних, имах предвид отоплението при големите студове. При нас два от пристъпите бяха посред зима, когато нямаше начин да сме без отопление. Тогава забелязах, че ако спи на радиатор кашля повече и е по- неспокойна, а на климатик спеше добре. След това една майка ми каза, че техния лекар им е забранил детето да спи на радиатор точно заради ларингита. Иначе проветряването наистина е повече от задължително.

При нас стана обратното - беше зациклила със страхотна кашлица нощем - тя не спеше,ние не спяхме,ставахме да правим инхалации по няколко пъти нощем.Педиатъра се беше изказвал многократно за климатика,че върти един и същ въздух,прах и прочие,но аз не бях се замислила.Когато започна с тази нощна кашлица и пробвахме какво ли не , реших да променим и това - взехме радиатор и почнах да спирам нощем климатика.На радиатора има овлажнител на въздуха.Кашлицата намаля и спря.И от тогава сме на радиатора.
Важното е да са добре дечицата!Другото е без значение!Че и те се стресират много от ларингеалните пристъпи.А и усещат нашето безпокойство.

# 34
  • Мнения: 329
Майчета, вчера ни изписаха от Педиатрията след остър ларингит. Легнахме си здрави и в 3 ч през нощта, стойте и гледайте, такова чудо няма, бебчо спи при нас и за късмет, чух странно дишане и опит да се изкашля, а звука-страшен, няма глас, само свирене, няма плач...ужас. Веднага го грабваме и право в болницата, сега сме на антибиотик и правихме инхалации на 4 часа, но сега вкъщи не знам как да ги заместя и от вас научих за калциевия глюконат, ще купя допълнително. Но причината е вирусна инфекция, темперятура над 38, утайка и левкоцити силно завишени, какъв е тоя вирус ?

# 35
  • Мнения: 539
Когато голямата има лабингит, и като заплаче, се чува един звук - все едно дращиш по ламарина.
И ларингиалната кашлица е със същия звук. също бих я определила и като магарешка.

# 36
  • Мнения: 1 032
siren, на нас калциевия глюконат ни го изписват в комбинация с противоалергични капки и сироп за кашлица. Пие го по трипъти на ден. Обади се на педиатъра ви и виж какво ще те посъветва. Бързо оздравяване

# 37
  • Мнения: 329
Мерсиgigio, дано не ни повтаря, а и на други да не им се случва. Praynig

# 38
  • Мнения: 5
АЗ СЪЩО ИМАМ ПРОБЛЕМ С МОЯ СИН НА 2 Г И 7МЕС. ПОСЛЕДНО БЕШЕ БОЛЕН ДЕКЕМВРИ 2007 И СЕГА ХОДИ НА ЯСЛА 2 ДНИ И СЕ РАЗБОЛЯ С ВИСОКА Т-РА 39ГРАДУСА  И ПИЕМ АНТИБИОТИК АУГМЕНТИН ОБАЧЕ ТОИ ПЪК ПОЧНА ДА КАШЛЯ ЛАРИНГИТНО НО БЕЗ Т-РА ВЪЗМОЙНО ЛИ Е ТОЛКОВА ЧЕСТО ДА БОЛЕДУВА ОТ ЛАРИНГИТ ИЛИ ВЕЧЕ ИМА НЯКАКВИ АНТИТЕЛА В ОРГАНИЗМА МУ

# 39
  • Мнения: 5
ОСВЕН АНТИБИОТИКА ПИЕМ И ЕНТЕРОЛ ЗАЩОТО ИМА И ЛЕКА ДИАРИА .

# 40
  • Мнения: 5
АКО СЕ ЗАДЪЛБОЧИ КАШЛИЦАТА ТРЯБВА ЛИ ДА МУ НАПРАВЯ ГОРЕЩА БАНЯ ИЛИ ТОВА ЩЕ МУ НАВРЕДИ ПОВЕЧЕ И ПОСЛЕ ТРЯБВА ДА МУ НАПРАВЯ И ИНХАЛАЦИА С ВОДА НА КОТЛОНА С СОДА И СОЛ

# 41
  • Мнения: 3 200
Малко неясно си задаваш въпросите, вероятно защото си притеснена.
Ларингитът е възпаление на гласните връзки и вероятно съпътства другото му заболяване (разстройството).
Просто там е слабото му място, затова е първото, което се "обажда".
Как ще му правиш гореща баня като има температура?


# 42
  • Мнения: 5
СЕГА НЯМА Т-РА НО Е ПРЕГРАКНАЛ И КАШЛЯ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ОТ СУТРИНТА ДОКАТО ЗАСПА 2 ИЛИ 3 ПЪТИ Е КАШЛЯЛ СИГУРНО МИСЕ СЛУЧВА ВЕЧЕ ЗА 3 ИЛИ 4 ПЪТ НО НЕЩО МОГО ЧЕСТО СТАВА ТАКА НЕ МОГА ДА ГО ПУСНА НА ЯСЛА ВЕЧЕ 3 МЕСЕЦА
 

# 43
  • София
  • Мнения: 4 578
Моля те, пиши с малки букви, всички виждаме.
А за какво пиете Аугментин? Разтройството ви е от него, предполагам  Crazy. Гореща баня не се препоръчва, ако е с Т...

# 44
  • Мнения: 329
Ние също не се оправихме веднага след антибиотика и се наложи да го консултирам с друг лекар в белодробната клиника и УНГ, изписаха ни сироп демефан за кашлицата, метилпреднизолон по схема , зиртек и капки за нос-на Улевинов, вече 5-6 дена се долекуваме, но пак кашля от време на време. Казаха, че ларингит може да се лекува 2-3 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт