как да накарам синът ми да прояде

  • 2 712
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 263
Деси, обясни ми моля по-подробно. Погледнах в темта, която си ми дала, но там видях само мнения за проблеми с финната моторика. А аз наистина мисля, че нямаме проблеми с фината моторика. Още повече, че когато иска малкия изяжда малко супичка, някое яйце, пържени картофки, питки и някои други такива храни. Проблемът е по-скоро, че това се случва рядко и също така, че поти отказва да яде плодове и зеленуци.

# 31
  • Мнения: 3 591
Не е необходимо детето да има някакъв проблем с финна моторика вестибуларен апарат и т.н.. При много деца "злоядството" се дължи на прекалено висока/прекалено ниска чувствиетелност на устата. Прочети не в темата, а линка към материала за  злоядите деца - там има много информация - като започнеш от миенето на зъбите и завършиш с начина по който се предлага храната... трябва да се промени изцяло начина по който предлагаш храната...  Не казвам, че при твоето дете е това, но по това което пишеш вероятността да е това е МНОГО висока...  тези дни ще го преведат и на БГ, предполагам ще ти се изясни. Ако детето ти няма проблем със сетивността (което няма как да разбереш толкова лесно) при всички положения съветите там ще проработят много по-бързо...
Тази битка се води дълго време. не става въпрос за дни и седмици, а за месеци и години....Но има начин да им се помогне  Hug

# 32
  • Мнения: 2 757
а кисело мляко не може ли да яде, то оправя червата? да си прави сандвичи с пълнозърнест и ръжен хляб по възможност правен с кисел квас. Не може ли да слага някакви зеленчуци в сандвича примерно? Колкото и малко да е все е нещо. освен това седенето пред ТВ, компютър и т.под. определено се отразява негативно на страдащия от хемороиди. Аз самата имам от втората бременност, още си ги влача. Големи проблеми ми създаваха, но сега вече не, лека полека ги закрепих. Може да се оправя от самосебе си, но аз определено се опитах да им помогна с редовно ходене по нужда, което лично аз постигам с кафе сутрин на гладно. При твоето дете няма да мине номера. Но вкарай повече фибри в хляба примерно. Не разбирам какъв е смисълут от течна храна в интерес на истината. Освен това аз също имам поленова алергия, която последните ми години в БГ така се влоши, че прерастна в астма. Тук в Дания не страдам толкова за щастие. Но определено никога не съм била злояда така че не е задължително да има връзка между злоядство и астма. Всъщност ако може да се приеме за злоядство това, че мразех сладки неща от всякакъв тип.
Освен това зеленчуци особено сурови не ям. Но има начин да се направят на салата така, че стане много вкусно. А как нагъвам домашни салатииии, правя ги супер. Мъжът ми, който определено е обикалял много и по скъпи ресторанти и казва, че по-хубави салати от моите никога не е ял, както и супи (не спагам никакви овкусители, само полезни неща ). А от как е с мен, прояде нещо, което никога не е обичал - боб. Тук не могат да го готвят, а аз направо го шашнах с моята манджа. Минутка за реклама  Blush

# 33
  • Мнения: 18
значи моя не е толкова злояд колкото се храни неправилно...имам впредвид че яде предимно пици спагети пържени картофи и месо само в печен вид...салата яде по 1 купа и гледам в нея да има повече кълнове  яде по 1 ябълка на ден и 1 чаша фреш от портокали въпреки забраната на лекаря а кисело и прясно мляко на корем...обаче явно не е достатъчно за да спомогне за нормалното изхождане...сега от 1 седмица му е спокойно на дупето ама до кога не се знае....яде и зеленчуци в суров вид но не на манджа а за чипсовете и снаксовете ...кое дете не ги ръфа непрестанно.Лекарите обаче си държат на течната храна или поне да има много сос...ама това дете не мога да го излъжа с каквото и да е...щом болката от хемороидите не го стресна...не знам тогава какво
Благодаря на всички които пишете тука

Общи условия

Активация на акаунт