искат да им подарим пари за сватбата

  • 34 309
  • 467
  •   1
Отговори
# 30
  • DE
  • Мнения: 967
Нищо лошо не намирам в това да искат пари. Така хем ти няма да си блъскаш главата какво ще им купиш, хем те ще си ги оползотворят по най-добрия за тях начин.
По-хубаво ли е да получат 5 микровълнови и 3 тигана?

# 31
  • софия
  • Мнения: 2 140
Щом това е желанието на младоженците,аз не разбирам какъв е проблемът. newsm78Замислете се малко,че е много тъпо младото семейство да бъде отрупано с ненужни вещи.И вместо да се зарадват на дадения подарък  се оказва,че са се сдобили с още 2-3 подобни и да се чудят къде да ги разкарат.

# 32
  • Мнения: 2 908
Съвсем нормално е.Ние също искахме изрично пари на сватбата ни.Сега всичките ми приятелки,които се женят искат пари-по-добре е така,не виждам защо да е неудобно на някой.По-добре ли е да ти подарят 10 комплекта за кафе,от това да си купиш сам,каквото ти трябва?Мен пък ми се струва прекалено да се оплаква някой от това-това е най-доброто ,което могат да ви поискат-няма да се мъчите да избирате,няма да губите време да ходите по магазините.

# 33
  • Мнения: 1 294
една идея: голямо гювече пълно с монети от 1лв. малко трудно преносимо ама пък е оригинално Simple Smile

Това ми звучи по-скоро като отмъщение за наглостта, че са поискали пари.
Хак да ви е!Бройте сега! Mr. Green

# 34
  • Мнения: 22 432
Много млади искат наистина подаръците в пари, защото обикновенно имат някакви планове.
Парите се слагат в плик, с картичка с пожелание и толкова. Вече каква ще е сумата зависи от това колко вие може да отделите. Но е прието да е поне двойно повече отколкото е куверта ви. Или поне да го покрива.

# 35
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не е напоследък, прави се от доста време вече. За мен парите в плик или сватбената листата са много по-удобни и практични варианти за подарък в сравнение с традиционните и банални сервизи, роботи и картини. Crazy
Не виждам нищо нагло или грозно.

# 36
  • Мнения: 211
Според мен е по-удобно да се дават / получават пари , освен когато младоженците  искат да получат нещо конкретно като подарък .  Така със събраните пари те могат да си "подарят" нещо , което никой от гостите не би си го позволил ( скъпи  мебели, екскурзии, кола и т.н.)

# 37
  • Мнения: 1 477
Нашата сватба беше преди две години.Не съм си позволила даже и да намекна на гостите подаръците да са под формата на финикийски знаци.Най-малкото е невъзпитано.Само с родителите ни се бяхме разбрали да ни дадат пари.Имаше и подаръци, които се дублираха ,но здраве да е!Сега си имаме спомени от повечето гости, които бяха уважили нашия ден.Според мен е по-добре да и купиш подарък.Измисли нещо оригинално.Аз бих оценила точно този жест.

# 38
  • Мнения: 3 423
Мерси на всички за отговорите  bouquet
Много се зарадвах,че половината мислите ,като мен,че това не е твърде красиво.
Аз винаги съм избирала подаръците с отношение и съм влагала нещо от себе си(дори избирайки по сватбена листа),това да подаря пари ми се вижда безлично(на въпросната двойка мислехме да подарим спа уикенд,преди да си поискат парите), затова безкрайно мерси за хубавите идеи с кошницата цветя,бутилката и най вече това с гърненцето с жълтици-много е забавно(може и сандъче да е уж от съкровище Hug
една идея: голямо гювече пълно с монети от 1лв. малко трудно преносимо ама пък е оригинално Simple Smile
Между другото аз тия стотинки от лев много ги събирам за въртележките в парка,ценни са Wink
Също мерси за идеята сумата да покрива куверта и нещо отгоре(на нашата сватба кувертите бяха много високи и никой не ни подари нищо, което да покрие куверта,но аз не съм дотам прагматична и по скоро се смях на това.)
Благодаря и ,че ме ориентирахте в границите на сумата Hug

В някакъв филм съм гледала ,как подаряват на булка -гердан от дву- левки ,плюят и лепкат по челото 50тачки-никога не бих го направила,въпреки че това да си поискаш кеш може да провокира и подобна реакция.

Още веднъж благодаря за съветите и мненията  bouquet

# 39
  • Мнения: X
Да, сумата е колкото ви е възможно, разбира се. А идеята не е от сега, това е удобство. Ние нямахме сватбени листи и официалности, но И за други празници ако близки приятели и роднини ни питат за подарък, казваме (или ако нещо ни трябва или парички). Няма нищо нагло, но пак казвам бих го направила само ако ме питат какво да ми подарят, иначе не ми допада.
А, сетих се, че видях в един магазин специален плик за парички- цветен, украсен с панделка.

# 40
  • Мнения: 45
Aма хора нали сме вече ЕВРОпейци, почти  ooooh! Ми така правят хората по цял свят, пари или по списък. Обикновенно в списъкът са обаче доста скъпички неща, така че накрая има и сметка, та ако не можем да подсигури човек нещо цяло, то поне част от него.  Peace

Аз не мога да разбера защо е вълнението.  newsm78 Нали и това дето ще се купи, ще се плати, няма да се открадне... Или искате да минете тънко?  Wink Ами сумата, която човек е предвидил за подарък, я дава просто в кеш, подходящо поднесена (имаше чудесни идеи). Ако е много малка, в стотинки  Laughing така е хем смешно, хем отмъстително.  hahaha

В крайна сметка мисля, че всеки разумен човек купува подарък на първа линия за да зарадва получателят му. Ако това е движещият аргумент, не виждам защо аз да определям какво би зарадвало младоженците. Че и гаранция намам, че още дузина няма да решат същото  ooooh!
Едни искат да пътуват, други искат да си купят нещо. Аз предпочитам да да им помогна в осъществяване на някаква тяхна мечта, отколкото да налагам собственният си вкус и разбиране.

Така че не мислете "в квадратчета"  Money

# 41
  • Мнения: 3 880
ЗаЩо пък да е нагло? Че и гроzно и неzнам си оЩе какво? Това си е тяхната сватба. Ами ако смятат да си купят неЩо голямо с парите от сватбата. Един голям подарък, zа който си мечтаят, а не 50 малки, най_вече сервиzи, сувенири, уреди раzни, картини, часовници които я им трябват я не. И както са от сърце подарени, така да събират прах после по маzета и тавани. Може, след като са студенти, да искат по тоzи начин да съберат някаква стартова сума zа съвместния си живот или zа сватбено пътеШествие, абе 1000 въzможности има....
ЗаЩо видяхте само "наглото" от цялата работа. Аz бих каzала_ практично. Все пак в една сватба отиват много средства и като мине тя нямаШ пари, но zатова пък имаШ няколко сервиzа zа кафе, супер, мечта zа всеки младоженец  Wink Peace
А последното неЩо, в което бих сложила паричен подарък е плик  ooooh! Така правеШе баба навремето. Иzполzвайте фантаzията си (и интернет), има толкова красиви парични подаръци. Например тук, раzлисти и другите страници, със сигурност бе намериШ идеи. В краен случай можеШ да втъкнеШ бакнотите (сгънати във формата на пеперуди, с дръжки от тънка медна тел) в голям букет цветя.
Весела сватба и не мислете zа младоженците като zа наглеци, zаЩото това е по_гроzно  Wink Peace

# 42
  • Мнения: 137
Хаха не само е грозно и нагло ами и много просташко!Аз на една сватба станах свидетел как булката и младоженеца се скатаха изведнъж,а те се скрили в булченската кола и броят пари ooooh!Да не говорим ,как видях нашата картичка в която бяхме сложили парите как се валяше по пода на колата,предполагам директно са я хвърлили без дори да си направят труда да прочетат посланието в нея ConfusedАма така е разни хора,разни идеали!

 newsm62 newsm62 newsm62

Ох, смях се с глас. И аз знам за такива случаи, когато като сватбата и младоженците се прибират започват да броят пари.

Ами някои хора правят сватби заради пари. Смятат, че ще са отгоре, защото ще черпят с по едно кебапче и пържени картофи. Какво като в сватбата се влагат пари, трябва да се мисли да се избият ли? Къде отива целия чар на сватбата?

# 43
  • Мнения: 3 153
Аз пък мисля, че ако на сватбата се канят само хората, които обичаш и те обичат няма нищо нередно да ти подарят пари, за да послужат наистина за каквото ти сърце иска!! За жалост БГ действителността предлага "сватбена картина" изпълнена с родата до 9то коляно (вкл. на стринка ти, стринка й) и куп познати (и не чак до там), които са "отбили" номера къде с миксер, къде с тостер, къде с портативна прахосмукачка за кола от ТСМ....... Докато са ни такива сватбите в България, няма как да разберем предимството да се събереш с най-близките ти хора и да отпразнуваш този миг...........без на финала да си тръгнеш с 23 кашона тостери!

# 44
  • Мнения: 137
Петинка, на нашата сватба получихме два комплекта сервизи и едни тенджери. Всичко друго беше пари. Събрахме наистина много голяма сума. Това е нормално, ненормалното е да си ги искаш предварително от всички гости, камо ли пък написано на покана

Общи условия

Активация на акаунт