Новости за програмата за детегледачките

  • 23 258
  • 315
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 41
 Искам да споделя, че и ние от 28,05,2008г. сме включени в програмата.
Бях писала по-рано за своите спънки, които се наложи да срещна по подготовката на документите. След почти дву месечното очакване на тромавата бюрокрация, се похвалвам с перфектен набор от нужните книжа и официално встъпване в програмата!
  На чакащите пожелавам успех и да знаеят, че само им е нужно малко търпение!
    bouquet благодарности на създателите и участващите

# 271
ще ходим на почивка цялото семейство. Но имаме две детегледачки за близнаците те няма да бъдат с нас как трябва да им платим пълно възнаграждение или някаква част

# 272
ще ходим на почивка цялото семейство. Но имаме две детегледачки за близнаците те няма да бъдат с нас как трябва да им платим пълно възнаграждение или някаква част

Макар това да е малко извън темата въпросът е интересен и вълнува доста родители.
По мое мнение, когато семейството почива без да ползва услугите на детегледачката, не би трябвало да и се отнема от заплатата, тъй като за нея това се явява принудително прекъсване, а и би било почти невъзможно да си намери друг ангажимент само за една-две седмици /обикновено/. 

# 273
  • Мнения: 5 682
ще ходим на почивка цялото семейство. Но имаме две детегледачки за близнаците те няма да бъдат с нас как трябва да им платим пълно възнаграждение или някаква част
Ами предполагам като всеки работодател, Вие би трябвало да ги пуснете в полагаемия им се платен отпуск. Ако детегледачките са по програмата, то тогава Социалните са им работодател и пред тях трябва да се представи молба за отпуск от самите детегледачки.

# 274
  • Мнения: 8
Здравейте!
Питам се , дали след включване в програмата майката ще може да ползва болничен за гледане на малко дете, ако се налага Rolling Eyes

# 275
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Здравейте!
Питам се , дали след включване в програмата майката ще може да ползва болничен за гледане на малко дете, ако се налага Rolling Eyes
Не.

# 276
  • Мнения: 4 181
Здравейте момичета!
Ние също кандидатствахме по програмата, но от Социални грижи - Смолян ни беше отговорено, че към момента всичко е пълно и ресурса  - 1200 бр.на национално ниво е изпълнен. Очаквало се актуализиране -  скоро Rolling Eyes Има ли нещо такова и заслужава ли си да чакаме, при условие че отговаряме на условията - майка ми, която е безработна от 4-5 г.ще гледа бебо, който е вече на 9 месеца или да мислим да я осигуряваме, за да и прехвърлим майчинството.
Обадих се в МТСП да проверя как стоят нещата. Това което са ви казали не е вярно , за цялата страна има към момента малко под 500 наети детегледачки.
АКо пак ви кажат такова нещо - искайте им конкретна информация, колко бройки има отпуснати за региона и всичките ли са заети? Настоявайте да си подадете заявление, дори и да е изчерпана бройката, за да може като се отпусне допълнтелно бюджет да стане по-бързо.
Ако има някакъв проблем, пишете ми моля ви на лични, защото нямам никакво време напоследък и често преглеждам само тях Peace

# 277
  • Мнения: 4 181
ще ходим на почивка цялото семейство. Но имаме две детегледачки за близнаците те няма да бъдат с нас как трябва да им платим пълно възнаграждение или някаква част
Ако няма да ги взимате с вас, да си пуснат отпуск  Peace
Той е платен от АСП  Peace

# 278
  • Бургас
  • Мнения: 702
ще ходим на почивка цялото семейство. Но имаме две детегледачки за близнаците те няма да бъдат с нас как трябва да им платим пълно възнаграждение или някаква част
Ако няма да ги взимате с вас, да си пуснат отпуск  Peace
Той е платен от АСП  Peace

"Имаме две детегледачки" ме навежда на мисълта, че не са наети по коментираната програма  newsm78

# 279
  • Мнения: 1 174
Здравейте,близнаците ми  ще навършат 2 годинки живот и здраве на 1.09.08г.Свекърва ми е безработна и ще се регистрира в бюрото по труда лятото.Искам да попитам,кога трябва аз да подам документи за въпросната програма за да влеза в сила от септември и на мен само служебна бележка,че работя ли ми е необходима или и други документи?
Предварително благодаря!  bouquet

# 280
  • Мнения: 8
Здравейте!
Питам се , дали след включване в програмата майката ще може да ползва болничен за гледане на малко дете, ако се налага Rolling Eyes
Не.
Мерси!

# 281
  • Мнения: 4 181
Здравейте,близнаците ми  ще навършат 2 годинки живот и здраве на 1.09.08г.Свекърва ми е безработна и ще се регистрира в бюрото по труда лятото.Искам да попитам,кога трябва аз да подам документи за въпросната програма за да влеза в сила от септември и на мен само служебна бележка,че работя ли ми е необходима или и други документи?
Предварително благодаря!  bouquet
Ако искате да ползвате програмата след навършване на 2 години на детето, това означава, че трябва да се върнете на работа и да вземете бележка от работодателя , че сте на работа  Peace

# 282
  • Мнения: 8 242
Здравейте!
В момента съм в следното положение, ще се радвам да можете да ми отговорите на чуденките  Praynig
1. Платеното ми майчинство свърши на 30.05.3008
2. В момента съм в платен отпуск.
3. Ще напусна работата си в момента когато той изтече и ще подпиша трудов договор в друга фирма.
4. Свекърва ми е безработна, но живее в друг град (Бургас).
5. Баща ми също може да се регистрира в бюрото, но от време на време работи по граждански договори..

1. Ще може ли да я "наема" да ми гледа детето? Или трябва да я прехвърля с временно местожителство (настоящ адрес) тук (Пловдив) и тук да се регистрира в бюрото по труда?
2. Ако баща ми се регистрира, може ли после паралелно да подписва граждански договори? (след като това се смята за трудов договор по програмата за заетост?) или не?
3. Освен бележка от НОВИЯ работодател, че работя, друго ще ми е необходимо ли (детето е между 2 и 3г.) или пак ще е нужно бележка от НОИ, че съм взимала майчинство?
4. Всеки месец ще трябва да представям пред Дирекция “Социално подпомагане” бележка от работодателя, че работя?

Нещо друго пропускам ли  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 07:14 от duhi_puhi

# 283
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
duhi_puhi, мога да ти отговоря категорично само за първия въпрос: да, трябва свекърва ти да се регистрира с настоящ адрес в Пловдив, както и да се отпише от БТ Бургас и да се регистрира в БТ Пловдив. Ако получава обезщетение от БТ, след прехвърлянето изплащането на това обезщетение се прекратява.

# 284
  • Мнения: 8 242
Здравейте!
В момента съм в следното положение, ще се радвам да можете да ми отговорите на чуденките  Praynig
1. Платеното ми майчинство свърши на 30.05.3008
2. В момента съм в платен отпуск.
3. Ще напусна работата си в момента когато той изтече и ще подпиша трудов договор в друга фирма.
4. Свекърва ми е безработна, но живее в друг град (Бургас).
5. Баща ми също може да се регистрира в бюрото, но от време на време работи по граждански договори..

1. Ще може ли да я "наема" да ми гледа детето? Или трябва да я прехвърля с временно местожителство (настоящ адрес) тук (Пловдив) и тук да се регистрира в бюрото по труда? - трябва да е към БТ по местоживеене на майката
2. Ако баща ми се регистрира, може ли после паралелно да подписва граждански договори? (след като това се смята за трудов договор по програмата за заетост?) или не? - ДА
3. Освен бележка от НОВИЯ работодател, че работя, друго ще ми е необходимо ли (детето е между 2 и 3г.) или пак ще е нужно бележка от НОИ, че съм взимала майчинство? - само сл.бел. от работодателя
4. Всеки месец ще трябва да представям пред Дирекция “Социално подпомагане” бележка от работодателя, че работя? - да

Нещо друго пропускам ли  Rolling Eyes

Отговарям си сама  Crazy Една много любезна служителка ми обясни всичко .. да им се ненадява човек  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт