Самоделни бижута - 2

  • 114 568
  • 736
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 459
Мислиш ли? Мерси Embarassed

# 286
  • Мнения: 128
elndim, това наистина ли е твоят ПЪРВИ опит с фимо???? Нямам думи, много е красив накитът, много е нежен.
А моят първи опит с фимо е такъв: http://entertainment.webshots.com/album/571767993CLThuP

# 287
  • Мнения: 459
Fiona
С фимо е първи опит наистина. Но преди да направя розичките от него се пробвах с обикновен пластелин/жал ми беше да хабя материала/. Направих няколко от обикновения и после се престраших да пробвам и Фимото. А днес направих една дузина нежно розови розички, но не съм решила още как да ги сглобя. иначе преди десетина години правех колиета и гривни от изкуствени перли, затова имам доста останали и ги съчетах с фимото.
Накитът не е съвсем завършен, още не съм му сложила закопчалка и мисля каква да бъде и как да я закача.

# 288
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
elndim, резултатът е потресаващ дори за найсти опит с Фимо, а като за първи -  Shocked в най-добрия смисъл!  smile3501Чакаме продължение.

Tarlio, благодаря за милите думи.  bouquet Правя ги за себе си, кича дъщерята и приятелките и, но не смятам, че съм надобряла толкова, че да печеля от тях. Все пак, ако нещо наистина Ви харесва толкова, може да се разберем на лични.

# 289
  • Мнения: 459
Делфина фон Ю
Благодаря!
Събирам кураж да започна сглобяването на розовите розички, Ако успея тези дни ще кача резултата.

# 290
  • Мнения: 264
Момичета, а някой знае ли колко струва горе долу машинката (като два валяка) за Фимо с която се "разточват" еднакви по дебелина парчета???
Търсих из нета, но нито намерих къде има нито колко струват  newsm78

# 291
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
elndim  просто феерия.Око е гривна няма ли много да закача.Нещо на гушката ли??? какво ли.

Делфина фон Ю   може да направите нещо като магазин тук в темата .
Да споделите кое бихте продали или в албумите ви да има някакви цени.
Толкова способни жени -трябва да споделяте.
Момичетата от тортите как правят по поръчка.
не се притеснявайте.Вие сте със златни ръце.
Ще имам скоро РД и ще ти пиша на лични.

# 292
  • Мнения: 459
elndim  просто феерия.Око е гривна няма ли много да закача.Нещо на гушката ли??? какво ли.


Благодаря!
Да това е нещо като колие, на струна около гушката.
За гривна трябва да помисля някакъв друг вид свързване на елементите.

# 293
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Plamenka, ако търсиш оригинална машинка на Фабер, приготви си яка сума - чувах за нещо от порядъка на 60 лв, ако изобщо се намери. Другият вариант е машинка за точене на паста - ето такава , http://www.alibaba.com/product-gs/204047953/Pasta_machine.html , върши същата работа. Аз съм си заплюла една - от магазин на ТСМ ( оня, с евтините немски стоки с транспортни дефекти)  за 28лв.

Elndim, виж това http://www.flickr.com/photos/olga_pogodina/3481805239/in/set-72157614824531594/ Май всичко е нанизано на тел.

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 14:36 от Делфина фон Ю

# 294
  • Мнения: 459
Делфина фон Ю На тел и после на халкички ми се струва.

А в кой ТСМ си видяла паста машина? Иска ми се и аз да пробвам нещо с нея.

# 295
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Делфина фон Ю На тел и после на халкички ми се струва.

А в кой ТСМ си видяла паста машина? Иска ми се и аз да пробвам нещо с нея.
Даммм.

В ТСМ в наше село. Т.е. в такъв тип магазинчета трябва да се търси.  Не знам, в София сигурно е по-лесно да се намери.

# 296
  • Мнения: 599
Вие сте невероятни smile3501.Гледайки творенията ви,усещам творческия порив,който ме беше напуснал.Аз използвам паста машина,която ми върши перфектна работа.От финансова гледна точка е за предпочитане пред оригиналната.

# 297
  • Мнения: 264
Делфина фон Ю , много благодаря за жокерчето. Аз бях търсила в магазини за домашни потреби, но все ми показваха едни машини за спагети  Mr. Green
Днес ще се хвана да измайсторя нещо, че ме е хванала музата  Heart Eyes

# 298
  • Мнения: 394
Здравейте, хора!
Изчетох внимателно всичко и ми беше доста интересно.
Преди години съм обработвала глина до керамика с печене в пещ на високи градуси и гланцирана със специалнен гланц и пак печена, но поради стечение на обстоятелствата прекратих този занаят...
От известно време съм решила отново да се занимавам с глина. За целта съм си купила самосъхнеща глина, без нужда от печена, което ми спестява доста усилия. Казва се ДАС, за която има писано и тук, не е зле. Направих няколко бижута, купичка, имам идеи за свещници и т.н., но все още ми липсват материали. Симпатизирам най-много на Бабилия и по-точно на мнението й, че глина се боядисва в по-светли пастелни тонове, т.нар. земни тонове. Обаче имам един въпрос -  тъй като си купих темперни бои(някакви италинаски в бурканчета) се чудя дали бих могла да докарам тези тонове и с тях(навярно  повечко вода)???
Обаче, знаете ли, когато обработвах глината изсъхнала вече с акрилни бои(които са на прах) със значително количество вода имаше опция при изсъхването им да си изтривам това-онова. Т.е. с пръсти можех да поизтривам боята.... С други бои дали е възможно това?
Нямам търпение да си боядисам творенията Wink и да си ги лакирам (мисля да взема лак-спрей за гланциране на акрилни бои.
Аз имам и други въпроси, ама с течение на времето Grinning
Благодаря и лек ден!

# 299
  • Мнения: 459
В неделя направих това набързо за една 4 годишна кокетка:

Общи условия

Активация на акаунт