Френска селска торта?

  • 178 997
  • 616
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 592
Понеже тази тема още се върти, скоро ще докладвам дали направената от мен по рецептата та Канея има нещо общо с т.нар. оригинал. Скоро ще ходя до Сф, та съм си наумила да я пробвам и да сравня.
Ей, много ме бъзикат с тази торта в къщи дето така ме подпалихте Joy Joy Joy

# 391
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Преди малко в предаването на Ути я направи представителка на Канея (не хванах началото), по дадената от тях рецепта. Единственото, което не знаех е, че се разточва на намаслена повърхност. Пак ще я направя, и то много скоро.

# 392
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Четох рецептата на Канея, мисля да я пробвам , но първо пише, че тортата се прави задължително с 5 блата, а пък се разточват 7-9 блата - аз ли нещо не разбрах newsm78 и ако правилно съм разбрала - какво правите с блатовете , които ви  остават?

# 393
  • Мнения: 22 867
Четох рецептата на Канея, мисля да я пробвам , но първо пише, че тортата се прави задължително с 5 блата, а пък се разточват 7-9 блата - аз ли нещо не разбрах newsm78 и ако правилно съм разбрала - какво правите с блатовете , които ви  остават?

 Аелис, просто я правиш с повече блатове, по-хубава става.

# 394
  • София
  • Мнения: 600
Вчера след гласуването специално ходих до Хасиенда-та в Лагера да я пробвам тази митична селска торта, обаче с моя 'късмет' беше свършила. И бисквитената им торта беше хубава.

# 395
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Четох рецептата на Канея, мисля да я пробвам , но първо пише, че тортата се прави задължително с 5 блата, а пък се разточват 7-9 блата - аз ли нещо не разбрах newsm78 и ако правилно съм разбрала - какво правите с блатовете , които ви  остават?

Аз правя двойна доза блатове с което изкарвам около 15-16 блата и с тях правя три торти (не наведнъж естествено а през около седмица) Просто блатовете са готови и само бъркам сметаната за новата торта ръся орехи и имам готов десерт за уикенда.

# 396
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
labrex , като е с повече блатове най - вероятно трябва да увелича количеството крем, нали?

shemet_neveroiaten , а готовите блатове как ги съхраняваш?

# 397
  • Мнения: 22 867
labrex , като е с повече блатове най - вероятно трябва да увелича количеството крем, нали?

shemet_neveroiaten , а готовите блатове как ги съхраняваш?

Аз по принцип купувам три кофички, защото я обичам с повече крем. Grinning

# 398
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
labrex , като е с повече блатове най - вероятно трябва да увелича количеството крем, нали?

shemet_neveroiaten , а готовите блатове как ги съхраняваш?

Аз по принцип купувам три кофички, защото я обичам с повече крем. Grinning

labrex , благодаря ти  bouquet, другата седмица ще се прави Wink.

# 399
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
shemet_neveroiaten , а готовите блатове как ги съхраняваш?

Ако ще ги ползвам до 3-4 седмици по 5 броя в отделни пликове разделени с хартията за печене, която съм ползвала по време на печенето. Ако не съм сигурна дали ще успея до месец да ги употребя ги слагам във фризера пак така опаковани. Ама в повечето случаи не стигат до фризера.

# 400
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
shemet_neveroiaten , благодаря ти за изчерпателният отговор  bouquet!

# 401
  • Мнения: 326
Преди малко в предаването на Ути я направи представителка на Канея (не хванах началото), по дадената от тях рецепта. Единственото, което не знаех е, че се разточва на намаслена повърхност. Пак ще я направя, и то много скоро.

Гост беше, собственичката на Канея, каза че това е точната рецепта на баба и.  Ще я сложат в сайта на БНТ.
Аз не съм я правила,но ще наваксам. Днес се запознах с нея и ми грабна интереса определено!

 Peace

# 402
  • Мнения: 1 726
Аз пробвах рецептата на Канея, без да съм опитвала преди тортата, но забравих да сваря продуктите в началото, направо си замесих тестото и пак стана Embarassed Имам обаче усещането че нещо и липсва, медът трябва ли да се усеща, понеже при мен не се усети изобщо  newsm78

# 403
  • Мнения: 7 421
Аз пробвах рецептата на Канея, без да съм опитвала преди тортата, но забравих да сваря продуктите в началото, направо си замесих тестото
   ЕТо тук ти е грешката! Simple Smile
   Когато вариш тестото,корите придобиват прекрасен медено-карамелен вкус и аромат.Точно той най-вероятно и липсваше на твоята торта.

# 404
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Снощи направих корите по новата технология, върху намаслена повърхност - определено това е много важна подробност!!! Корите станаха супер тънички, и се изпичат много бързо! Аз мерих по 80 гр. платка - получих 10 бр. - точно за две торти. Работи се много бързо и лесно, единствено като изстинат се работи по-трудно. Аз не замразявам платките, а просто ги слагам в сух плик и ги прибирам в шкафа.

Общи условия

Активация на акаунт