Регистър на дипломираните хомеопати в България

  • 13 257
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 176
По закон нямат право да практикуват, освен ако не са дипломирани лекари или стоматолози.
За сметка на това пък лекарите, изкарали боаронския курс, имат право да практикуват, нищо че тяхната система няма много общо с хомеопатията.  ooooh!

# 31
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
AFRODDITA, погледни ТУК
И аз мисля като multimodal, че става дума за това!

# 32
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Специалистите са категорични, че лицата, занимаващи се по какъвто и да е начин със здравето на хората, трябва да бъдат медицински грамотни.

  Това е така и мнозинството хомеопати са изучавали 2 години медицина,  полагайки изпити по 17-те основни медицински дисциплини, преподавани от доценти и професори по медицина.

 Но защо ли Законодателят е пропуснал да изисква от лекарите и зъболекарите две годишно хомеопатично образование?...

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 12:59 от Aleksander

# 33
  • Мнения: 1 737


 Но защо ли Законодателят е пропуснал да изисква от лекарите и зъболекарите две годишно хомеопатично образование?...

Е за какво да си губят 2 години, като има 3 месечни боаронски курсове за тая цел?  ooooh! Че и за по-кратки чувам вече.
И след курса лекарят залепва на вратата си "Класически хомеопат", а хората стават все по-недоволни и плюят Класическата хомеопатия като неефективна...

Моята лична лекарка се похвали, че вече разбирала от хомеопатия и там всичко било симптоматично, нямало нищо ново под слънцето...

# 34
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Е за какво да си губят 2 години...Моята лична лекарка се похвали, че вече разбирала от хомеопатия и там всичко било симптоматично, нямало нищо ново под слънцето...

  Хомеопатията, като част от КАМ = Комплементарни и Алтернативни Методи, е с философия на лечение алтернативна на официалната, господстваща медицина, и в речника за чужди думи четем: Алтернативен - означава различен, коренно противоположен.

 И наистина, официалната медицина с гордост се самоназовава Антисимптоматична, сиреч която се бори със симптомите, потискайки ги, но не успявайки да излекува подлежащата причина, която ги продуцира, докато философията на предписване при хомеопатията е: Противоположното лекува противоположното и е валиден принципа на единственото хомеопатично лекарство.

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 13:17 от Aleksander

# 35
  • София
  • Мнения: 1 098
Вероятно начинанието си заслужава. Но ......

Всичко е въпрос на личен избор. Познавам хора, които са сред първите завършили, но не проявяват интерес да се регистрират в регистрите.   И са лекари по професия и са завършили хомеопатия по смисъла на темата -  с документи. Завършили са и други алтернативни методи и казват, че не биха се регистрирали.  Hug  Питала съм ги защо липсват.
При тях и без този регистър е лудница. Приемат най-вече с лични препоръки.

Не хубаво само това, че ако някой се интересува може да попадне не при добри, а при регистрирани.

Общи условия

Активация на акаунт