защо критикуваме

  • 2 248
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 654
абе,хора.тук всеки се е обърнал за помощ или съвет.защо трябва да сме лоши и всичко да ни изглежда като сапунка или измишльотина.може в момента човек да не е в дадената ситуация,а да е на кръстопът и иска мнение.и хоп ние:ти не си добре,отиди на психиатър или излизам от темата щото ни пързалят.нека помогнем ако можем.питай патило,а не старило.мисля че всеки от нас може да помогне,ако не от личен опит,то поне с позитивни мисли. Laughing Laughing Laughing

# 1
  • Мнения: 654
олеле,направих грешка.вече има тема,,за пързалките....,,но толкова се възмутих от някой изказвания,че избързах. Embarassed Embarassed Embarassed

# 2
  • Мнения: 19 483
Значи и аз да се включа и да обясня - може би по-острия си тон към момичето от другата тема с проблемната връзка. Ами нали точно съвет иска от хората, пък съм и доста по-голяма от нея и такива "проблеми" много са ми минали през главата. Другите форумки също двайсет пъти й казаха същото - разсей се, не го преживявай, ще мине, а тя - не и не - ще се мре значи - дядо му, баба му и все за него говори.!!! Та затова си позволих да изкажа съмнение че нещо не ми се връзва тая работа. А дори да пприемем, че момичето страда наистина, от това че си чопли раната пред компютъра не би си помогнала кой знае колко. Та дадох някакъв съвет с цел да помогна, да й кажа че не е единствена и проблемът й не е неразрешим, не е защото съм толкова безчувствена. Просто на няколко пъти й дават един и същ съвет, но не - тя все едно и също повтаря - е та реших че някой си прави следобедна гаргара с нас. Ако съм сбъркала - извинявам се на всеки, когото съм засегнала!!!! Hug

# 3
  • Мнения: 378
И аз мисля,че почти няма тема в този форум без нападки и заядливи мами Close

# 4
  • Мнения: 25 600
Защо критикуваме? А защо не?  Mr. Green
Когато човек зададе въпрос или поиска съвет, трябва да може да приеме и мнение, което не отговаря на разбиранията и очакванията му. Във всеки един форум се разискват проблеми, всеки казва собственото си мнение, в края на краищата, не сме се събрали да блеем групово. Когато виждаш, че някой греши или е несправедлив към близките си, защо да не му го кажеш? Значи, много ви обиждат хората, които не ви гладят по главичката и мислят различно, а не ви обижда да си вадите кирливите ризи и да излагате роднините и приятелите си тук? Кое е по-важно в живота ви - мнението на съфорумката Х, която 99% е фалш или мнението на хората, с които живеете? Можете да бъдете груби, жестоки, подли и т.н. с тях, а не можете да понесете малко критика и се тръшкате, и пищите като двегодишни деца в магазин за играчки.
Я се вземете в ръце и си подредете приоритетите!  А ако се научите да бъдете по-толерантни към чуждото мнение, изведнъж ще откриете, че нямате никакви проблеми със заядливите съфорумки.  Laughing

ПП Аз винаги съм предпочитала градивната критика пред неискрените комплименти, ама пък е и въпрос на вкус, все пак...  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 146
как Сийка добре го е обобщила  Grinning въпроса. Аз да добавя, че и защото (според моето мнение, което може и да е погрешно.. не знам) твърде много са случаите на пързалки. Пък и като чета постинги на разни объркани жени.. честна дума започвам да подозирам истински проблеми с психиката и интелекта.. в смисъл, че се срещат по пет правописни, стилистически и пр. грешки само в едно изречение. Потокът на мисълта им също навежда на подозрения за психичен дисбаланс.. и те се чудят май какво очакват от форумците.. та въпреки, че никога не се включвам със заядливи съвети, наистина разбирам, защо някои не се стърпяват и са резки.  Thinking

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Това все пак е форум и е нормално всеки да изказва личното си мнение по поставените въпроси. Ако критикувам, то е, защото така виждам нещата.
И в реалния живот съм такава- когато нещо не ми харесва, казвам го, без да се притеснявам, че мога да обидя някого. Близките ми хора и приятелите ми ме познават и не страдат от езика ми.
Когато някой не може да понесе критика или отрицателни мнения, по- добре да не пуска тема. Ако е само заради едното оплакване, няма смисъл.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 280
И аз да се изчеткам на Как' Сийка, но отговора и е страхотен....  търпяла съм критика от нея (че и от други), но не ми пречи да харесвам това което е казвала.
Ето ти есдин примен от мен: Пускам тема как от безсилие, яд и т.н. съм шамаросам детето е, че очаквам да ме потупат колко добре съм сторила, "той боя е поучителен"
Пък и не виждам нищо лошо, ако ме убедят в неправотата ми да се извиня

Бих добавиал че зависи и от това как съм станала, колко време са ми мрънкали, бройката на мрънкащите - 1 или 2 е, пък ако и не спях нощно време - леле   Simple Smile

# 8
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не коректно е да търсиш съвет ,при условие ,че историите ги дописваме ние или на зададени въпроси относно историята отговорите са противоречиви.

# 9
  • Мнения: 431
Мисля, че много от създанията, пускащи теми тук, са за психиатър. Не виждам нищо обидно в това да посъветваш някого да потърси специализирана помощ, след като очевидно се отклонява сериозно от рамките на нормалното.

# 10
  • Мнения: 3 423
Как защо. Защото не ни дреме за другите.

# 11
  • Мнения: 274
тук има доста невъзпитани мами критикуват именно заради това защотот никой не ги е възпитал тук просто хората очакват мнение и съвет ако може на моменти човек тук се чувства все едно е е дно малко непослушно дете направило беля и отсреща родиелите му все едно замахват поучително с показалеч ей момичета не става така така може да се държите с децата си но не и тук

# 12
  • Мнения: 25 600
тук има доста невъзпитани мами критикуват именно заради това защотот никой не ги е възпитал тук просто хората очакват мнение и съвет ако може на моменти човек тук се чувства все едно е е дно малко непослушно дете направило беля и отсреща родиелите му все едно замахват поучително с показалеч ей момичета не става така така може да се държите с децата си но не и тук

Докато има такива мнения, които сякаш са написани от първолаче, ще има и размахани родителски пръсти.   Mr. Green
Моля те, уточни какво разбираш под "мнение", "съвет" и "критика", че изобщо не мога да ти схвана логиката.
Ако ми разкажеш как си се скарала с мъжа си например  попиташ накрая "Права ли съм или не?" и аз ти кажа, че не си права, това какво се явява в твоята класация - мнение, съвет или критика? А?  Wink Laughing
О! Сетих се! Злоба и заяждане!  ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 897
Когато човек търси съвет би трябвало да е готов да чуе и мнения, които не му се харесват, както и да понесе критика. Наивно е според мен  да очаква само състрадателно цъкане с език и фалшива загриженост от типа ' ох, милата' ...
Когато имам позиция по даден въпрос я изразявам ясно и се стремя да я защитя. Избягвам личните нападки и спора, заради самия спор. Това  обче не означава ,че бих спестила мнението си, само защото то не би се понравило някому.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ти пък кога се регистрира и кога започна да критикуваш старите потребители?!
 Mr. Green

# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
тук има доста невъзпитани мами критикуват именно заради това защотот никой не ги е възпитал тук просто хората очакват мнение и съвет ако може на моменти човек тук се чувства все едно е е дно малко непослушно дете направило беля и отсреща родиелите му все едно замахват поучително с показалеч ей момичета не става така така може да се държите с децата си но не и тук
Е, как да се сдържа да не отправя критика към подобно мнение. Първо нищо не разбрах, второ - не ми стигна дъха да го прочета, трето - тук се държа както аз искам, а не като някой ми казва.

# 16
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
тук има доста невъзпитани мами критикуват именно заради това защотот никой не ги е възпитал тук просто хората очакват мнение и съвет ако може на моменти човек тук се чувства все едно е е дно малко непослушно дете направило беля и отсреща родиелите му все едно замахват поучително с показалеч ей момичета не става така така може да се държите с децата си но не и тук
М....да  Thinking,много интересно .....Благодаря! Wink

# 17
  • Мнения: 4 965
По-лошото е, че има и доста неграмотни мами. Whistling

# 18
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Възпитанието и грамотността не вървят ли ръка за ръка......? Thinking

# 19
  • Мнения: 4 965
Възпитанието и грамотността не вървят ли ръка за ръка......? Thinking

Не, разбира се. Може да си много грамотен и пак да си невъзпитан. Може и да си "възпитан" (всъщност, какви точно са критериите дали си или не си newsm78 - все съм си мислила, че са изцяло субективни Crossing Arms) и да не отбираш много-много.
Е, ако си неграмотен и невъзпитан, става страшно. Peace

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не ме разбра.......,но както и да е ....аз лично рядко съм срещала неграмотни хора,които да блестят от възпитание.....

# 21
  • Мнения: 4 965
Сега май схванах идеята ти  Hug.

# 22
  • Мнения: 656
Рядко се пускат теми, в които наистина се търси съвет. Преобладават питанки от типа "кажете ми че съм права".

А твоята тема от какъв тип е? Искаш да ти отговоря конкретно аз защо критикувам, или да дам мнение относно критиките на Х съфорумка? Или да се замисля, че вероятно съм злобна и затова критикувам?

Този форум няма филтър в него да пишат само умни, добри, разбиращи и т.н. хора, така че мнения всякакви ще срещнеш. Иначе трябва да сложат тест за интелигентност и психо тест при регистрацията.

# 23
  • Мнения: 25 600
Този форум няма филтър в него да пишат само умни, добри, разбиращи и т.н. хора, така че мнения всякакви ще срещнеш. Иначе трябва да сложат тест за интелигентност и психо тест при регистрацията.

Пу-пу-пу, пази боже! Че тогава кой ще пуска теми за "съвети"?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 24
  • Мнения: 24 467
Рядко се пускат теми, в които наистина се търси съвет. Преобладават питанки от типа "кажете ми че съм права".

...

Нали, нали? Laughing
Пък си казвам мнението или споря, щот не съм възпитана. Ако, недай си боже, се окажа и не достатъчно чувствителна, съчувстваща или в разрез с мнението на масата /бе-е-е-е/ ставам и житейски и всякак неграмотна ... и критикарка.

# 25
  • Мнения: 274
еееееееееееееееех ееееееееееееееех пмс Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 1 008
Защо критикуваме? А защо не?  Mr. Green
Когато човек зададе въпрос или поиска съвет, трябва да може да приеме и мнение, което не отговаря на разбиранията и очакванията му. Във всеки един форум се разискват проблеми, всеки казва собственото си мнение, в края на краищата, не сме се събрали да блеем групово. Когато виждаш, че някой греши или е несправедлив към близките си, защо да не му го кажеш? Значи, много ви обиждат хората, които не ви гладят по главичката и мислят различно, а не ви обижда да си вадите кирливите ризи и да излагате роднините и приятелите си тук? Кое е по-важно в живота ви - мнението на съфорумката Х, която 99% е фалш или мнението на хората, с които живеете? Можете да бъдете груби, жестоки, подли и т.н. с тях, а не можете да понесете малко критика и се тръшкате, и пищите като двегодишни деца в магазин за играчки.
Я се вземете в ръце и си подредете приоритетите!  А ако се научите да бъдете по-толерантни към чуждото мнение, изведнъж ще откриете, че нямате никакви проблеми със заядливите съфорумки.  Laughing

ПП Аз винаги съм предпочитала градивната критика пред неискрените комплименти, ама пък е и въпрос на вкус, все пак...  Mr. Green
Това е много добре обяснено. Peace
еееееееееееееееех ееееееееееееееех пмс Twisted Evil
А това какво е ? За цикъл ли става въпрос? newsm78

# 27
  • Мнения: 25 600
еееееееееееееееех ееееееееееееееех пмс Twisted Evil

О, да, и това може да е. Пита се обаче, чий??  Twisted Evil

# 28
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 newsm62

# 29
  • Мнения: X
защото е най-лесно да го правиш,добре скрит зад измислено име и удуобно изтегнат в дивана на анонимността Hug

# 30
  • Мнения: 114
защото е най-лесно да го правиш,добре скрит зад измислено име и удуобно изтегнат в дивана на анонимността Hug
не е задължително!
личен пример: леля ми беше(почина преди 2 г) страшно прям човек. ако не я познаваш, дори беше грубян! винаги ми казваше нещата грозно- този(мой възлюбен) е простак- след време се оказа,че си е такъв(но в момента ме болеше), тази дреха ти седи като на клошар- аз сърдита и пр. на момента ме заболи, сърдя се... но се замисля... защо така грубо ми говори- и взема, че ме осени истината
майка ми - мека. не трябви така, мило дете, защото... на мен от едното влязло...
истината много боли, но трябва да се каже в очите, за да се разбере

# 31
  • Мнения: X
о,аз отговарям единствено за себе си. Изобщо не мога да знам останалите защо критикуват. А аз освен,че критикувам,много добре умея и да хваля Outta Joint

# 32
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Обикновено критикуваме, защото критиката ни кара да се чувстваме добре. Един вид, ние сме по-добричките, а онези, дето ги критикуваме са... тъпи/невъзпитани/неинтелигентни и т.н. - ти си избери.

Понякога критикуваме, защото си въобразяваме, че знаем всичко за живота по-добре от този, дето го живее този живот.  Или пък защото си мислим, че едва ли не изпълняваме дълга си. Както искрено се обърна един мой близък - ами ако аз не ти кажа грешките ти, кой ще ми ги каже? В моето съзнание той остана човекът, който ме е наранявал най-много. Не си спомням да успя да ме накара да се замисля сериозно над критиките му. Обидата или ядът ми към него бяха прекалено силни, за да остане място за разума.

Има и други причини. Вероятно.  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 654
съжалявам ако съм критикувала някой.вярно е че отскоро съм регистрирана,но отдавна следя какво се пише,и не мисля че времето има значение.това което гледаме по филмите в някой ситуации е нищо в сравнение на това което се случва в реалния живот.ако всички хукнем по доктори кой ще пише.

# 34
  • Мнения: 263
Защото има различни хора, с различни разбирания и начини на възприемане на нещата.
И защото често пъти има и "пързалки".

# 35
  • Мнения: 4 668
За критиката - ОК ! Прекалено много и различни хора , очаквано е да са им различни мненията .

По - дразнещо е откровеното заяждане и злоба от един кръг потребителки , които ако не направят някой на пух и прах денят им е минал напразно  Confused
Просто прекалено сериозно се вземат някой хора и си мислят , че мнението им е миродавно винаги .

На мен лично не пука изобщо , даже много пъти смешно ми става от позите на ССФ  Simple Smile , но не ми се струва редно да се нападат по толкова груб начин новите потребители , които са объркани и наистина търсят съвет ... / не говоря за темите в ДиС / .

# 36
# 37
  • Мнения: 4 362
Защо критикуваме? А защо не?  Mr. Green
Когато човек зададе въпрос или поиска съвет, трябва да може да приеме и мнение, което не отговаря на разбиранията и очакванията му.

Съгласна съм!
Разбира се,аз съм за това нещата да се казват/пишат по поносимо,но по добре понякога е да си директен!
Мен по ме дразни фалша във форума.

# 38
  • Мнения: 583
Съгласна съм, че трябва да има критика и да се казват нещата такива каквито са, и някой да ти отвори очите. Когато е страничен човек наистина може да ти каже, че правиш грешка, но има такива, които просто не си мерят думите и се отпускат в писането на определения към пишещите - това според мен идва в повече.

# 39
  • Мнения: 917
От зодията ми е, така че ми е простено  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт