За брака

  • 5 506
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 281
След 30-те,да..ще ми стане цел smile3506

# 61
  • Мнения: 16
Много си се представям булка..и далеч от родителския контрол
Ей това е отговора на въпроса ти за ранния брак. Повечето ти приятелки искат просто да се видят булки и мислят, че след това няма да имат досадния контрол на  родителител. Ако си срещнала Човека с главно "Ч" разбирам, но ако това е цел да се докажеш колко голяма и отговорна си е пълна глупост.

# 62
  • Мнения: 16
Не съм против брака, омъжена съм и щастлива от решението си, но не мисли самоцелно за това. То просто ще се случи в един момент, дали ще е на 20 или 30 няма значение.

# 63
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз съм от блейките ....  Crazy  мЪжо ме срещна/взе  когато бях на 30 малко преди 32 станах мама .  Wink Всичко като че ли стана някак си  "бързо" докато се усетя и ......  Laughing

Та на въпроса следва да отговоря че май не ми е било цел   Rolling Eyes просто при мен нещата се случиха от само себе си така да се каже  newsm78 Wink

# 64
  • Провинция
  • Мнения: 509
Не мисля,че сключването на брак и създаването на деца трябва да бъде някаква цел.Това не е игра,чийто замисъл е всеки да победи независимо как и по какви правила.Това са неща част от живота.Всяко нещо с времето си.Не крия,че макар и на 18 години само  в момента мисля за дете,но си знам,че ми е рано,а и някак си не се чувствам готова.Иначе имам  няколко съученички,които  живеят с приятелите си,три от тях мисля за брак след  бала ни май месец,а да не говорим,че някои от тях редовно си казват,че искат дете и това им е цел-и то само и само да бъдат с човека до тях и да го задържат.На истина е хубаво да имаш млада майка(и въобще млади родители)-гордея се с моята,която ме е родила едва ан 16 и сега може да ми влезе във всяко едно положение и ме разбира за всичко.Именно поради тези причини и аз искам да бъда млада майка,но мисля да изчакам най-малко 2-4 години поне.Семейството е хубаво нещо,но мисля,че трябва да бъде съградено едва когато и двете страни се чувстват не само физически и психически,финансово и материално готови,а и да го искат силно.Тогава нещата стават от само себе си и всичко е толкова хубаво!

# 65
  • Мнения: 1 259
Не мисля,че сключването на брак и създаването на деца трябва да бъде някаква цел.Това не е игра,чийто замисъл е всеки да победи независимо как и по какви правила.Това са неща част от живота.Всяко нещо с времето си.Не крия,че макар и на 18 години само  в момента мисля за дете,но си знам,че ми е рано,а и някак си не се чувствам готова.Иначе имам  няколко съученички,които  живеят с приятелите си,три от тях мисля за брак след  бала ни май месец,а да не говорим,че някои от тях редовно си казват,че искат дете и това им е цел-и то само и само да бъдат с човека до тях и да го задържат.На истина е хубаво да имаш млада майка(и въобще млади родители)-гордея се с моята,която ме е родила едва ан 16 и сега може да ми влезе във всяко едно положение и ме разбира за всичко.Именно поради тези причини и аз искам да бъда млада майка,но мисля да изчакам най-малко 2-4 години поне.Семейството е хубаво нещо,но мисля,че трябва да бъде съградено едва когато и двете страни се чувстват не само физически и психически,финансово и материално готови,а и да го искат силно.Тогава нещата стават от само себе си и всичко е толкова хубаво!

Поткрепям мнението ти!

# 66
  • Мнения: 2 388
Не ми е цел и някак си не ми допада идеята за брак, иначе за съместен живот -да ( от 9 години съм така). Винаги съм оставяла нещата да се случват от само себе си. И в това отношение ще стане така. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 526
Чакй, чакай! Та ти си на 20! За къде бързаш?  Laughing Силно против съм сключването на брак на такава възласт. Та ти не си си поживяла-в смисъл, че почни работа, започни да живееш самостоятелно и когато се чувстваш готова и узряла за семейство-давай. Аз съм почти на 29 (малеее  Shocked, одъртях  Laughing Laughing Laughing) и с мъжо сме заедно от 8 години. Не сме сключили брак, защото не смятаме, че нещо ще се промени с това. За дете вече говорим и усещаме момента. Така трябва и ти да го усетиш. Това, че приятелският ти кръг се е ориентирал към задомяване, не означява, че и ти трябва да го направиш. Решението зависи от теб и любимия ти мъж.

# 68
  • Мнения: 19 339
Как може на 20 целта на живота ти да е да се омъжиш и да имаш деца? Звучи ми все едно сме в 14век и жената за друго не става, освен да се омъжи, роди деца и да се грижи за домакинството  ooooh!

# 69
  • Мнения: 9 865
Ама това не е нещо лошо, има жени, които ги влече това отрано. Защо не?
Проблемът е после да не се чуди "къде ми беше акъла..." иначе всичко е ок.

# 70
  • Мнения: 19 339
После защо жените не били равнопоставени с мъжете в много отношения. Бас държа, че на нито един мъж на 20 или 25 това не е единствената цел в живота.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 099
След като оставиш част от сърцето си да се разхожда свободно (т.е. имаш дете), никой купон не е същият, не пиеш по същия начин, сексът придобива друго значение (вече не е издигнат в култ).
Има едно прекрасно същество, чийто сопол ще те върне от вратата,  защото ти си мама, а то има нужда от теб! Ако си излязла и всичко е под контрол, не би се намаймунила с шотове текила, защото звънкото гласче ще дрънчи като тенекия в 7.30 сутринта и никоя възглавница няма да заглуши съвестта ти! Дори и да си изпила текилата в кръчмата, няма да се отдадеш на 24-часов спонтанен секс с бивш приятел и настоящ любовник, защото с Бащата градите основите на ценностната система на новия живот.

Сложно става, да знаете!

# 72
  • Мнения: 2 897
Аз съм едва на 20 години , а вече повечето ми приятелки започнаха да говорят как трябвало да се омъжат и да родят до 4-5 години  Rolling Eyes  Една част (малка но все пак) от колежки и познати вече са бременни.

На тази възраст мисълта за брак и деца ме ужасяваше,камо ли да си мечтая за подобно нещо:crazy:

# 73
  • Мнения: 9 865
Ivonska, ама това го казваш СЛЕД нали? Повечето няма как да го знаят ПРЕДИ... и хубаво, че си го написала.

# 74
  • София
  • Мнения: 3 099
Ivonska, ама това го казваш СЛЕД нали? Повечето няма как да го знаят ПРЕДИ... и хубаво, че си го написала.

Вие питате, ние - отговаряме...

Общи условия

Активация на акаунт