Ползвали ли сте МАСЛА ЗА НОКТИ?!?

  • 23 250
  • 64
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Исках да си взема нещо, което хем да ми заздрави плочката, хем да ми омекоти кожичките. Спрях се на масло - аптекарката препоръча на Икаров и така започнах. Ноктите още нямам наблюдения дали са се заздравили, но кожичките определено ми станаха много остри и твърди, да не говорим че ми се разраниха в нежната част точно между кокалчето и началото на нокътя  newsm78

Имали ли сте подобен проблем  newsm78 Дали да го спра изобщо, или просто да спра да мажа кожичките и да се огранича само върху плочката. Дайте идеи ако имате за тези пусти кожички, че не ми се иска сега на стари години да започна да ги изрязвам  ooooh!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 779
Аз го имам това масло на Икаров, то не е масло, ами е точно като лак, нали, в такава опаковка и с нормална четчица? Ако е това, аз трудно го използвам, защото му отнема много време докато попие. Това с кожичките е много странно, аз съм го ползвала и не се сещам да ми се е получавал такъв ефект, ти колко често си го слагаш това масло?

# 2
  • София, България
  • Мнения: 2 222
същото е да!

На мен не ми е трудно да го ползвам, защото си го мажа преди лягане, после си лягам с разперени пръсти ииии ... така, нямам проблеми в това отношение.

а що се отнася до ползването - мажа го всяка вечер... колко често трябва... ти колко време го ползва, успя ли да измажеш цяла опаковка .... Аз го ползвам вече 2 или 3 седмици!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 779
Каква ти опаковка, аз не мога да го мажа така често, тя и миризмата му не ме впечатлява особено  Mr. Green Но в аптеката много го хвалеха, а на Икаров нещата макар и смрадливи не са лоши никак даже за цената си. Убедена ли си, че е от маслото? Ако мислиш, че е от него, спри го и виж как ще ти се отрази без него, ако продължава да е така, значи проблемът е другаде.  Thinking

# 4
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Абе, аз като си навия нещо на пръста и съм сериозна. Затва се мажа всяка вечер. На Икаров нещата и аз по-принцип ги харесвам, а пък това даже и не мирише чак толкова лошо. Не знам дали е от маслото, но като че ли когато го започнах тогава забелязах да са ми остри и твърди кожичките. Мислех да пробвам първо да мажа само плочката, пък ако няма подобрение да го спра за малко.

Но си разсъждавам нещо друго, щом има съставки за втвърдяване на плочката, то те сигурно втъврдяват и кожичките, няма как да ги омекяват, нали  newsm78

# 5
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 275
Мажи си пръстите със зехтин и масажирай 2-3 минути докато поемат мазнината.

# 6
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Мартина, тва е добра идея - как действа, за заздравяване на ноктите или за омекотяване на кожичките  newsm78

# 7
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 275
И за двете неща е добре.Пробвала съм лично PeaceДаже като нямам зехтин си ги мажа с олио,но обезателно после попий със салфетка излишъка.

# 8
  • Мнения: 3 695
маслото е много добро, ползвам го вечер и бързо попива Laughing

# 9
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Имах голям проблем с тях.Маникюристката ми го препоръча и го ползвам от около 10-тима дни и съм много доволна.

# 10
  • Мнения: 1 205
Аз също съм го ползвала и при мен имаше много добър ефект, а кожичките ми ги правеше много мекички.

# 11
  • Мнения: 27 524
Да, не останах доволна.

# 12
  • Мнения: 1 520
Ползвала съм маслото за нокти на Икаров. Мирише много хубаво, на лимон и билки, но видим ефект има след 2-3 месеца редовна употреба (така пишеше в листовката).

# 13
  • Мнения: 1 234
Правила съм какво ли не за да си зазравя ноктите-и зехтин и разни заздравители и кремове,но само от маслото на Икаров имах видим ефект и то след месец,месец и нещо.Попива относително бързо-за 15-20 мин.(поне при мен де) за разлика от балсамчето на Био Трейд което не можеше да попие 2 часа. Stop

# 14
  • Мнения: 1 312
Затоплен зехтин върши много добра работа.
На Икаров за нокти не съм ползвала,но продуктите му са общо взето хвалени.
Моето е на Ейвън,но да си призная вече забравям да го ползвам.
Мирише страхотно,пише,че е за заздравяване на нокътя.
Незнам колко заздравява,но забелязвам друг ефект-не ми се боядисват гадно ноктите от лаковете.
Защото има такива,които определено са по-силни или по-некачествени и плочката пожълтява от тях.

# 15
  • London, baby
  • Мнения: 800
Да, и никаква файда.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз имам ужасни нокти, постоянно се чупят, лющят на слоеве, много са меки и т.н. Единствено от това масло на Икаров имах  подобрение. Но трябва упоритост и постоянство, а при мен липсват.

# 17
  • Мнения: 2 829
да,това на икаров-
не съм доволна,ползвала съм го по-малко от месец

# 18
  • Мнения: 3 050
Нямала съм такъв проблем, точно от него кожичките ми стават в много добро състояние но спра ли - не са;
А за аромата-има хора, които не им допада явно аромотерапийката  Laughing аз съм фен на подобни неща и често ползвам продукти на основата на етерични масла  Peace
Аз да попитам: чудя се дали мога да го мажа маслото на икаров върху заздравителя 3 в 1-не държа да съм с лак често, мога да си стоя и със заздравител и да се мажа с маслото по-често - само и само да ми се заздравят ноктите Rolling Eyes но не знам дали ще има ефект върху заздравителя; Защото когато съм изцяло без лак става по-зле, повече се чупят.
За сега повече мажа върху кожичките и ефект докато го ползвам има  Peace но на нокътната плочка по-рядко, защото нося лак... За попиването съм доволна, особено ако го втриеш  Wink

# 19
  • София, България
  • Мнения: 2 222
не съм сигурна, че върху заздравителя ще има ефект, но да кажат по запознатите. Аз мисля, че заздравителя, както и лаковете запечатват плочката, така че маслото не може да пропие до нея  newsm78

# 20
  • Мнения: 2 414
Аз съм ползвала това на Икаров и беше добро(особено за цената си Laughing),но по сэвет на маникюристката ми спрях употребата му.

# 21
  • Мнения: 5 647
Ползвала съм такива масла преди доста време и за кратко при това.  Mr. Green А и доколкото си спомням, докато се ползва маслото не трябва да се слага лак на ноктите. Отделно като го намажеш, поне 1 час не трябва да пипаш почти нищо.

# 22
  • Мнения: 3 050
Явно ще стоя без лак, а за стоенето 1 ч не мисля че трябва толкова много време-слагаш по-малко и втриваш  Peace както писаха по-напред и със зехтин също може и после остатакът го махаш-при редовна употреба се вижда разлика  Peace  Peace

# 23
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Мила, маникюристката защо те посъветва да го спреш  newsm78

# 24
  • Мнения: 2 229
Аз използвам маслото на Икаров от време на време като съм без лак, но си слагам малко и го втривам, не го чакам да попие, защото имам чувството че ще отнеме дни! Shocked

# 25
  • Мнения: 1 027
маслото на Икаров е хубаво-малко бавно попива,но наистина помага Simple Smile а иначе продуктите на OPI са мн добри и съм мн доволна от заздравителите им(въпреки,че са доста скъпи... Sad )

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
маслото на Икаров е хубаво-малко бавно попива,но наистина помага Simple Smile а иначе продуктите на OPI са мн добри и съм мн доволна от заздравителите им(въпреки,че са доста скъпи... Sad )


Да си призная ползвала съм го доста дълъг период и май не видях  особено подобрение-все ми се чупят и цепят ноктите.Момичета ,дайте други идеи  с които да си заздравим ноктите  newsm78

# 27
  • Мнения: 1 027
Да си призная ползвала съм го доста дълъг период и май не видях  особено подобрение-все ми се чупят и цепят ноктите.Момичета ,дайте други идеи  с които да си заздравим ноктите  newsm78ами тогава горещо препоръчвам OPI за цепещи се нокти-мн е добър. има ефект,наистина. 37 лв е обаче. А иначе и бабешките рецепти помагат- йод!!! само дето после ноктите са 4ерни като... Sick

# 28
  • Мнения: 140

И аз ползвам това масло на Икаров, но за ефект е рано да се говори...
Преди година разцепването и беленето на ноктите надвих, като ги топях в разтвор йод + вода. Мн бързо избледнява йода от ноктите Flutter

# 29
  • Мнения: 1 027

И аз ползвам това масло на Икаров, но за ефект е рано да се говори...
Преди година разцепването и беленето на ноктите надвих, като ги топях в разтвор йод + вода. Мн бързо избледнява йода от ноктите Flutter
йод с нормална си чешмяна вода, така ли??? колко бързо избледнява? Thinking
споделииии Hug

# 30
  • Мнения: 3 050
Аз не мога все още да се реша да се намажа с йод, защото имах един такъв опит с кожата ми и стоя седмица-после се олющи и падна-с нищо не се триеше  Shocked

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Да си призная ползвала съм го доста дълъг период и май не видях  особено подобрение-все ми се чупят и цепят ноктите.Момичета ,дайте други идеи  с които да си заздравим ноктите  newsm78ами тогава горещо препоръчвам OPI за цепещи се нокти-мн е добър. има ефект,наистина. 37 лв е обаче. А иначе и бабешките рецепти помагат- йод!!! само дето после ноктите са 4ерни като... Sick

А откъде  да си го купя това масло. Не съм го виждала  и незная къде да търся из аптеките или  в специализираните магазини?

# 32
  • Мнения: 5 647
Да си призная ползвала съм го доста дълъг период и май не видях  особено подобрение-все ми се чупят и цепят ноктите.Момичета ,дайте други идеи  с които да си заздравим ноктите  newsm78ами тогава горещо препоръчвам OPI за цепещи се нокти-мн е добър. има ефект,наистина. 37 лв е обаче. А иначе и бабешките рецепти помагат- йод!!! само дето после ноктите са 4ерни като... Sick

А откъде  да си го купя това масло. Не съм го виждала  и незная къде да търся из аптеките или  в специализираните магазини?

Продукти на OPI има в Бюти зоната в МОЛ-а и Сити центъра.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Да си призная ползвала съм го доста дълъг период и май не видях  особено подобрение-все ми се чупят и цепят ноктите.Момичета ,дайте други идеи  с които да си заздравим ноктите  newsm78ами тогава горещо препоръчвам OPI за цепещи се нокти-мн е добър. има ефект,наистина. 37 лв е обаче. А иначе и бабешките рецепти помагат- йод!!! само дето после ноктите са 4ерни като... Sick

А откъде  да си го купя това масло. Не съм го виждала  и незная къде да търся из аптеките или  в специализираните магазини?

Продукти на OPI има в Бюти зоната в МОЛ-а и Сити центъра.

А в Пловдив имате ли идея къде?

# 34
  • Мнения: 5 647
А в Пловдив имате ли идея къде?

Сори, не видях, че си от Пловдив.   bouquet

# 35
  • Мнения: 228
Въпрос: Като се мажа с такива масла или зехтин на ноктите не трябва да имам лак или заздравител? Тъп въпрос, но просто ми е интересно, защото и аз от известно имам такъв проблем раздвояващи се и чупещи се нокти

# 36
  • Мнения: 1 027
ооо,ами  Анели, за Пловдив незнам...но попитай в някой салон...те ще ти кажат откъде зареждат, дори може и да продават!!!...или ако си имате МОЛ...
ина4е ето какво открих в някакъв форум- срещу площад Шахбазян - жълта кооперация  и отдолу е салон Сузи.  Маникюристкака е страхотна, работи с O.P.I.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
ооо,ами  Анели, за Пловдив незнам...но попитай в някой салон...те ще ти кажат откъде зареждат, дори може и да продават!!!...или ако си имате МОЛ...
ина4е ето какво открих в някакъв форум- срещу площад Шахбазян - жълта кооперация  и отдолу е салон Сузи.  Маникюристкака е страхотна, работи с O.P.I.

Благодаря ти  Hug

Да, мисля че лака запечатва и няма как да подейства маслото за подхранване

# 38
  • Мнения: 3 050
Въпрос: Като се мажа с такива масла или зехтин на ноктите не трябва да имам лак или заздравител? Тъп въпрос, но просто ми е интересно, защото и аз от известно имам такъв проблем раздвояващи се и чупещи се нокти
не трябва-на чисти нокти

# 39
  • Мнения: 1 027
анели, успех със заздравяването!  Hug

# 40
# 41
  • София, България
  • Мнения: 2 222
а на мен нещо взеха и да ми се чупят ноктите (едва ли е от маслото)-най-вероятно, защото нещо ги занемарих напоследък и не съм ги пилила отдавна! като не се лакирам заради маслото и забравих и да ги оформям  Embarassed

# 42
хораа плочката на ноктите ми не е гладка, а стои на черти Embarassed Embarassed дали това масло ще ми помогне да се изгладят??? Thinking newsm78  Praynig

# 43
  • Мнения: 1 672
хораа плочката на ноктите ми не е гладка, а стои на черти Embarassed Embarassed дали това масло ще ми помогне да се изгладят??? Thinking newsm78  Praynig
не точно за това няма да ти помогне маслото.Твоя проблем може да се оправи с полиране на нокътните плочки  Peace

# 44
мерси много Heart Eyes но съм чувала че полиращите пилички мн изтъняват нокета и се чупят а аз имам мн здрави нокти но ще пробвам заедно с нея да използвам и маслото за да ги заздравява след това   Mr. Green

# 45
  • Мнения: 1 557
kamelllia19 и аз съм използвала този на икаров,но при мен нямаше ефект.Колко време се мажа с йод и вода ?

# 46
  • Мнения: 3 050
На мен повече ми помогна на БиоТрейд кремчето - Макси ~5лв е и е икономично.  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 31
Аз се мажа редовно с маслото на Икаров, но не за заздравяване на ноктите, а заради кожичките. Ползвала съм и масълцето за кожички на OPI, но не видях особена разлика от това на Икаров - масълце  Laughing А за заздравяване на ноктите мисля, че най-доброто е пиене на витамини и внимателно пилене на ноктите, по възможност с по-нежна пила. От известно време ползвам стъклена пила и съм доволна, но все пак предпочитам да отида на маникюр, за да ми ги скъси и оформи, защото аз се увличам и често ми се случва да ги разваля нещо  Blush По едно време исках да си взема заздравител за нокти на OPI, но все става нещо и вместо него си купувам нещо други и си карам със един бледорозов заздравител на Rimmel, който в интерес на истината въобще не е лош.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
А аз забелязах, че откакто почнах да пия фолиева киселина ноктите ми станах учудващо здрави

# 49
  • София
  • Мнения: 31
Разкажи по-подробно за фолиевата киселина Simple Smile За какво я пиеш, по колко.... всичко всичко Crazy

# 50
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Разкажи по-подробно за фолиевата киселина Simple Smile За какво я пиеш, по колко.... всичко всичко Crazy

Сигурно я пие заради бебето, и аз пия от известно време, сега като се замисля, ноктите наистина са ми по-добре, но дали е от това  newsm78

А пък едит, и на мен много ми харесва как ми ги оформя маникюристката, но нещо много скъпо ми излиза, 12 лева оформяне и лак, а плюс две картини стават 16 лв. Нещо много ми се виждат и вече реших, че ще се правя вкъщи пък ще ходя само за 4 лева да ме рисува  Laughing

# 51
  • София
  • Мнения: 31
Е и при мен е горе долу такава процедурата, само че аз ходя веднъж на 3-4 седмици да ми ги подкъси и оформи и да ми сложи лакче. Аз не си падам по декорациите и сама си се лакирам, а кожичките не обичам някой друг да ми ги оправя и съм си взела клещички, омекотители и т.н. и сама си ги оправям Simple Smile А и е толкова разтоварващо да си се занимаваш с ноктите Flutter Преди ходех всяка седмица на маникюр, но вече не - първо от финансова гледна точка и второ, че и сама мога да си ги лакирам, при положение, че не съм по засуканите декорации. Правя си френски и от време на време и като ми се занимава преливка между два цвята и това е. Най-важното е ноктите ми да изглеждат здрави и поддържани, другото вече само като имам време за глезотийки Party

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Да, наистина я пия заради бременността .Фолиевата киселина са витамини, но явно много добре действат  на ноктите-станаха ми много твърди , нещо с което не мога да се похваля преди. Пие се по една таблетка на ден !

# 53
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Eдит, я светни за преливката между два лака, как я правиш?!?

# 54
  • София
  • Мнения: 35
Маслото,което аз ползвам е на Икаров ,имам и на Перфект - както за кожичките около ноктите така и за самата нокътна плочка го ползвам  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 31
Преливката се прави с обикновена гъбичка за миене на чинии Laughing Режеш си тънко правоъгълно парченце и мажеш от едната страна на гъбката единия цвят и от другата - другия и почваш да топкаш по ноктите. Хахах как го описах, ужас Laughing Не е трудно и става много красиво. Има много преливки и разяснения за тях в темата Nailart  Wink

# 56
  • Мнения: 1 557
Преливката се прави с обикновена гъбичка за миене на чинии Laughing Режеш си тънко правоъгълно парченце и мажеш от едната страна на гъбката единия цвят и от другата - другия и почваш да топкаш по ноктите. Хахах как го описах, ужас Laughing Не е трудно и става много красиво. Има много преливки и разяснения за тях в темата Nailart  Wink

Moje li  smile3509 na prelivkata

# 57
  • София
  • Мнения: 31
На тази страница има снимка на преливка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338902.60, nanndi е показала Peace

# 58
  • София, България
  • Мнения: 2 222
ехе, едит аз много се впечатлих от тази тема, която си ми пуснала ... страшна работа

Аз едно време правех някакъв вид преливка от два лака, които се нанасят мокри и веднага с една игла ги смесваш, става като космос, страшна красота (но много зависи от лаковете, някои просто не могат да се смесят добре)

# 59
  • София
  • Мнения: 31
Темата е страхотна и наистина много неща могат да се научат от нея. Много се възхищавам на творящите там Heart Eyes

# 60
  • София, България
  • Мнения: 2 222
eдит, само да кажа, че току що я пробвах тази преливка, нищо не става бе братче ... или аз нещо бъркам или не знам

значи, нанася ли се единия лак като основа първо, защото ако няма основа лаковете ми стоят страшно прозрачно (знаеш как е като ги минеш само веднъж)

после, или въобще не мога да вкарам гъбичката по всички краища на ноктите, или се наклепвам ужасно по целия пръст и после едвам го изчиствам с лакочистителя

в край на сметка ефекта трябва да е като на снимката на Нанди ли, единия двата лака си стоят от двете страни на нокътя  и се срещат по средата ли или ги смесваш по целия пръст

мале, много съм зле  ooooh!

# 61
  • София
  • Мнения: 31
Хммммммм... Ами то е малко странно. Първо е много важно да си отрежеш тесен правоъгълник с дължина горе-долу колкото ти е дълга нокътната плочка и тесничко, защото ако е по-дебело много ще се омажеш. Аз не слагам основен цвят лак - само заздравител. После като си намазала двете страни на гъбичката с двата цвята, които искаш да прелееш, просто хващаш и с тупкащи движения нанасяш с гъбичката. Дано успееш така Peace Но най-важното според мен е формата на гъбичката. Иначе преливката става точно като на nanndi да.

# 62
Здравейте момичета!И аз като вас от време на време имам проблеми с ноктите.Пиех мерц специал,след това минах  на йод,в него си топих ноктите,а съвсем наскоро пробвах с прясно изцеден лимон също има голям успех.Опитайте и Вие и дано Ви помогне!

# 63
  • София, България
  • Мнения: 2 222
ще взема да пробвам ... а после си го изпиваш, нали Simple Smile Всеки ден ли ги топиш, или .... каква е схемата?!?

# 64
  • Мнения: 341
Не съм поблзава масла, но искам да си взема, защото ноктите ми се цепят. Моля да ми обясните нещо: ако мажа маслото на чисти нокти вечер преди да си легна, на следащата сутрин мога ли да се лакирам отгоре?

Общи условия

Активация на акаунт