Заспиват ли вашите деца с шише мляко?

  • 2 286
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами,знаете ли дали ,като пият мляко децата и така се приспиват им се развалят зъбите по-бързо?За моят син това е ритуал и си го иска преди заспиване вечер.

# 1
  • Мнения: 2 677
Все още вечер пие млякото си.
Не се притеснявам за зъбите му - здравината им е въпрос на ген и добра устна хигиена.

# 2
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят син си заспиваше с млякото до към годинка.После сам спря да си го иска за лека нощ.Засега зъбките му са чудесни.Не знам дали заспиването с мляко и зъбките имат връзка(развалянето на зъбките де)

# 3
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Все още заспива така, и дъщеря ми също дълго време беше така - не мисля, че има връзка.

# 4
  • Мнения: 1 233
Ами все още пие Фризо вечер. Без него няма заспиване.

# 5
  • Мнения: 1 049
Ако не го пие с часове не е проблем  Wink Вредно е продьлжителното и често висене на шишето. Peace

# 6
  • Мнения: 1 897
Нашата стоматоложка ни препоръча след вечерното мляко непременно да даваме по малко водичка, за да си изплаква устата.

# 7
  • Мнения: 953
Вики заспива само с мляко, но тя все още няма зъби.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 348
Не знам за какво мляко говориш, но моя мъж бил на 5 годинки и все си заспивал с подсладения айран. Има много здрави зъби.

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не не заспива  Naughty с шише мляко
Половин час преди да го сложа моя калпазан да си ляга яде с лъжичка кис.мляко, единственото нещо което пие  понякога непосредствено преди да заспи е водичка  Peace

# 10
  • Мнения: 4 111
Заспиваше с млякото до около 11 месеца, сега пак последното му хранене е с мляко, но след като се нахрани беснее още 2 часа. Не му изплаквам устата, нито давам вода, нищо още не правя за хигиената на зъбките.  Blush

# 11
  • Мнения: 63
Не,никога не го е правил.Той беше кърмен до годинка и месец и така заспиваше.Сега е по-голям и лягам до него докато се умори да се борим и заспи Simple Smile

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Да Peace

# 13
# 14
  • Мнения: 523
Голямата ми дъщеря е на 3г и 3 месеца и още пие мляко преди да заспи от шишето с биберона , а малката го отказа .Но няма връзка със зъбите, изобщо . Питала съм док за това .Не се притесняваи . Laughing Laughing Laughing

# 15
  • Мнения: 119
Дъщеря ми е на 2г. и 4 мес. и заспива всяка вечер с мляко и после пие малко вода. С зъбите няма проблеми.

# 16
  • Мнения: 451
Не й оставям шишето вечер, дори винаги след като изпие млякото давам по малко вода.

# 17
  • Мнения: 745
Такова нещо до сега не ни се е случвало.

# 18
  • Мнения: 1 029
и моята дъщеря все още заспива с шише мляко

# 19
  • Мнения: 256
И ние пием мляко вечер,мисля че това няма нищо общо със зъбите.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 348
Ми нали са млечни зъбките. И да изпопадат ще ти е забавно. Като такси ще е  smile3532

# 21
  • Мнения: 4 451
Все още вечер пие млякото си.
Не се притеснявам за зъбите му - здравината им е въпрос на ген и добра устна хигиена.

Абсолютно същото мисля и аз!

# 22
  • Мнения: 27 524
Не, никога не е заспивал така, но не бих се притеснявала на твое място. Нека си го пие  Peace

# 23
  • Мнения: 5 391
Не заспиваше с мляко, но пиеше преди лягане.
Слава богу, сам се отказа преди месеци, още един ритуал е зад гърба ни Whistling

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 973
Не. Давам й млякото около 1 час преди лягане и задължително след това пие вода.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ако не го пие с часове не е проблем  Wink Вредно е продьлжителното и често висене на шишето. Peace
Вярно е.А на въпроса-не,никога не е заспивал.Смуче си биберона и така заспива.Млякото го пие преди лягане.След което,го слагам в леглото му и  давам бибата.

# 26
  • Мнения: 1 103
  Значи не сме единствените и ние си го търсим шишето всяка вечер  . Не  заспива без млякото но докогато си иска ще и давам не мисля да го  спирам  Misc Baby Bottle

# 27
  • Мнения: 3 929
Никога не е заспивал с шише мляко, вода или сок. Още го кърмя, въпреки че вече е на "почтена" възраст - 2 год. и 4 мес. и заспива на гърдата ми.
Не смятам обаче, че заспиването с шише е причина за развалянето на зъбите.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Все още пием АМ,но винаги след него мием зъбки.Никога не е заспивала с шишето/освен като много малко бебе/.

# 29
  • Мнения: 175
Да, така заспива - с шишето мляко, след вечеря му мия зъбите и после пие млякото. Редовно му мия зъбите и сутрин - да свиква на хигиена... Не се притеснявам, че ще му се развалят зъбите  Peace

# 30
  • Мнения: 8 999
Не. Освен когато бяха кърмачета и се унасяха докато ги кърмех. След като ги захраних и замених всички кърмения с нормална /за възрастта им/ храна, никога не са пили мляко или каквото и да е заспивайки.
Моите деца гушкаха играчки, а не шишета.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Не заспива с млякото.Това се е случвало много рядко, ако не е спал добре през деня и е супер уморен.Тогава няма сили да си изяде цялото мляко.

# 32
  • Мнения: 2 960
  Naughty такъв филм при нас нЕма.Изпива си всичкото млекце ,върти се ,успокоява си се сам...и тогавааааааааа

# 33
  • Мнения: 630
Никога не е заспивала с мляко, но все още през ден си вечеря с него.

# 34
  • Мнения: 4 621
Никога не е заспивала с шише с мляко Naughty

# 35
  • Мнения: 1 919
никога

# 36
  • Мнения: 409
  Значи не сме единствените и ние си го търсим шишето всяка вечер  . Не  заспива без млякото но докогато си иска ще и давам не мисля да го  спирам  Misc Baby Bottle
И ние сме така. Peace

# 37
  • Мнения: 2 631
Не заспива с шише с мляко...а с цица  Laughing

# 38
  • Мнения: 2 312
Никога не е заспивала с шише-мляко,вода или сок.
Гушва си някаква играчка и така сама си се приспива!

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моят син си заспиваше с млякото до към годинка.После сам спря да си го иска за лека нощ.Засега зъбките му са чудесни.Не знам дали заспиването с мляко и зъбките имат връзка(развалянето на зъбките де)
Също, но до година и половина

# 40
  • Мнения: 2 494
И аз мисля, че няма връзка. Йони заспиваше с мляко до 2 годинки, после сама го отказа. Засега нямаме проблем със зъбките, важното е да се мият и наистина най-вече е въпрос на ген  Hug

# 41
  • Мнения: 338
Заспива Money

# 42
  • Мнения: 172
И ние все още си търсим млякото.

# 43
  • Мнения: 1 931
Йони до 2 год и половина заспиваше така с бибата в уста докато пиеше мляко, но дойде баба меца и взе шишетата за малките си мечета Wink, че те са още бебета и така спокойно прие новината и веднага се отказа от шишетата.
А сега е такъв тарикат, че като го мързи да търси нещо  и вика- баба меца го е взела и ми се смее.

# 44
  • София
  • Мнения: 275
Не , не заспива. До 1г и 3 месеца я кърмех и така заспиваше. След като спрях, опитвах да й давам АМ, но неще и да го помирише!

# 45
  • Мнения: 475
Не бих казало точно,че заспива с шишето,но АМ е последната вечеря,преди това към 19.30 хапва малко супичка или нещо друго,каквото й предложа и като я сложа да спи си изпива млякото,говорим си,казваме "лека нощ" на всичко в стаята и се отнася Sleeping

# 46
  • Мнения: 1 303
Най-вредно е продължителния контакт на шише със сок или биберон намазан с мед-това незнам дали се практикува още Mr. Green.Проблема е в продължителния контакт,ако се изпива и се махне шишето-няма проблеми Peace

# 47
  • Мнения: 3 932
Някъде докъм година и 2-3 месеца бяхме на тази практика...

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Едното дете заспиваше така. Ако се опитах да му го взема ревеше иили стискаше здраво. После смени млякото с вода.

# 49
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Сина ми засега само така заспива вечер.Предполагам когато реши сам ще се откаже, няма да го спирам като стане на годинка.

Общи условия

Активация на акаунт