Смяна на адресна регистрация?

  • 38 646
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 114
Mirena80, благодаря за разясненията! Нотариалният акт се намери, сега се чудя дали ще се наложи (ако в тази община искат да се показва) да водя и наследниците - не би било много лесно... Rolling Eyes А това за постоянния адрес и адреса по местоживеене и мен ме интересува.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 890
     Значи ако си правите временна регистрация, само се попълва една бланка в общината (ако например сте студенти някъде или живеете временно). Ако обаче си сменяте постоянния адрес, се сменя и личната карта. Тогава се налага да идва собственикът на жилището с нот. акт и да декларира, че наистина живеете там. Това се прави отскоро, заради многото злоупотреби покрай изборите. Имаше един фрапиращ случай, даже наскоро го гледах при Милен Цветков - един човек установява, че в неговия апартамент има регистрирани 16 (може и повече да бяха) човека  #Crazy , които той изобщо не познава.  Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Ми аз вчера си смених адреса по местоживеене и никой не е искал нищо повече от това да попълня един формуляр. Но постоянния ми адрес си остава, т.е. не си сменям личната карта. Май в повечето общини искат декларация от собственика заради разни злоупотреби

Би ли разяснила това за постоянния адрес?

Аз май се отказах да сменям за момента.Днес прочетох в дир.бг,че от септември щели да се вадят нови лични карти с чипове.Не ми  е вади за една година два пъти лична карта.


Аз пък за личните карти разбрах, че се сменят когато им изтече срока. От септември новите ще са с чип. Другите си ги сменят когато изтекат.
Иначе за адресите.. имаш 2 адреса. Постоянен - там вадиш всички документи, гласуваш и т.н. и Адрес по местоживеене - това е адреса на който живееш в момента. Ако само си сменяш местоживеенето не е необходимо да си сменяш Личната карта, освен ако не ти се е променило семейното положение примерно. Това е улесненение за хора, които сменят адреса си често. Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Мирена не е задължително да е временно. Може и "постоянно" да се попълни в бланката. Обаче това няма общо с постоянния дрес. Постоянния ти е адреса в картата. Там те търсят властите, там гласуваш, вадиш всички документи и т.н.

Давам пример.. решавам да живея с мъж, с който нямам брак. Сменям си само местоживеенето. Пиша "постоянно" в бланката, защото другите възможности са упоменати конкретни срокове. Аз не мога да упомена такъв.. Утре си вдигам шапката и се разделям и си се връщам на постоянния адрес или отивам на нов по местоживеене. Пак си отивам в общината и сменям 'местоживеенето", без да променям постоянния или да сменям картата. Виж ако променя постоянния трябва да си сменя и картата.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
И още нещо да добавя.. това с воденето на собственика е по вътрешни наредби на общините и го няма писано в закон или по-голяма наредба примерно. Свързано е със злоупотребите и май го няма във всяка община.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 890
Мирена не е задължително да е временно. Може и "постоянно" да се попълни в бланката. Обаче това няма общо с постоянния дрес. Постоянния ти е адреса в картата. Там те търсят властите, там гласуваш, вадиш всички документи и т.н.

Давам пример.. решавам да живея с мъж, с който нямам брак. Сменям си само местоживеенето. Пиша "постоянно" в бланката, защото другите възможности са упоменати конкретни срокове. Аз не мога да упомена такъв.. Утре си вдигам шапката и се разделям и си се връщам на постоянния адрес или отивам на нов по местоживеене. Пак си отивам в общината и сменям 'местоживеенето", без да променям постоянния или да сменям картата. Виж ако променя постоянния трябва да си сменя и картата.

    Да, има и вариант временната регистрация да ти е "безсрочна", забелязах го, когато половинката си прави и ми стана много смешно. Уж временна, а няма срок.  hahaha Как да е, дано това с личните карти важи само за новоиздавани, че моята е валидна до 2015.  Crossing Arms

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами и аз много мислих като попълвах... Mr. Green Викам си сега как да определя, че ще живея с мъжа ми от 1 до 6 месеца, от 1-6 г. или там каквото беше другото... Викам, я да чекна "постоянно" пък после в моята си община пак ще чекна "постоянно"  Mr. Green Mr. Green Ама на моята бланка пише "Удостоверение за настоящ адрес".. е сега ходих да я гледам, че не се сещах как се наричаше тоз адрес дето не е постоянен  Twisted Evil

# 22
  • София
  • Мнения: 11 716
Vache  Hug

Общи условия

Активация на акаунт