Колко от вас са шити след естествено раждане

  • 15 273
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 610
Шиха ме след епизиотомия и то 2пъти.Имаше проблем и на следващия ден след раждането ме прешиха отново.

# 46
  • Мнения: 261
И двата пъти ме шиха след епизиотомия. Първия път имах и вътрешни конци, а втория - само външни. Наистина след второто раждане се възстанових по-бързо.

# 47
  • Мнения: 600
шиха ме след епизиотомия. нямах други разкъсвания. не бях платила за лекар, не са ме претупали. май бяха 4 шева, въобще не ми създаваха проблем. виж, за хемороидите не мога да кажа същото ooooh!

моят гинеколог каза, че епидуралната отпуска плоската мускулатура и спасява малко положението с разкъсванията. не знам дали наистина е така.

# 48
  • Мнения: 2 171
Имах три външни шева от епизиотомията и безброй вътрешни. Най-малкия ми проблем беше епизиотомията. Отвътре ме бродираха около час. Докато раждах докторът ми постоянно ми правеше масажи за да предотврати разкъсванията, но бебето беше едро - 3900 гр и беше неизбежно. Въпреки това след като ми махнаха външните шевове не съм усещала почти никакъв дискомфорт.

# 49
  • Мнения: 64
първия път нямах нито един шев,ама малкия ми съдра...близо час докторът се поти между краката ми Mr. Green

# 50
  • София
  • Мнения: 275
Шиха ме след епизиотомия.

# 51
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Първият път съм шита след епизиотомия-3 шева.Второто раждане мина мн бързо без нито един шев.

Желая ти леко раждане   bouquet

# 52
  • Мнения: 54
И мен ме терзаят същите мисли като авторката Sad
Незнам точно с колко шева съм,но проблемите които ми създадоха не бяха малко.Дано този път мина по леко.
Леко раждане ти пожелавам  bouquet

# 53
  • Мнения: 5 026
Мен са ме шили, но не след епизотомия, а след разкъсване. Няма такава опция, за да гласувам Simple Smile

# 54
  • Варна
  • Мнения: 558
Понеже прочетох, че става дума за второ раждане, отговорих с "не са ме шили". Всъщност първия път имах 2 вътрешни шева, а втория ми се размина без  Grinning. Така че има надежда, спокойно  Peace.

# 55
  • Мнения: 1 243
Имах и външни и вътрешни тъи като няма опция и за 2-те имах 6-7 шева.

# 56
  • Мнения: 959

И аз, съм в тази група.

# 57
  • Мнения: 3 478
И аз със шевове от двете раждания. Едното с епизиотомия, другото - не.

# 58
  • Мнения: 1 763
Шиха ме след епизотомия.

# 59
  • Мнения: 257
3 външни и МНОГО вътрешни Shocked

Общи условия

Активация на акаунт