Здравословен и естетичен проблем след раждане

  • 62 403
  • 461
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Здравейте, давам си сметка, че  темата е деликатна, но реших да споделя, защото  вече 2 години страдам. Родих нормално, да е живо и здраво детето ни, но при раждането получих разкъсвания, които се превърнаха в  здравословен проблем. Получи се удебелена съединителна тъкан, която ми пречи да водя нормален полов живот, направо си боли при интимност.  Естетически пораженията също не са за пренебрегване, допълнително ме натоварват и всичко това, води до проблеми в семейството ми.
Има ли други жени с подобни тревоги и как се справяте?

# 1
  • Мнения: X
А лекарят ти какво смята по въпроса? Не предлага ли някакво решение, вече се правят всякакви пластични корекции...

# 2
  • Мнения: 11 234
Има вагинопластика. Вие не говорите за глезотия или прищявка, а за проблем, който пречи на нормалния ви живот.

Трябва да поговорите с пластичен хирург. Има инжекции, които могат да отпуснат съединителната тъкан и да я премахнат с времето. Даже бих препоръчала да се видите с няколко пластични хирурга до вземане на решение.

Вагинопластиката е една от бързо възстановяващите се пластични операции.  Peace

# 3
  • Мнения: 349
На прегледи съм говорила с гинеколози,  казват, че е често срещано след нормално раждане,  анатомията на жената се променяла. Ако е възможно, предпочитам да избегна операцията, какви са тези инжекции?
Много е неприятно, мъжът ми в началото походи с разбиране, но с времето нещата не се оправят.

# 4
  • Мнения: 11 234
Те са разтвор, който омекотява натрупалата се на белега съединителна тъкан.

Според мен поговорете с един - два пластични хирурга и решета дали искате да се възползвате. Гинеколозите не могат да ви решат въпроса.

# 5
  • Мнения: 460
ЛияЛ, това наистина е много неприятен проблем и често срещан при почти всяка втора жена след нормално раждане.  Peace Аз също се интересувам от темата и разбрах, че в България е внесен първия по рода си италиански лазер, който премахва срастванията, възвръща тонуса на влагалището и състоянието на тъканите като отпреди раждането. Тоест ставаш си същата като преди - все едно не си раждала.. Grinning Лазерът ми се струва като доста по-добър вариант от операция, защото няма упойки, няма възстановяване и болка, а и до колкото разбирам били необходими само три процедури от по 5-10 минути.  Peace Ето прочети информация, дано съм ти била полезна https://medicaltime.bg/%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B … 0%BD%D1%81%D0%BA/. И един съвет от мен - не се отчайвай - знам колко е неприятен този проблем за интимния ти живот и за самочувствието ти на жена, но ето че има решение. Успех.  Hug

# 6
  • Мнения: 349
 the Дорис, тези инжекции с разтвор кой може да ми ги предпише, и със всеки пластичен хирург ли мога да се консултирам?

Kalina_Mallina с този лазер, не е ли пак вид операция? Извинявам се за деликатния въпрос, и ти ли имаш подобен проблем?

# 7
  • Мнения: 11 234
Само пластичен хирург може да прецени как да премахнете натрупаната тъкан.

Според мен не се страхувай от лазерна корекция. Хора без проблеми си ги правят за красота и интимен комфорт. Възстановяването е бързо и процедурата е максимално щадяща.

# 8
  • Мнения: 460
the Дорис, тези инжекции с разтвор кой може да ми ги предпише, и със всеки пластичен хирург ли мога да се консултирам?

Kalina_Mallina с този лазер, не е ли пак вид операция? Извинявам се за деликатния въпрос, и ти ли имаш подобен проблем?



О съвсем не е операция, а  безболезнена процедура за броени минути без упойка. На мен точно това ми допадна, че не е нужен период за възстановяване и става бързо. Peace За съжаление и аз страдам от този дискомфорт да..доколкото знам това е доста често срещан проблем и с годините се задълбочава..не  е само болка при секс, но и изпускане.. За съжаление малко се говори по темата, защото в БГ сме си балканци и всеки го е срам да си признае за по-деликатни проблеми, а трябва. Иначе решение не се намира.  Peace

# 9
  • Мнения: 349
the Дорис, ти подлагала ли си се, или от познати знаеш, извинявай за въпроса.
Kalina_Mallina, имала ли си вече консултация, кой д-р да търся?

# 10
  • Мнения: 11 234
Имам близка, която имаше сериозен проблем след пластична корекция на корема. Именно при нея се наложи да се сложат тези инжекции за размекване на съединителната тъкан.

# 11
  • Мнения: 460

ЛияЛ, все още не съм ходила на консултация, но когато се обадих по телефона разбрах, че доктор Николов извършва консултациите и работи с лазера.  Peace

the Дорис  тези инжекции сигурна ли си, че стават за вагинално поставяне след като твоята позната е била с операция на корема? Възможно ли е да се поставят и във влагалището? А относно лазера съм съгласна, че определено е доста щадящ метод. А ти имаш ли инфо от първа ръка, както се казва - някоя твоя приятелка пробвала ли го е?  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 11 234
Tака или иначе няма как сами да си предпишете инжекции и лекарят ще Ви посъветва. Но  трябва да е пластичен, а не просто гинеколог.  Peace

# 13
  • Мнения: 77
Здравейте  Simple Smile
Преди 5м станах майка, тежко раждане в следствие на което НЕ мога да водя полов живот, зашита съм прекалено много и високо и затова нямам друг избор освен пластика ,за която има малко информация в интернет,а ми се ще да съм по информирана.Операцията ще бъде в Майчин дом - София ( д-р Хранов) , има ли някой с отзиви или поне с повече информация относно самата процедура?
Благодаря Ви Simple Smile

# 14
  • Мнения: 349
Здравей, Криси. Изглежда, че имаш подобен на моя проблем..наистина е ужасно неприятно. Confused Замисляла ли си се над въпроса с лазера, който обсъждаме в темата? Препоръчвам ти преди да пристъпиш към пластика да се консултираш дали не би било възможно проблемът ти да се оправи с лазерна процедура или пък двете неща да се комбинират, защото при мен натрупванията на съединителна тъкан се получиха точно след рязането. Изглежда, че лазерът премахва срастванията и  възвръща състоянието на влагалището отпреди раждането. На мен ми предстои консултация, след която ще мога да споделя повече инфо и подробности.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт