въпрос за упойките

  • 1 604
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
Може ли да попитам мамите раждали секцио с пьлна упойка-как се 4увствахте след това и кога се сьбудихте Thinking

# 16
  • Мнения: 25
az pak trqbva da rajdam sekcio po med.pri4ini i ostanah mnogo iznenadanah kogato doktora mi sob6ti 4e trqbva da dam ne 500lv.za rajdane ,poneje izbiram lekar,a 500+250 ili 750  zaradi tova 4e 6te ima i anesteziolg

# 17
Az razdah normalno s epiduralna upoika testa mi go pravihme predi razdaneto tyi kato bebcho se poiavi 24 dni po-rano, drasvat ti rykata ne boli. Postavianeto ne e bolezneno,no e malko neudobno, svivash se na kylbo taka che da izpykne preshlena v kotio slagat katetyra, useshta se leko ubozdane no ne boli silno. Upoikata zapochva da deistva sled 10 minuti i na mene mi slagaha 3 ili 4 pyti tyi kato iavno ia dozirat po malko. Razdaneto ne boli, samo ako mezdu upoikite mine vreme se useshtat bolkite. Pri men se nalozi i epiziotomia, s epiduralnata nishto ne usetih. Anesteziologyt mi behse obiasnil vsitsko dosta po-rano, praviha mi i testove no ne pomnia kakvi no obshto vzeto znaeh kakvo mi praviat podpisah i deklaracia che si izbiram takava upoika.

# 18
  • Мнения: 66
Моята гинеколожка ме прати месец преди раждането на алерголог. Направиха ми тест за 20 вида упойки. Раждах естествено. Решихме да ми сложат спинална упойка и тя повика анестезиолога. Той ме прегледа, разказа ми малко каква е упойката и какво да очаквам и ми я постави. Не болеше. След нея - раждането не го усетих  Joy
Препоръчвам да отидеш на алерголог. По-добре да си сигурна, че не си алергична към нещо и да си имаш документчето, за да не се появат усложнения след това. Така и ти ще си по-спокойна, а не когато вече са те налегнали болките да ти задават въпроси - към това или онова алергична ли си...

# 19
  • Мнения: 1 142
Второто си дете родих нормално,като ми поставиха епидурална упойка.Няма никаква опастност за родилката,поставя се при малко разкритие,около 2-3см.Не усещаш никаква болка ,както при поставянето така и при самото раждане.Препоръчвам я без всякакво притеснение,защото аз съм мед.сестра и съм гледала такива маниполации и няма никакви усложнения и проблеми след раждането.

# 20
  • Мнения: 4 451
Може ли да попитам мамите раждали секцио с пьлна упойка-как се 4увствахте след това и кога се сьбудихте Thinking
Аз лично я понесох зле. Чувствах се като парцал и сякаш между два свята - реален и като в сън. непрекъснато се събуждах и заспивах, не помних какво и на кой съм говорила.

# 21
  • Мнения: X
Честно казано мисля, че ми направиха тест за упойка малко преди секциото, но не съм много сигурна. Иначе с анестезиолог говорих в деня преди секциото. Това са стандартни процедури.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 522
Родих секцио с епидурална упойка. Не боли. Преди операцията имах разговор с анестезиолога - задължителен е. Ако секциото е по лекарско предписание и тестовете са безплатни. Правят ти резки на ръката за алергии.


# 23
  • Мнения: 31 206
тъй че както и да родиш - пий много вода.

За пълната упойка: ако секциото е сутринта, вечерята трябва да е лека и преди 19 ч., а сутринта преди самата операция не се препоръчва да се пие никаква вода. Поне при мен беше така.

Консултацията с анестезиолог е задължителна. Упойките са много сериозно нещо и се спазват процедурите преди поставянето им. Подписваш и документи за избора си, т.е. отговорността е твоя. Трябва всичко да ти бъде обяснено подробно. Вода не се пие никаква нито преди, нито след раждане. Това обаче също ти го определя анестезиолога. Ако имаш възможност избери добър анестезиолог.

# 24
  • Мнения: 117
Никой не ми е правил тестове за упойка. Анестезиологът ме пита "алергична ли си?", аз отвърнах "не" и това беше. Родих секцио със спинална упойка, но ми се случи да преживея и пълната по друг повод и за мен поне пълната беше доста по-тежко изживяване. Когато се събудиш си наистина парцал и поне 12 часа след това те кара на сън тотално си неадекватна, да не говорим, че ако родиш с регионална анестезия ще си видиш веднага бебока, ще чуеш първия му плач и ще можеш да си го целунеш и като цяло си доста "в час". Това е поне моят опит.

Общи условия

Активация на акаунт