Във ФЕВРУАРСКАТА дружина има бебета мнозина!

  • 19 274
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 171
Здравейте мамчета ,да се включа и аз за малко
честито на всички мами Да са живи и здрави всички бебоци 
При нас нищо ново.Продължаваме да не спим през ноща, да хълцаме много и да искаме постоянно да сме на ръце...Много се изморявам от това безсъние и още не мога да свикна. , а и д-то още много ме боли и не мога да сядам.Май ще ми мине чак когато ми махнат и последните конци, което ще стане чак на 12,03. Ще трябва да стискам до тогава.
Е, това е от мен...., пожелавам ви спокоен ден. Hug

# 31
  • Мнения: 88
Здраст и от мен пак набързо. Вече успях да кача малко снимки в албумчето.
Ето ни и нас http://www.snimka.bg/album.php?album_id=202578&photo=206
Виждам, че не сме само ние с проблема с хълцането.

# 32
  • Мнения: 419
Честито на новите попълнения мами, успех на още чакащите.

Чара, дано бързо да се оправиш вече, че много време се мина с твоите болежки.
Алинка, дано Ина е добре и да не те кара да се притесняваш.
Роси, пиши после как е мама.  Hug

При нас няма нищо ново, Рая снощи беше послушничка, будеше се на три-четири часа, хапне и заспива. Качила съм снимка да ви я покажа. Вчера за пръв път бяхме за около 15 мин на балкона, мисля тези дни, ако времето се задържи хубаво да я изведем както си трябва.

Хубав ден, милички!

# 33
  • Мнения: 15
Здравете!
Честито на всички новообебили се!
На тези които са още 2 в 1 късмет и леко раждане!
Сега да разкажа накратко за моето раждане:на 16.02. сутринта към 9 ми падна тапата и 15 минути след това започнаха да ми текат водите.Веднага с мъжа ми се облякохме и в болницата.Там установиха , че съм само с 1 см разкритие и за лош късмет дойдоха 2 жени с разкритие, които си водеха и лекарите и тях веднага ги приеха пък мен ми казаха да чакам , че вече нямало място в предродилна и ме качиха в патология за да съм била чакала разкритие.Това става към 10 и 30 , към 12 и 30 аз отивам до тоалетна и гледам (бях си сложил памперс за възрастни) че водите са станали леко зеленикави и отидох при акушерката на етажа и и показах , а тя ми вика:"спокойно"и така половин час аз обикалях пред кабинета и докато ми обърна внимание и ме свали в предродилна зала, където се установи , че вече водите бяха станали тъмнозелени почти кафяви и тази лекарка която ме бе прегледала сутринта ми казва:"ама как ти станаха водите зелени, сутринта като те приемах бяха бистри"а аз и казах че нищо не съм правила само съм седяла 2 часа.И заради зелените води не смееха да ме сложат на системи, а аз вече умирах от болка(имах нерегулярни контракции) и след 2 часа имах вече 4 см разкритие от само себе си.И така ужаса продължаваше, жените идваха раждаха(слагаха ги на системи и готово), а аз си лежах и умирах от болка и които лекар да минаваше покраи мен все ми казваха "вие с малкото разкритие ли се" и така се смениха 3 смени и накрая благодарение на един доктор Петров, родих моето слънчице (имах 6 см и половина разкритие и ми направи епизотомия).На никои не пожелавам такова раждане 30 часа.
Сега с моето слънчице се мъчим да се кърмим.Боли много ама няма нячин трябва да има болка.Маи имам още запушени канали.И от 2 дни имаме и колики и малката ми сладурка се гърчи вечер от болка,даваме и еспумизан, но незна до колко и помага.Направ ми се къса сърцето като се гърчи.
Чета ви нон стоп прост имам по-малко време да пиша докато се адаптирам, тъй като засега се храним на поискване.
Ето снимка на моята принцеса:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=202578&photo=203
Приятен ден!

# 34
  • Мнения: 336
Мами за хълцането - педиатърката ми каза, за тези, които кърмят, че е хубаво да се дава малко да посуче дори и скоро да е кърмено бебето и така спирало. Нашето съкровище цяла нощ спа само се събуди 2 пъти и хапна, а на сутринта с таткото му сменихме памперса с което се справихме учудващо добре без чужда помощ. Изпрах му дрешките, изчистих и сега го чакам да се наспи да папа.
За моето раждане - на 19.02. към 5 часа усетих наболяване в кръста. Само, че около 6:00 болката стана на около 30 мин. и аз се усъмних леко дали не са контракции или пък ми се ходи по голяма нужда Simple Smile. Около 7:00 събудих мъжа ми и му казах за съмненията си. Тъй като спахме при родителите ми аз не си бях взела багажа. Дойдохме до Бистрица и взехме нещата ми и в 8:30 бях в Майчин дом. Контракции - на 5 минути. От охраната ми казаха да ходя на втория етаж, но мъжа ми им каза, че раждам и не мога да обикалям. Викнаха хора от родилното. Акушерката като ме видя и ме попита подозрително за какво съм там, а аз казах - за раждане. Тя много много не ми повярва, но все пак решиха да ме погледнат за разкритие въпреки, че както се смеех много не ми повярваха. Е да, но като ме качиха на магарето и се оказа, че съм с 5 см разкритие и така - клизма, тоалет си бях направила и на третия етаж. В 9:20 бях горе там казаха, че бебо ще е под 3 кг, но като тръгна да излиза и вече мнението на всички беше друго. В 10:41 проплака моето слънчице. Тогава попитах дали това е цялото раждане не беше никак страшно и въпреки петте шева не беше и болезнено.
Страшното е сега, но ще свикнем един с друг и ще стане много хубаво Simple Smile.
Ще се опитам да изчета всичко назад, че доста съм пропуснала.
Специални поздрави на Алина и нейната красавица. Много мило ми стана като се засекохме в МД с двете дами.

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 15:31 от jjoy

# 35
  • Мнения: 668
Здравейте на всички.
И днес времето ни подари много приятни часове за разходка  Grinning . Днес излезнах на кафе с моя татко и малката бубичка, която си спа през цялото време.
Taninana - ние пък в диапазона от 10 до 2 ч. спим, и после почва сложната част, става общо взето почти през час, към 3, към 5, после към 6ч и така... И сутрин вече съм като пребита. И ми се спииии.... Добре че нашата баба води какичката на детска градина, че ако трябваше да намеря време между кърменията да ходя и до градината незнам как щях да се справя.
beni_f - добре че най-накрая всичко е приключило благополучно за вас, с малкото съкровище. Дано вече само хубави неща да има. А за кърменето болката ще попремине, и виж в библиотеката на кърмаческия подфорум дали евентуално не го слагаш в лоша позиция на гърдата, та те боли. Моята, ако усетя че се измества и ми захапва зърното, просто внимателно го изваждам и я слагам пак да цока.
А днес да ви кажа, Александра беше много неспокойна - искаше през 1/2-1 час да виси на гърдата, цокне малко и почне да й се сърди и да я плюва. Свива се към коремчето, муси се, ръмжи и сигурно я почват коликите и я боли коремчето. Гледам като мога да я гушкам повече до моя корем, да се топли и се поуспокоява. Но щом усети, че е сама в кошчето и до 10на минути се е ококорила и пак надига глас за мама.
Пухче - ако си тук пиши. Виви, Дуол и Доти - съревнованието е оспорвано. Кой ще грабне приза "Мързеланко на месец февруари" ?
Целувки на всички и доскоро.  Heart Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте! Преди малко се прибрахме от разходка, папкахме и сега спинкаме! От утре май го дават лошо времето, а пък другата седмица -10 и студ. Shocked
Роси, пиши как е мама, дано да се оправи час по-скоро! Praynig
Чара, оздравявай бързо Hug
Добре дошла на Деситкаbouquet
Честито на Ивонbouquet Много рошавка сладураната! Жива и здрава!
Бени, много тежко и кофти раждане, наистина! Вторият път е по-лесно! Wink
Слънчице, бебето  много прилича на татко си?! Сладурка!  Wink
Пухка, стискам палци, ако момента е точно сега!  Praynig Hug
Доти, Дуол и Еми, Виви късмет в надпреварата! Hug
Да питам, понеже говорихме за зърнени храни, аз ям доста Нестле фитнес, дали може? newsm78
Залавям се да готвя!

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 15:47 от GoldenEyeful

# 37
  • Мнения: 8 939
Специални поздрави на Алина и нейната красавица. Много мило ми стана като се засекохме в МД с двете дами.

Благодаря, благодаря!

Hug

# 38
  • Мнения: 3 020
Здравейте и от нас,
днес бяхме на първата си консултация, наддали сме 900 гр (на мен ми се струва малко, ама докторката каза, че е добре), за сметка на това пък е порастнал с 4 см.  newsm78
Не ни биха ваксина, отложиха я за другия месец, заради всички вливания и боцкания, които преживяхме в болницата.
Сега тъкмо заспа и то след като се въртя сума ти време в креватчето си и като го взех на ръце и за 1 мин заспа. Отивм да посвърша малко домакинска работа, макар че и ние нощем не спим много и сега мисе затварят очите.  Tired

# 39
  • Мнения: 124
Мили мами  Simple Smile
щастлива съм да ви съобщя страхотната новина:
Нашето Пухче си има прекрасен син Калоян, цели 3350 грама и 48 см.
Мама и бебо са добре. Пухка сияеше от щастие - усещах го през телефонната слушалка. Както тя каза - преживяла е най щастливата загуба на състезание в живота си.
Прегръщаме те всички  Hug Hug Hug

п.с Ставам за ясновидка  hahaha. В миналата тема писах, че залагам на Пухи да роди в сряда, а Виви в петък  Joy

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 16:09 от rosi_bosi

# 40
  • Мнения: 8 939
Честито на Puhka Да е жив и здрав синът и, много да ги радва!



Hug

# 41
  • Мнения: 3 020
Мило Пухче, честито ти момченце. Видя ли как ни изненада както не даваше признаци. Да ти е живо и здраво, много послушно и добричко. Бързо да се възстановяваш и да се прибирате вкъщи. Много, много целувки от мен и Пламен.

# 42
  • София
  • Мнения: 747
Мила Пухка, да е жив и здрав малкия принц Калоян  Grinning Да расте умен, красив, талантлив, силен и смел! Да ви радва и да ви направи най-щастливите родители Grinning

# 43
  • Мнения: 15
Честито на Пухче!Да и е живо и здраво бебчето!На нея бързо възстановяване!
Благодаря на goldeneyeful и thedragonbg за куража!
Много целувки на всички!!! Hug Hug Hug

# 44
  • Мнения: 485
Пухче, мила, честито от все сърце!!!
Много здраве, късмет, дълъг и щастлив живот на малкия Калоян!
А на теб бързо възстановяване и скоро да разказваш!
smile3525

Beni_f, много неприятно, наистина. Важното е, че всичко вече е зад гърба ви и сте добре. Пожелавам ви много щастливи мигове с бебока от тук нататък!  Hug

Zdravi4, радвам се, че се включваш!  Hug Чудех се как сте и какво става с вас. Исках да те питам защо се наложи секцио при теб?

Аз днеска бях на лекар - тоновете, плацентата, водите - всичко е наред. Разкритие почти никакво. Преносвам 5-ти ден.
Бебето ми пак е голямо, както и първия път. Но ще чакаме раждането да тръгне нормално и съм спокойна.

Като гледам почти не остаха претенденти за приза  Laughing Шансовете ми нарастват с всеки изминал час  Sunglasses

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 17:02 от Duol

Общи условия

Активация на акаунт