Отново за ваксините - Пневмококов менингит...

  • 8 610
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Моля, някой, който разбира, да изброи в крайна сметка:

-- За хем. инфлуенце е Act Hib
-- За кой вид е Prevnar
-- и за кой - Менинго А+С и заменя ли тя Превнара?
-- какви други има?

# 46
  • България-София
  • Мнения: 573
Ние сме ваксинирани против "Хемофилис инфлуенца Б"/дано съм го написала правилно/. В Израел е задължителна/ в смисъл включена в имунизац. календар/. Но като цяло имам впечатлението, че в БГ много малко педиатри са на ясно с вакините Sad Доколкото разбирам и в ЕС е задължителна. Ами като ще влизаме в Европа що не им копираме и имунизационните календари...пък всеки родител вече да преценява кое да сложи на детето си и кое - не. Вярно че няма за всичко ваксина, ама щом цивилизованите държави са включили една значи има защо. Поне аз така мисля и макар да съм в БГ сега си карам по Израелския календар.

# 47
  • София
  • Мнения: 294
Това е написала Лаура на втора страница - "Едни от най-честите причинители са Хемофилус Инфлуенце (в момента в световен мащаб няма проблем от такъв менингит поради масовата имунизация); пневмококов менингит - може да се направи ваксинация с Превнар, менингололов менингит - има ваксина с/у тип С, Menjugate. Има и други причинители на менингит, но тези са най-честите причинители на епидемии, затова с/у тях има ваксини".

Bоо и на мен ми е интересно дали Превнар покрива Менинго А+С и дали има други ваксини...Ако никой не отговори с компетентно мнение обещавам ,че след срещата ми с педиатъра ще напиша подробно какво ми е обяснил той и какво сме решили ние относно ваксинациите....

# 48
  • Мнения: 5 468
Цитат на: tedi_b
Три пъти съм говорила с нашата педиатърка за противоменингитните ваксини.
Тя ме посъветва да НЕ слагаме такава ваксина.
Много видове менингит са, няма ваксина против всички.

Теди и каква гаранция дава педиатърката ви, че детето ти няма да се зарази с тази опасна болест? Защо съветва да не слагате такава? Не е ли по-добре да има защита някаква срещу това?

# 49
Аз се чудя защо ви е страх да слагате ваксини, които в доста страни са задължителни?
Ясно е, че може да има реакция, но и от други ваксини също може да се получи реакция.
На нас ни слагат по 5 ваксини наведнъж и нямат проблеми дечицата.
При нас в САЩ Hib и Превенар се слагат на 2-4-6, зедно с другите ваксини и има реимунизация на 12-15 месеца.
За менигололовите ваксини се надявам Лаура да се включи, за да обясни. За такава не съм питала нашата докорка.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Копирам това от ДИР-а, клуб "Медицина", отговорила е Докторка:

Цитат
ако е било на повече от 12 месеца и по-малко от 15 месеца...
се дава още една доза след 8 седмици ....(преди да навърши 15 месеца)...
и след още 8 седмици трета доза.....
ако вече е на 15 месеца...няма нужда от третата доза.
това е за ХИБ

за превнар(7 валентната пневмококова)


ако е над 12 месеца...се дава една доза и след 8 седмици още една...
ако е над 2 годинки се дава само една доза....


Не можах да разбера тия допълнителни дози защо се дават, нали когато АКТ Хиб се бие след годинката, това е еднократно?!
Вече съвсем се обърках... Sad

# 51
  • Мнения: 2 755
Цитат на: chockolina
...Не можах да разбера тия допълнителни дози защо се дават, нали когато АКТ Хиб се бие след годинката, това е еднократно?!Вече съвсем се обърках... Sad

Точно така е. След 1 годинка ActHib се поставя еднократно.

# 52
  • София
  • Мнения: 294
Цитат на: boo
Моля, някой, който разбира, да изброи в крайна сметка:

-- За хем. инфлуенце е Act Hib
-- За кой вид е Prevnar
-- и за кой - Менинго А+С и заменя ли тя Превнара?
-- какви други има?


Ето отговора на Докторка във форум Медицина :
1.въпрос-всичко е ясно
2.въпрос /Превнара е пневмококова конюгирана седемвалентна ваксина /следователно е за пневмококова инфекция.
3.въпрос /според Докторка най-вероятно Менинго А+С ваксината е менингококовата ( там има щамове А,В,С)..и най-вероятно-това е мое тълкувание е еквивалента на Menjugate . Следователно тя не заменя Превнара.
4.въпрос...по него не съм я питала

# 53
  • Мнения: 2 452
Цитат на: chernooko
Това е написала Лаура на втора страница - "Едни от най-честите причинители са Хемофилус Инфлуенце (в момента в световен мащаб няма проблем от такъв менингит поради масовата имунизация); пневмококов менингит - може да се направи ваксинация с Превнар, менингололов менингит - има ваксина с/у тип С, Menjugate. Има и други причинители на менингит, но тези са най-честите причинители на епидемии, затова с/у тях има ваксини".

Bоо и на мен ми е интересно дали Превнар покрива Менинго А+С и дали има други ваксини...Ако никой не отговори с компетентно мнение обещавам ,че след срещата ми с педиатъра ще напиша подробно какво ми е обяснил той и какво сме решили ние относно ваксинациите....


Превнар ваксината е само срещу пневмококови инфекции. Реално погледнато, тя е разработена по-скоро за предотвратяване на ушни инфекции, защото до 2 годишна възраст най-честия им причинител е пневмокока. Това, което пиша тук са моите спомени отпреди 3 години, когато по-сериозно четох за тези ваксини, защото бяха съвсем нови за канада и трябваше да вземем решение дали да ги правим или не. По този повод изчетох доста литература, но са ми останали само основните неща.

Menjugate е канадския вариант на противоменингококовата ваксина и обхваща само тип С. Това, което вие споменавате (срещу менингококи А и С) вероятно е българския еквивалент (европейски, няма значение).

АктХиб е ваксината срещу хемофилус инфлуенце.

Ако някой иска да прочете повече, отидете на сайта на Световната Здравна Организация и потърсете информация за ваксините. Там има доклади от по стотици страници издавани периодично (понякога ежегодно, понякога малко по-рядко) с абсолютно всичко, което може да ви интересува.
http://www.who.int/topics/meningitis/en/

# 54
  • София
  • Мнения: 294
Даааа...картината започна да се изяснява.
 Grinning Лаура благодаря за пореден път....общо взето изводите ми се потвърждават..сега да видим дали Превнара е въпросната ваксина , която в БГ хем я има, хем я няма...тоест за някои я има , а за други я няма....

# 55
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: jenia vulova
И мойта щерка е с конюктивит , не я пускам цяла седмица , въпреки , че симптомите изчезнаха на втория ден .

По въпроса за менингита , бих на Поли преди годинка и двете ваксини (нали преди годинка са 2 броя) , защото я пуснах на ясла на 10 месеца .
Повечето майки изчакват детето да стане на 1 година и тогава , че е само една .
Чудно ми е дали педиатрите на децата споменават на всички родители за препоръчителните ваксини?!


ne,na nas ne kazaha.Az nauchih ot svekarva mi,koiato e pediatar(veche ne e de),no tia mi kaza da ia slojim.Daje lichnata me izgleda mnogo uchudeno kato razbra,che znam.

vzeh i trite vaksini i shte slagam parvata drugata sedmitza.Tzenata beshe okolo 60 lv.Vnasiat gi Aventis Pastior,no s hiliadi vrazki vzeh vaksinata.

moga da izdiria tel.na firmata da vi kajat ima li vnos i kada da se porachat.Ne gi prodavat svobodno. Sad

# 56
  • Мнения: 5 468
Цитат на: lavender
Ne gi prodavat svobodno. Sad

Защо? Нали имат файда от продажбите?

# 57
  • Мнения: 45
И трите ваксини ги има в аптечната мрежа поне във Варна: Act Hib, Prevnar,  Menjugate. Мнението на моя педиатър: " не съм съгласен да разбутваме имунната система детето, ако искаш ще те заведа при завеждащата Противоепидемиологичния център да си поговориш с нея и тя мисли така"!!!Е аз как де се реша да ги слагам на своя глава при положение, че дори не ми е ясно коя за какво е. Предишния ми педиатър беше на същото мнение.

# 58
  • Мнения: 2 332
Азот има-няма 2 години се чудя за тази (а вече и тези) ваксини. Нашата педиатърка каза, че са по-леки от ДТК, може да сложим. Но Йоана е алергична и преди всяка ваксина правим подготовка и въпреки това много ме е страх... Сега пак ще я питам, да видим какво ще каже за различните видове ваксини.

# 59
  • sofia
  • Мнения: 7 477
znachi,az parvo tarsih v aptekite.Na niakolko mesta ne biaha chuvali.A tezi koito znaeha kazah,che triabva da mi porachat  Sad
Izdirih firmata vnositel i ottam mi kazaha,che vnosa e ogranichen,no samite te ne gi prodavat na klienti,a samo na firmite distrubuturi.Stava dalga i shiroka. Sad

ta,taka........namerih vrazki i gi vzeh ot aptekata na Tragovska liga,no gi biaha zapazili.

gadna rabota s tia bolesti.

Общи условия

Активация на акаунт