Отговори
# 255
  • Мнения: 370
Доли Дог така е аз затова и го писах щото от една седмица гледам все тревоги,които в крайна сметка си остават за нас,а всичко минава и се забравя,а сега накрая са най-хубавите моменти от бременността колкото и неудобства да ни предоставя тя. Hug
Сладка Мама малката Дари е най-голямото геройче и съм сигурна,че ще направи подарък за 8 март на мама! Hug Praynig
Ася Честити Розови Гащи!Ей много срамежлива излезе таз ваща мома!  bouquet

# 256
  • Русе
  • Мнения: 154
Аз се включвам пак набързо,защото докато  бодувах ми хрумна и предложение за нова тема.

Почти в 9-я сме вече,коремчето така тежи,още малко ни остана АПРИЛчета да гушкаме и ний !!!

Аз сега излизам,за това малко раничко го написвам,че като знам как пишете  Wink

Приятен ден   bouquet

# 257
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА
Браво и на малката Дари , дано за 8-ми март да си е в къщи. Hug
за болницата където ще раждам то няма смисъл да коментирам в Габрово има само една. ooooh!

# 258
  • варна
  • Мнения: 147
Честита Баба Марта!Бели и червени,винаги засмени!Много здраве и щастие за вас и семействата ви!
Акварел,ако може и мен да ме напишеш,че ще раждам в Окръжна болница-Варна Peace
Сладка Мама,много се радвам за Дари,все така да продължава!
отивам да й  видя снимките!

# 259
  • Мнения: 200
~Честита баба Марта на всички мами и на всички бебчовци в коремите- да сте живи и здрави!~
Малката Дари е страшно пухкава и сладка, много хубаво бебе ей-ПУ–ПУ!
Снощи бяхме на гости до 3 часа и сега съм доста уморена  Tired
Написала съм всички до сега, проверете да не съм пропуснала  някои. Peace
Айде март дойде момичета, към края му вече ще се обебваме  Hug

# 260
  • варна
  • Мнения: 147
Много сладка е станала Дари,пу-пу!
Варненки,Този път на работа или не-идвам на срещата!То ще стане вече време да раждаме,а аз не съм ви виждала.Бройте и мен!

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 1 269
Честита Баба Марта!!! Нека се радваме на прекрасното време, а скоро и на най-сладките бебоци!!!

# 262
  • Мнения: 111
Честита Баба Марта, момичета!



честита баба марта!!!!!!!.момичета при нас с роска условията са добри,но не забравяйте че здраво плащаме(поне аз де).сигурна съм че в България ако платиш в някоя часна болница 5000 лева и там ще са такива условията.но това не е най-важното-само да са здрави бебоците.вярно,че днес е задушница-и се раздава newsm78.сега ще видя колко е пораснала Дари>>>.......до после мами.

Ася, напълно си права за това, съгласна съм с теб. Когато човек плаща много пари, получава по-добри условия.

Но ето че има и такива феномени - аз не плащам нищо, ще раждам в държавна болница! Всичко ми излиза напълно безплатно! И дори не се осигурявам аз(защото не работя), а ползвам здравните осигуровки на мъжа ми. Това не ми изглеждаше да е истина, в началото не можех да повярвам... Аз нямам възможност да платя в частна клиника, затова бях се примирила че ще раждам в болница, където не разбирам дори добре езика и не знаех при какви условия, очаквах да са като нашите. Много се страхувах, а то се оказа, че съм изкарала невероятен късмет - условията в тукашната болница (много странно) са по-добри от частните клиники.

# 263
  • Мнения: 6 713
Добро утро и от мен Hug
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА, МОМИЧЕТА!!! 
  bouquet  bouquet  bouquet

# 264
  • Мнения: 371
Честита баба Марта и от мен

# 265
  • Мнения: 3 116

Честита Баба Марта  Hug Heart Eyes Hug


А малката Дари става все по-голяма хубавица, пу-пу-пу   bouquet  bouquet  bouquet

# 266
  • Мнения: 2 531
Момичета, някоя от вас мислили да си иска предварително епизотмия, за да няма нежелани разкъсвания? на лекциите, на които бях от Училище за родители, ни посъветваха да си поискаме - така ще си спестим разкъсванията, а и после е нещо като вид козметична процедура - т.е. ще ни възвърнат предишния размер  Grinning  какво мислите по въпроса?

Ами по голяма глупост не бях чувала! Всъщнст епизиотомията се прави за да се предотврати случайното разкъсване на мускула! И това НИКОГА не може да се планира 100% . В хода на самото раждане се преценява! Когато започне същинското раждане главичкат на бебето " пружинира" - т.е. с всяка контракция се движи напред - назад  и се вижда и как се разтяга перинеума! И тогава се преценява дали е достатъчно или има риск от разкъсване или преразтягане на перинеума и се прави епизиотомия! Може да ти направят преди това ако бебето се е заклещило и се налага допълнително да му се помогне да излезе, т.е. няма го ефекта от пружинирането! Дано ви станя ясно!  И определено хич не е козметична процедура- срязан си е мускула и си боли след това докато зарасне ! А и може да не зарастне идеално / като при мен / . Първото ми раждане беше с епизиотомия и определено не си върнах същия размер , и имах доста проблеми след това!
Всичко ми излиза напълно безплатно! И дори не се осигурявам аз(защото не работя), а ползвам здравните осигуровки на мъжа ми.
Нали все някой плаща - в случая осигурителната каса! И то не както тук в Бг- 300 лв. за раждане - ами за толкова пари- толкова! Това че ти лично няма да се бръкнеш и да извадиш парите не означава че е безплатно- такова животно няма! Ако и тук здравната каса плаща колкото по света за раждане и ние ще раждаме "безплатно" при същите условия!!! В Германия например секциото което се изплаща от касата е към 5000 евро- 20 пъти по скъпо от колкото в частна клиника тук!

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 12:31 от veni-b

# 267
  • Мнения: 134
Момичета   bouquet
Да не забравите днес да си изберете един ден от месеца !!!
Каквото е времето през него такова ще ви е настроението през годината !!!

# 268
  • София
  • Мнения: 7

Честита Баба Марта и от мене Simple Smile Да сме бели и червени, весели, засмени и през април най-хубавите бебета големи Simple Smile

ей, много е пуст форума Simple Smile всички на разходки, а Simple Smile само така Simple Smile
аз да питам нещо Simple Smile от известно време имам болки от средата на гърдите, която продължава до под дясната гърда, но от два три дни са направо нетърпими Sad някоя мама има ли същите ? чух, че това било, защото се разширявал таза  newsm78 възможно ли е newsm78 също така от лявата гърда пък две сутрини подред намирам петна от коластра  newsm78

БРАВО НА СЛАДКА ДАРИ! Много се радвам за нея, как бързо расте само Simple Smile Все така да продължава  Hug

ЛеЛееееее Мартенките имат 21 бебета  #Crazy хора не остана време  Rolling Eyes още не мога да осъзная, че следващите сме ние  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 13:56 от Barbie^girl

# 269
  • Мнения: 42
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА, МОМИЧЕТА!!! 
  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт