Дайте идея как да си украсим грозните пластмасови саксии!

  • 36 026
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Най-простият и бърз начин е с авто-спрей. Купуваш си цвят по избор, а може и два  (подхождащи си или контрастни) цвята и си шариш както искаш.

# 31
  • Мнения: 1 173
 И това да направиш ще стане доста интересно, според мен много зависи какъв ти е интериора  Peace


# 32
  • София
  • Мнения: 310
някъде го бях видяла, но не помня къде, керемичните саксии се боядисват в един цвят и се лепят с различни копчета става много ефектно Peace
ето намерих го
http://i.rozali.com/photos/c_59_1.jpg

# 33
# 34
# 35
  • Мнения: 238
 Здравейте!   
 Ето тази саксия я направих обзета от ентусиазъм за работа с плочки.
 За първи опит има доста забележки. Използвах фаянсови и теракотни плочки, които лепих с теракол и саксията стана безумно тежка. Освен това фугиращата смес се оказа, че държи само върху теракола и се изрони на някои места. В резултат ентусиазмът ми угасна.

 Много ми харесва идеята за яйчените черупки. Струва ми се играчка, но пък е доста по-чисто за работа и резултата е невероятен. Дали може да ми кажете черупките от варени яйца ли са или от сурови? И още едно питане, на което може би мястото му не е тук, но знаете ли някъде в БГ да се продава цветна мозайка или някакви тънки плочици, с които облепването да става  по-лесно и да не тежи толкова?

# 36
  • Мнения: 1 173
Ilenkata, тези саксии ти ли си ги правила?
Не, попаднах на тях и по-скоро ми харесват като идея, но не и като изпълнение.

# 37
  • Мнения: X
Много ми харесва идеята за яйчените черупки. Струва ми се играчка, но пък е доста по-чисто за работа и резултата е невероятен. Дали може да ми кажете черупките от варени яйца ли са или от сурови? И още едно питане, на което може би мястото му не е тук, но знаете ли някъде в БГ да се продава цветна мозайка или някакви тънки плочици, с които облепването да става  по-лесно и да не тежи толкова?

Става и с черупки от варени яйца, и с такива от сурови. Важното е  да се изчисти добре ципата, която е залепена за черупката.
Що се отнася до  това къде в Бг се продават тънки плочици, бих те посъветвала да потърсиш фаянс за облицовка на басейни. Има много цветове и мисля, че ще стане много интересно с него. Но не е много тъничък, а и цената му не знам каква е.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Здравейте! Видях много интересни идеи в темата, ето това е моята облепена саксия с остатъци от букети


Майка ми си боядисва саксиите със спрей, лепи им мидички, камъчета и пясък, но за съжаление тук имам само една такава. Правили сме много интересни саксии от стари грамофонни плочи. На котлон /предполагам на ниска степен/ се слага буркан с дъното нагоре. Върху него се поставя плочата, на която краищата започват да се огъват от топлината. Ако ги оставите повече, ще се получи по-прибрана и по накъдрена форма. Направата на една такава саксия отнема не повече от 4-5 минути. И си има естествен отвор отдолу. Само да ви предупредя, може да замирише неприятно, за това е по-добре да се правят на тераса или двор.

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 14:52 от Анелиз

# 39
# 40
  • Мнения: 220
Страхотни идеи,този уикенд ще бъда на работа, но следващия със сигурност ще опитам една от тях

# 41
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 822
Запис

Общи условия

Активация на акаунт