Козуначна тема 2008

  • 89 220
  • 714
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 198
И още нещо - миналата година някой беше споменал, че едни от най-фините козунаци, които е ял не са месени на ръка, а са бити в центрофугата на пералнята. Смятам тази година така да пробвам, че това с месенето на ръка и биенето си е доста трудоемко Wink Тестото се увива хубаво в няколко плика, аз смятам и в парче плат да го загърна и да го бухна в пералнята на центрофуга.
 
Стига бе  JoyСериозно ли е това с центрофугата?Браво направо ви се възхищавам на идеите Laughing

# 16
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз съм правила козуначета във форма за маффини, но не плетени, а с глазура отгоре. Ето ги:




Също е интересна идеята за кексчета в черупки- оползотворяват се многобройните черупки, от яйцата вложени в козунака. Обаче си е играчка, няма да повторя- вкъщи не се ядяха, раздадох ги за подаръчета. Ама те моите не обичат много кекс:

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 22:10 от Джемма

# 17
  • Мнения: 3 926
Мдаа, съвсем сериозно смятам да метна една доза другата седмица (да не ми мине котка път) и да я друсна в центрофугата. Ако става - веднага ще споделя. Ако не се появя две седмици, значи чистя щетите Mr. Green Laughing

# 18
  • Мнения: 506
май тази година няма да имам оправдание за липсата на домашен козунак,а рецептите от форума вдигнаха доста високо летвата така,че момичета правете и споделяйте,защото ако се омотая с козунака сигурно ще ми спрат нета Embarassed

# 19
  • Мнения: 1 797
Оле, оле, замалко да пропусна темичката. Ще я следя. Мерси на авторката   bouquet

А не знаех, че Как' Сийка е и готвачка. Още повече я заобичвам  Heart Eyes. Ще ги пробвам и аз тези кофлички. Пак мерси. Тоя път на Асенцето   bouquet

# 20
Ето тези козуначета направих, благодаря за идеята   bouquet http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5269480

# 21
  • Мнения: 506
тези козуначета по коя рецепта са,защото изглеждат неустоими?

# 22
  • Мнения: 2 829
Джемма --страхотно изглеждат!!
Миналата година благодарение на вас -момичета спретнах страхотни козунаци  bouquet
Тази година  отново съм на линия-обожавам козунаци,

# 23
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря на Tandoori за пълната темичка  Hug

това с центрофугата го изпробвах и смятам тази година да повторя  Mr. Green няма шега, няма измама  Mr. Green но задължително тестото трябва да се сложи в няколко здрави плика, добре завързани  Peace

# 24
  • У дома
  • Мнения: 1 741
това с центрофугата май ще го пробвам утре. Само че, ако тръгне и водата по погрешка ще са и къпани Laughing

# 25
  • софия
  • Мнения: 25 457
Благодаря на Tandoori за пълната темичка  Hug

това с центрофугата го изпробвах и смятам тази година да повторя  Mr. Green няма шега, няма измама  Mr. Green но задължително тестото трябва да се сложи в няколко здрави плика, добре завързани  Peace


А няма ли на пералнята да й стане нещо  newsm78 Иначе и аз го знам отдавна, но не се престрашавам да пробвам  Confused

# 26
янамед, козуначетата ги замесих по рецепта на моята свекърва и години наред си я прави. Ако искаш ще ти я пратя на лични.

# 27
  • Мнения: 1 797
Не знам за вас, но и аз миналата година пробвах този метод с центрофугата. Резултатът - размазано из цялата пералня тесто. По дупчиците на барабана. Беше не особено сполучливо при мен. Бях го сложила поне в 5 торбички при това. Не препоръчвам  Naughty

янамед, козуначетата ги замесих по рецепта на моята свекърва и години наред си я прави. Ако искаш ще ти я пратя на лични.

Като почнете с тези лични. Ми нали темата е за козунаци. Давай рецептата и не се чуди  Laughing

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 11:14 от curly sue

# 28
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Записче!!!  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 371
Как в пеарлнята? Няма ли да изтекат м/у дупките? Или ти предварително го замесваш. Ще падна направо Crazy
Асе, вместо да инвестираш в нова пералня, си купи машина за хляб.
Аз правих кифлички като на Лабрекс, но не бяха козуначено тесто.
Темата ми даде идея, тенк ю Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт