Последици след ДТК

  • 2 876
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • varna
  • Мнения: 404
В България имунизационния календар е приет със закон и е одобрен от министерството на здравеопазването-всички ваксини от имунизационния календар са задалжителни(никой не те пита дали искаш).Ако все пак избереш да не си ваксинираш детето не го приемат нито в ясала,нито в градина,нито в училище!Просто засега нямаме избор в БГ!!!Няма смисъл от спорове,защото засега българският закон е такъв Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 761
Ама 4е си ръбата...Всеки заслужава това,което му се слу4ва...

# 17
  • Мнения: 6 029
Ама 4е си ръбата...Всеки заслужава това,което му се слу4ва...

Ох, ама всичките сте компетентни, еле па ти. В България ваксините са задължителни, можеш да се откажеш само чрез протокол и ЛКК.
В много държави са пожелателни.
И в крайна сметка не нападай хората само защото не ти се нрави избора им.

# 18
  • Мнения: 2 761
.
Цитат
ама всичките сте компетентни, еле па ти.

Мерси,мерси. Simple Smile


Цитат
В България ваксините са задължителни,
Цитат
не нападай хората само защото не ти се нрави избора им
Избора???????????????
Знае6 ли изоб6то зна4ението на тази дума?

# 19
  • Мнения: 6 029
Да, мила. Знам какво значи. Също знам и къде се намират буквите "Ч" и "Ш". Тук не коментираме "За и против ваксините". Има такава тема, иди вряскай там.

# 20
  • Мнения: 2 761
Сега пък мила станах.Буквите,за който пи6е6 ги нямам на клавиятурата,но виждам,4е успява6 да раз4ете6 какво пи6а все пак.В темата,която посо4ва6 да пи6а няма нужда от вряскане,там хората знаят за какво става дума.

# 21
  • Мнения: 6 029
Аз, а и предполагам повечето хора тук знаем за какво става въпрос. Информиран ми е избора. Предпочела съм да сложа ваксини на децата си, но не безплатните ДТК.  И все пак не идеше реч за това.

# 22
  • Мнения: 1 820
До колкото съм запозната наистина са задължителни ваксините.Но знам че ако родител реши да откаже ваксина,става единственно ако педиатарът подпише че същата е сложена,а всъщност да не е.С една дума се разбираш с педиатара иначе нямаш право.А за това дали ще откажеш ваксина,всеки сам си решава,но ако едно дете не е ваксинирано и се разболее от тази болест ще я изкара много по тежко и може да има и много усложнения.Аз лично не бих отказала ваксина,макар че много ме е страх и сам против ваксините.Но тези от ЗК и аз не бих сложила.Единственно в Бг манталитета ни е такав че още когато детето се роди му слагат БЦЖ  и от там се почва.Дупчат ли дупчат а то горкото още даже не знае на кои свят е.Това го има само тук.Но това е положението....

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 18:53 от paneva_82

Общи условия

Активация на акаунт