Какво стана с банкоматите?

  • 4 156
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 526
Знае ли някой защо вече не може да се плащат сметки през банкомати? Доскоро още се намираха на някои банки (на ПИБ, от която ми е картата, отдавна премахнаха тази услуга от менюто), и ми беше много удобно. От няколко дни не мога да намеря банкомат със старите настройки... Rolling Eyes Какво го наложи?

Ако имаш предвид битови сметки като ток, вода; самите т.н. агенции -за Варна Е.ОН, не желаят плащания чрез банкоматите и през картите, защото не могат да си ги осчетоводяват-с две думи не знаят как и ги мързи! При нас има същия проблем. Трябва чинно да се наредиш на опашката и да чакаш кривата лелка да те обслужи.

# 16
  • Мнения: X
B-Pay трябва да има на всеки банкомат на банка, работеща с БОРИКА. За съжаление не всяка банка си поддържа старателно банкоматите.
ПИБ, ОББ, Пощенска Банка, ДЗИ, ДСК нямат меню B-Pay защото си имат собствен картов център.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 074
Мисля, че  ми се поизясни въпросът. Благодаря на всички включили се!  Hug

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На свекърва ми картата е на ПИБ с чип. Успяхме да я регистрираме за е-рау на банкомат на Райфайзен. Не става на всеки техен даже. В сайта на е-рау има списък с банкоматите, които имат В-рау меню.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 294
ПИБ сменят системата. Смениха ми картата с ЧИП (стана по-бавна Twisted Evil), вчера получих писмо, че си сменят софтуеъра на Виртуалния банков клон. Щяли да внедряват Flex Cube, ако това ви говори неща, щото на мене не.

Обади се на 0800 11 011 (безплатно за БТК) Peace

И аз ползвам Виртуалния банков клон на ПИБ. Получих същото писмо и звъннах
та ми казаха, че аз нищо не трябва да правя или да не правя, просто ще се смени
софтуера с новия Flex Cube, а аз ще си извършвам същите операции само,
че на екрана ще имам/виждам по-различно меню, това е  Mr. Green

А иначе услугата на ПИБ за плащане на комуналните такси е супер удобна  Peace

# 20
  • Мнения: 1 441
B-Pay трябва да има на всеки банкомат на банка, работеща с БОРИКА. За съжаление не всяка банка си поддържа старателно банкоматите.
ПИБ, ОББ, Пощенска Банка, ДЗИ, ДСК нямат меню B-Pay защото си имат собствен картов център.
Точно така!  Peace
П.С. Вече няма Пощенска и ДЗИ - има Юробанк И Еф Джи България  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 491
На свекърва ми картата е на ПИБ с чип. Успяхме да я регистрираме за е-рау на банкомат на Райфайзен. Не става на всеки техен даже. В сайта на е-рау има списък с банкоматите, които имат В-рау меню.

Вие сте я регистрирали, но няма да може да плащате комунални услуги през банкомат. Ще можете да ги плащате през e-pay или банката да ви ги плаща. Цената си е пак 0,15 лв. за транзакция.
Банкомати и ПОС-ове не са сменяни, но софтуера е изцяло нов, именно защото ПИБ минаха на собствен оператор и нямат вече нищо общо с Борика.
Не би трябвало новата система да е по-бавна, защото всяка операция ( внасяне, теглене...) се осчетоводява веднага.
Flex Cube е новата програма ( индийска), на която ще работят ПИБ , на която работят и други банки- Булбанк, бившата Хеброс( докато беше самостоятелна) и мисля, че още поне 2-3. Попитай някой, който има интернет банкиране на Булбанк за повече подробности. На мен лично не ми допада много.

# 22
  • Мнения: 2 978
И аз ползвам Виртуалния банков клон на ПИБ. Получих същото писмо и звъннах
та ми казаха, че аз нищо не трябва да правя или да не правя, просто ще се смени
софтуера с новия Flex Cube, а аз ще си извършвам същите операции само,
че на екрана ще имам/виждам по-различно меню, това е  Mr. Green

А иначе услугата на ПИБ за плащане на комуналните такси е супер удобна  Peace

Ааа оф..това ли било.
Аз реших, че ще трябва да инсталирам нещо Rolling Eyes

# 23
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На свекърва ми картата е на ПИБ с чип. Успяхме да я регистрираме за е-рау на банкомат на Райфайзен. Не става на всеки техен даже. В сайта на е-рау има списък с банкоматите, които имат В-рау меню.

Вие сте я регистрирали, но няма да може да плащате комунални услуги през банкомат. Ще можете да ги плащате през e-pay или банката да ви ги плаща. Цената си е пак 0,15 лв. за транзакция.
Банкомати и ПОС-ове не са сменяни, но софтуера е изцяло нов, именно защото ПИБ минаха на собствен оператор и нямат вече нищо общо с Борика.
Не би трябвало новата система да е по-бавна, защото всяка операция ( внасяне, теглене...) се осчетоводява веднага.
Flex Cube е новата програма ( индийска), на която ще работят ПИБ , на която работят и други банки- Булбанк, бившата Хеброс( докато беше самостоятелна) и мисля, че още поне 2-3. Попитай някой, който има интернет банкиране на Булбанк за повече подробности. На мен лично не ми допада много.

Не сме и пробвали да плащаме през банкомат, много по-удобно ми е от вкъщи през Е-рау. Имах предвид, че на много банкомати въобще не излиза менюто В-рау.

# 24
  • София
  • Мнения: 550
Картата ми е на ПИБ с чип. Тъй като си плащам мобилния през банкомат бях неприятно изненадана когато търсих банкомат, който да предлага услугата "плащане на сметки". В крайна сметка намерих два банкомата на ОББ, през които мога да си плащам телефона (при супермаркета до бл. 18 в "Банишора" и на "Мария Луиза" до "Roca").

# 25
  • Мнения: 491
Картата ми е на ПИБ с чип. Тъй като си плащам мобилния през банкомат бях неприятно изненадана когато търсих банкомат, който да предлага услугата "плащане на сметки". В крайна сметка намерих два банкомата на ОББ, през които мога да си плащам телефона (при супермаркета до бл. 18 в "Банишора" и на "Мария Луиза" до "Roca").

Успя ли да си платиш телефона? ОББ и те са на собствен оператор и си мисля, че може да има проблеми.

# 26
  • Мнения: 2 386
Използвам темата, защото съм притеснена..

Днес се опитах да изтегля 100лв от банкомат на ПИБ. Зададох сумата, въведох си ПИН-а, върна ми картата.. и не ми даде пари!! #Crazy Преди ми се е случвало да няма банкноти в банкомата... но тогава информацията излиза на екрана преди да си въведа ПИН-а...
Много ми е тревожно, защото използвам кредитна карта на американска банка и могат да ми докарат огромни проблеми.. и загуби!

По телефона една служителка ми се тросна, че понякога  ''нямало връзка'' и така. Какво значи това и към кого да се обърна, опасно ли е? Моля за съвет - да блокирам ли картата?

  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 550
Успя ли да си платиш телефона? ОББ и те са на собствен оператор и си мисля, че може да има проблеми.

Да, успявам  Peace

evanescent, на мен също ми се е случвало подобно нещо и пари по сметката не са липсвали.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
В Пловдив ,всички дебитни карти на ПИБ бяха блокирани на 27.02.2008 , вече са готови новите с чип.Ама аз и преди не можех да плащам нищо с тази карта.Ползвах я само да тегля пари от нея newsm78

# 29
  • Мнения: 491
В Пловдив ,всички дебитни карти на ПИБ бяха блокирани на 27.02.2008 , вече са готови новите с чип.Ама аз и преди не можех да плащам нищо с тази карта.Ползвах я само да тегля пари от нея newsm78

Старите карти ( с лента ) ще спрат да работят на 17.03.2008.

Общи условия

Активация на акаунт