Зная, че не трябва да крещя и да удрям, но го правя и няма връщане!

  • 16 137
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 271
Търпение и спокойствие му е майката.Добре известно е че спокойната майка има спокойно дете
А не мислиш ли, че е възможно това да е така, защото просто и майката, и детето имат сходен спокоен темперамент  Wink
И че една по-динамична и интензивна майка е много вероятно да има също толкова темпераментно дете?

Искам само да кажа, че няколко пъти вече апострофирам в темата, но НЕ подкрепям боя и насилието над дете по какъвто и да е начин и причина.
Правя го, просто защото понякога повече от друг път се изненадвам oт разни такива изказвания и оценки.

# 76
  • Мнения: 2 211
...А не мислиш ли, че е възможно това да е така, защото просто и майката, и детето имат сходен спокоен темперамент  Wink

Подкрепям!

# 77
  • София
  • Мнения: 6 999
Ето например моя малкия хубосник вчера ,взе една йоника и я строши в главата на сестра си ,защото не искала да играе с него.

 Joy Joy Joy Знам, че не е смешно, но мен искрено ме разсмя.

Аз съм уж спокоен човек, Но забелязвам, че когато аз съм нервна /най-вече сутрин/ дъщеря ми е също такава. Почти няма сутрин у дома да не си развалим настроението. Когато ситуацията е нервна - напрежението лесно ескалира.  ooooh!

# 78
  • Мнения: 51
ЗДР......
Незнам как да го напиша,незнам как ще го разберат/те.Имам син вече на 11г..На кратко-проблемно дете,непослушен,калпазанин,манипулатор и т.н.Все клишета от този род-срашно обичам детето си като всеки един родител.Крещях и крещя,но не по истеричен начин-обрънах го на маитап,на смях,на игра и се получава.Ще спомена,че книги и психолози много и от скъпи по скъпи,но мисля-родителя е най добрия психолог за детето си.Сега ще се обоснова:непрекъснато се повтаряме с фрази,че сме изнервени,че се дразним и т.н........децата ни не се ли дразнят,не са ли изнервени....Защо си търсим извинения и се прекриваме за грешките си и ги преписваме на децата си.
фрази от рода:не издържам вече-няма ли го при децата ни?Мисля че трябва да гледаме с техните очи.Повярвайте и те са живи същества и искат техния свят да е друг-сложно е да  постигнеш дисбаланса между две създания.Пробвайте,опитайте и ще усетите голямата промяна.Гледайте с техните очи и се опитайте да разберете защо го прави и какво го подтиква на там-не мислите ли че това може да сме ние?Причината да е нашето поведение на властимащи над него-не прави това ,не прави онова.../а на нас е позволено всичко/Започнах по малко да се вглеждам във всяка негова реакция,протест под каквато и форма да е,питах се и много мислих и продължавам да го правя-МОГА ГОРДО ДА ЗАЯВЯ ЧЕ ИМАМ ГОЛЯМ НАПРЕДЪК-след маса посещения при различни психолози,четене на книги и куп още диагнози за свръхчуствително дете,хиперактивно,самотно и прочие разбрах че децата искат своя живот а не нашия неизживян.А що се отнася до боя,вече и през ум не ми минава.Авлизаме в пубертет-проблемите ще кажете тепърва ще започнат....УСПЕХ НА ВСИЧКИ И ОБИЧАИТЕ ДЕЦАТА СИ-не мога вече да си представя ,че ще твърдя че го обичам и че ще му причинявам болка,дори душевна да не се повтарям абсурдно с насилие.

# 79
  • Мнения: 2 211
...обрънах го на маитап,на смях,на игра и се получава...

И моят подход е такъв  Simple Smile Но понеже е малък - 4 г. почти, когато сме навън и особено когато има други деца, е трудно приложим.

# 80
  • Мнения: 2 353
  Почти всички пишете, сякаш само майката и нейния самоконтрол са важни, детето е просто дете...обаче не е точно така. Има деца, които изобщо не се впечатляват от бой, други, които се впечатляват и от по-остра реплика, така че няма какво да сравняваме и да си ги мерим.
  Никой не е идеален родител, родителството е "присъда", чиито резултати са със закъснение от поне 30 години. Ще разберем  родителските си грешки и успехи едва, когато станем баби и дядовци. На този етап налучкваме някъде между поривите на сърцето, напрегнатото ежедневие, книжките по психология и една жена на опашката каза...
  По темата - намери нещо, което обичаш извън ролята на майка, някакъв друг механизъм, чрез който да изведеш емоциите. Тогава ще си твърде уморена, за да ги изливаш в отношенията с детето. Идеалните майки са мит на самостоятелните 30-годишни деца. Останалите са или майки в развитие или свекърви Mr. Green

# 81
  • София
  • Мнения: 6 999
  Почти всички пишете, сякаш само майката и нейния самоконтрол са важни...

По-скоро майката и нейния подход към решаване на проблемите. Ако нон-стоп крещи за нещо, много ясно че детето /което и да е/ няма да се впечатлява от виковете й.

Всеки родител допуска грешки, много грешки, но не намирам това за достатъчно извинение да крещиш и удряш.

# 82
  • Мнения: 51
здравиете-много набързо и надявам се точно!!!!
tety-благодаря,че сдподеляш това и се опитваш да намериш дисбаланс.Пробвай да играеш с него и децата на пързалката,в градинката ,но ,му покажи че всичко има граници и не прекалявай с взаимните игри.Остави го то да реши на къде ще те води,просто си сменете ролите, дори имаш право да се натъжиш но като на игра.Другите деца ще забележат това и ще играят наравно с него и теб, тогава е момента да се откъснеш за момент и да ги оставиш наволя докато реши пак да те потърси.Надявам се да не си от мамите който се събират в градинките за да се оплачат една на друга от мъжа си или свекърва си и т.н.А има и друг тип -да се нахвалят кой какво си купил и прочие........Все пак си излезнала с детето да се забавлявате  Joyи когато му дадеш старта на игра то ще те остави,не за дълго но така ще разбере че не го водиш там за да се отървеш от него за момент.Повярвай дори 4 год. вече го разбират и ни обсебват непрекъснато.Това се нарича липса на внимание при психолозите ooooh!-аман от такива термини.Ще се радвам да обменяме опит!!!
ваша и всеоткриваща   bouquet

# 83
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Явно съм от тези , които са се контролирали  Rolling Eyes Говоря в минало време , защото дъщеря ми вече е 24 годишна и сега ми задава въпроса "малеееее как издържа всичките ми простотии"
За всичкото това време е ударена един път - беше на 17г. Мноооого тежък пубертет, още помня случая и дълго време се чувствах ужасно , въпреки , че вината беше изцяло нейна . Не съм го правила , но определено не съм против , стига да не е драстично

Общи условия

Активация на акаунт