Вярно ли е че в градините се дават пари, за да се гледа по-добре детето?

  • 2 046
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 292
*SV* знам, че не се заяждаш.   bouquet Просто исках да разясня, че не критикувам никой, за да не бъда разбрана погрешно.

Вини, какво да ти кажа... То човек да не посмее да се обади, сакън да не го сметнат за стиснат.  Tired

# 31
  • Мнения: 17 407
Да, вярно е. Поне за една знма със сигурност- под формата на подаръци, което си е пак пари. Обаче мисля, че родителите сами предлагат, за да са по- спокойни( в повечето случаи говоря)... Много с ерадвам, че директорката на градината, в която е детето ми не толерира подобни неща.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Чувала съм за плащане. Аз не съм от тези обаче. Ако исках да плащам за внимание към детето ми щях да го запиша в частна градина. Цветя обаче детето ми носи за празниците-първи учебен ден, 8 март и в края на учебната година.

# 33
  • Мнения: 2 978

Вини, какво да ти кажа... То човек да не посмее да се обади, сакън да не го сметнат за стиснат.  Tired

То няма угодия, знам как е. Hug
Обаче това с телевизорите и самоинициативата за закупуването им, не го разбирам.

# 34
  • Мнения: 144
Искам да ви споделя следното: дъщеря ми, която е на 2,6 г. тръгна с хиляди зора и мъки на 18 февруари на ясли. Решихме, че е време да се социализира детето, така че бяхме подали молбата си още от миналото лято, беше приета, но не тръгна декември, а февруари. Както и да е. Бях избрала ОДЗ, което да е близо до нас, за да ни е лесно воденето и вземането от там. Ходихме точно два дни. И то до обяд, защото ние с мъжа ми сме на работа, а майка ми отиваше да я вземе на обяд към 12,10 часа, т.е. след като са се наобядвали. Първата сутрин като я заведохме, видяхме през прозореца, как седна детето на масата за закуска и лелята или сестрата, не зная коя беше, след като видя, че тя може да държи лъжица в ръка, стана от стола и остави децата сами!!! А другите дечица са по-малки от нея  Rolling Eyes Дали се е върнала не зная, но мъжа ми останал до края на закуската на вратата и видял, че като се върнала госпожата - погледнала на масичката, кой ял - ял, който не е, да е - и започнала да прибира посудата  Shocked Дори и не си е направила труда да помогне на някое детенце да хапне или да го подкани да яде. За обяднямам идея какво да хапвали, но едва ли сценарият е по-различен. Да не говорим, че на съседите детето е в тази група, то е на 3 г., явно и то се справя не особено добре, но въпреки това се справя, казали на съседката, че детето го "мързяло да яде само" и затова нямали намерение да му помагат  Shocked Shocked Shocked
Какво се случило втория ден - при 10 деца в групата (останалите явно са болни) моята дъщеря била изпусната от поглед!!!, отишла и си потопила ръчичките в една вана с разтвор, в който дезинфекцират гърнетата Shocked Питам аз - къде блеят тези сестри, лели, лелчици и въобще този персонал. От група от 20 деца, там бяха 10. Направо се изприщих, преобличали я, колко са я измили нямам идея, и какво е можело да стане ако не са я забелязали  все пак, да си потърка очичките или да си оближе пръстчетата, та все пак тя е на 2г. и 6 месеца!!!!!!!!!! Когато майка ми отишла да я вземе в 12 часа те го разказали така, сякаш нищо не се е случило, просто......отишла, бръкнала, преоблякли я и готово!!!
Възмутена съм!!! За съжаление същия ден я пипна един вирус от тези, които върлуваха последния месец и нещо. Ние дори с мъжа ми се стреснахме да не би да е попаднало нещо от разтвора в устата й. Детенце да чукна на дърво оздравя, обаче повече не смятам да я давам на ясли точно там.
Съжалявам, че писах дълго, но ако това е действителността в общинските ОДЗ-та, ужас!! Тези хора стачкуваха, искаха заплати.....просто нямам думи. Нямам думи.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
Първата сутрин като я заведохме, видяхме през прозореца, как седна детето на масата за закуска и лелята или сестрата, не зная коя беше, след като видя, че тя може да държи лъжица в ръка, стана от стола и остави децата сами!!!

Дъщеря ми тръгна на ясла преди да навърши 2 години. Настоявах да не й дават храна в устата и да не я подканят да яде. Гладното дете се храни. Ситото дете няма нужда да бъде тъпкано и убеждавано да хапне още малко.  Около една маса сядат 4 деца. Колко човека трябва да е персоналът, за да нахранят всяко дете в устата?

# 36
  • Мнения: 581
 Не съм давала пари, не съм спонсорирала градината.Страшно съм доволна от грижите, които полагат учителките и помощния персонал за детето ми.
 Бих искала да разбера имена на конкретни хора и конкретни градини, където се практикува такова даване на пари.Интересно ми е защо никой не е споменал имена.

# 37
  • Мнения: 17 407
Аз мога д акажа имена, но за Варна

# 38
  • София
  • Мнения: 416
За пръв път чувам подобно нещо!!!

# 39
  • Мнения: 5 877
Не съм давала пари. Убедена съм, че се стараят хората, това колко разбират е друг въпрос.
Мисля, че ще ми се обидят, ако им предложа. Подарък за групата е друг въпрос, играчки, помагала и т.н. Кафе съм носила веднъж, в самото начало, търсех си повод да се вмъкна вътре да слушам дали още плаче дъщеря ми. Мисля, че е дребен жест на внимание, а не подкуп; като учителска дъщеря съм наясно колко кафе пие това съсловие Simple Smile ...а също и как реагира свестен учител на предложени пари.
Цветята обаче са друго нещо, пращала съм и може да пратя пак. Кокиченца, не големи букети.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не съм давала, няма и да дам. Нося букети, мартеници и сладки да се почерпят в групата по празници. За Коледа - подарих по една ароматна свещ.
 Лелката ни се държи толкова добре с децата, с такава любов - направо е видно във всяко едно отношение. На моят син му се радва и постоянно му измисля разни галени имена да го нарича. Децата го усещат.

Като тръгнаха децата ми на детска и аз като всяка майка съм се притеснявала и веднъж си говоря с моята кръстница(55 год. жена) и тя ми каза, че навремето всеки ден слагала в джобчето на престилчицата на децата си по едно левче и вечерта го нямало. Бях шокирана(майка ми години наред е работила в сферата, никога такова нещо не е споменато), тогава за пръв и последен път съм чула за това нещо.

# 41
  • Мнения: 1 485
Не съм чувала такова нещо,но ....може и да е вярно някъде!Лично аз съм носила почерпка за празници за учителките и за децата,лични подаръци не съм правила.Всички са достатъчно отговорни и се грижат доста добре за децата.

# 42
  • Мнения: 47 991
не давам пари, не мрънкам неоснователно, нося мартеници и бонбони , за коледа сладки
децата ми ги гледат отлично

# 43
  • София
  • Мнения: 104
Една приятелка ми сподели, че като си даде детето на ясла щяла да "бутне" на някоя от лелките някви пари и така щели да гледат детето им добре. Аз изказах моето учудване и неодобрение на това да се подкупват лелките, но тя ми каза че не я интересувало, важното било да обръщат внимание на детето й.
Според мен повечето такива случаи са от родители, които сами предлагат пари, а не че някой им иска. Така сме свикнали просто, да "побутваме" на тоя и на оня по нещо, за да си свърши работата, било то в болници, градини или други подобни.. Sad

# 44
  • Мнения: 1 479
И аз си имам една приятелка:3 гледачки смени и недоволна,сега "бутнала"пари на леля в градината,и пак недоволна!Е според мен,колко и пари да буташ всичко зависи от теб самата-или раждаш и вьзпитаваш дете или се откажи!

Общи условия

Активация на акаунт