Брестовишки МЛЕЧНИК + снимки

  • 12 347
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 798
Моят нещо не стана като твоя. Предполагам, че е от брашното. Някак-си брашнянко ми идва. Не е и така жълто на разреза. Изобщо не е жълто даже. На вкус е добро, но на вид...
Имам два въпроса: Колко са ти големи супените лъжици и на какви градуси печеш, със или без вентилатор?

# 16
  • Мнения: 466
curly sue , Виждам че вече си го направила  Hug.   По принцип няма значение как ще се смесят съставките. Аз си разбърквам първо яйцата с брашното и накрая прибавям млякото точно за да не стане на бучици. Дори съм го бъркала с тел, не с миксер.

И аз съм писала, че се надува, след това спада. Жълтото може би зависи от яйцата. Според мен трябва да се прави в по-широка тава. За първи път като го направих понеже тавата ми беше малка, направих половин доза само да пробвам. Сега последния път го правих в по-широка тава горе долу 20-35 см. и си стана добре. Имам спомен , че баба го правеше в голяма кръгла тава, но дали е правила една доза или двойна , нямам спомен. Като се изпече става горе долу един пръст висок.

На вид и моя не става нещо особенно, то се вижда и на снимката, важното е вкуса. Твоя даже има по-хубав вид от моя, браво  Peace

Лъжиците ми са супени  , не мога да определя колко са големи - стандартни. Пекох го на 200 гр. след това увеличих на 250гр., но понеже фурната ми е старичка  наблюдавам постоянно , тъй като не пече равномерно , затова написах, че зависи от фурната. Аз нямам вентилатор, докато не се пренесем в ново жилище ще си карам със старата и  за жалост нямам идея как става по-добре. Може би с вентилатор се изпича по-равномерно.

Най-важното условие е млякото да е стайна температура  (топличко) и тавата да се нагрее с част от олиото преди да се изсипе сместта, естествено фурната ще е и предварително загрята.

# 17
  • Мнения: 1 798
veri, благодаря за отговорите. Но на мен твоя ми харесва в пъти повече. На снимката още се вижда, че действително е "млечник", докато моят е "сушник"  Rolling Eyes Доста сухичък стана. Брашното май дойде в повечко. Пак ще пробвам обаче  Peace

# 18
  • Мнения: 466
Сухичък   newsm78 чак ме изненада, защото мен по принцип ме е страх да не остане суров. Явно повечко се е препекъл. Ти как го пече последно с вентилатор или не ? Моя наистина става отгоре все едно, че е с крем . Не знам, може би наистина зависи от печенето, но аз определено не мога да кажа как трябва да се пече с мойта смотана фурна в момента.

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 22:35 от veri

# 19
  • Мнения: 1 679
Това си заслужава да се приготви - копвам рецептата   bouquet

# 20
  • Мнения: 4 358
Такова нещо подобно съм яла в една пицария но вътре в плънката имаше от онези зелените смокинки Heart Eyes Отгоре беше поръдено с пудра захар.Мисля че основата на този сладкиш е същата.
В пицарията го бяха кръстили смокинов пай.

Общи условия

Активация на акаунт