Средна заплата в София

  • 9 450
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 139
......
Ако се търси средната ще се получи като с вица, в който едни ядяли само зеле, други само свинско, а средно всички ядат свинско със зеле.
Радостина е права  hahaha

Ето тук има статистика на свинското със зеле.


http://www.jobtiger.bg/salary.php?salary_type=0&period_id=3& … p;ln=2&cached


Можеш да поразгредаш и само за свинско и само за зеле,  но мисля, че пак не отразява съвсем реално нещата.

Много благодаря.
Всъщност питам, защото обмислям предложение. Споделих с майка ми и тя мисли, че е "страхотно", а аз съм на мнение, че е просто "задоволително". Много добре знам, че има както много ниски, така и много високи заплати. Много добре знам, че има хора, които по ведомост получват 200, а реално взимат 2000. Много добре знам, че има учители, които дават частни уроци и не ги декларират никъде, както и лекари, които взимат "под масата" (разбира се не всички). Точно поради този факт мисля, че около 1000 (+- 100) лева е средното нетно възнаграждение в София.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 838
http://www.karieri.bg/show/?storyid=312279

Според Industry Watch е била 880 лева още през 2006-а.

# 32
  • Мнения: 656
Рискът си е твой.

Колкото до интърнет статистиките, те дават информация на база публикуваните обяви. Много обяви излизат във вестници като "Позвънете", "24 часа" и т .н., където не е задължително да имаш компютърна грамотност да ги четеш.

# 33
  • Мнения: 5 370
Мунеса, според мене правиш грешна стъпка. Трябва да проучиш нивата на заплащане в областта, в която ти предлагат работа. Горен и долен праг, средно колко, ти с какъв стаж си, какви квалификации имаш и тогава да прецениш дали си струва.
А не да питаш колко е средната заплата за София.

# 34
  • Мнения: 656
Също толкова важно е  да проучиш работодателя - и тук има некоректни работодатели...

Или се надяваш на пари под масата?

# 35
  • Мнения: 5 370
http://www.karieri.bg/show/?storyid=312279

Според Industry Watch е била 880 лева още през 2006-а.
това със сигурност не е НЕТНАТА заплата, а брутото.
Къде видя в статията да пише, че това са чисти пари?
Често на обявите се пишат суми от порядъка на 1200-1500 и т.н., но това са подвеждания, защото се касае за брутната сума.
А тя, като се одруса с удръжките, се получава доста по-малко.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 702
http://www.karieri.bg/show/?storyid=312279

Според Industry Watch е била 880 лева още през 2006-а.

От линка:

Според статистиката, ако краката ви са във фурна, а главата във фризер, задника ви би трябвало да се чувства превъзходно.
 Joy  Joy  Joy

И малко по-сериозно. Тук мисля, че става дума за брутна заплата.

# 37
  • Мнения: 4 965
... Точно поради този факт мисля, че около 1000 (+- 100) лева е средното нетно възнаграждение в София.

Пак казвам, зависи от бранша. Ако не е тайна, за каква работа става дума?
Около 1000 лв.  newsm78.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 838
http://www.karieri.bg/show/?storyid=312279

Според Industry Watch е била 880 лева още през 2006-а.
това със сигурност не е НЕТНАТА заплата, а брутото.
Къде видя в статията да пише, че това са чисти пари?
Често на обявите се пишат суми от порядъка на 1200-1500 и т.н., но това са подвеждания, защото се касае за брутната сума.
А тя, като се одруса с удръжките, се получава доста по-малко.

Да съм твърдяла някога, някъде, че се касае за чисти пари? Заглавието е средна заплата в София, а не средна НЕТНА все пак.

# 39
  • Мнения: 5 370
Абе....с 2 думи, това проучване на Индъстри Уоч ми е направо поръчково.
Щото никъде не се уточнява за КАКВА точно заплата иде реч.

# 40
  • Мнения: 139
... Точно поради този факт мисля, че около 1000 (+- 100) лева е средното нетно възнаграждение в София.

Пак казвам, зависи от бранша. Ако не е тайна, за каква работа става дума?
Около 1000 лв.  newsm78.
Не е около 1000, но идеята ми наистина е не да си "го" мерим.

http://www.karieri.bg/show/?storyid=312279

Да съм твърдяла някога, някъде, че се касае за чисти пари? Заглавието е средна заплата в София, а не средна НЕТНА все пак.
Питам за НЕТНО възнаграждение. (нарочно вече пиша "възнаграждение", защото "заплата" е това, което се декларира и облага)
В питането ми браншът няма значение. Излизайки от работното си място сме просто потребители, данъкоплатци, хора...а от друга страна дори и в един и същ бранш има драстични разлики.

# 41
  • Мнения: 93
Средна заплата за София си е направо безумие да определиш на база от хигиенист до CEO на голяма компания, все едно от 0 до 1 000 000 да вземеш средно и да решиш, че с половин милион карат почти всички хора... Това си смехотворно, и разните там сравнения за свинско със зеле, и глави и дупета по електрически уреди са си напълно истинни.
Ако за учителка или секретарка ти дават 1000 лева - страхотно, почвай!
Ако за мениджър на отдел или функционален специалист с опит и знания ти дават пак толкова - ами смръщи се малко, и поискай допълнителни бонуси, като за начална е ок.
Ако за CEO ти дават толкова - просто не ги удостоявай с поглед.
Сега най-добре просто пиши за каква работа става дума, че да те посъветваме по-добре и по-полезно за самата теб   bouquet

# 42
  • Мнения: 4 965
... Точно поради този факт мисля, че около 1000 (+- 100) лева е средното нетно възнаграждение в София.

Пак казвам, зависи от бранша. Ако не е тайна, за каква работа става дума?
Около 1000 лв.  newsm78.
Не е около 1000, но идеята ми наистина е не да си "го" мерим.
...

Не е въпросът в меренето, а в това, че заплатата за всяка дейност, бранш, образование и т.н. е различна.
Аз за 1000 лв. бих предпочела да си стоя вкъщи  Mr. Green.
Затова питах за каква област става въпрос. Peace

Средна заплата за София си е направо безумие да определиш на база от хигиенист до CEO на голяма компания, все едно от 0 до 1 000 000 да вземеш средно и да решиш, че с половин милион карат почти всички хора... Това си смехотворно, и разните там сравнения за свинско със зеле, и глави и дупета по електрически уреди са си напълно истинни.
Ако за учителка или секретарка ти дават 1000 лева - страхотно, почвай!
Ако за мениджър на отдел или функционален специалист с опит и знания ти дават пак толкова - ами смръщи се малко, и поискай допълнителни бонуси, като за начална е ок.
Ако за CEO ти дават толкова - просто не ги удостоявай с поглед.
Сега най-добре просто пиши за каква работа става дума, че да те посъветваме по-добре и по-полезно за самата теб   bouquet

 newsm10

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 702
И аз си помислих, че питаш за нето, но имай предвид, че е нормално, когато се оферира заплата, да се съобщава брутото. Изключение правят само тези, които не внасят осигуровки върху пълния размер, но дори и те, знаейки каква е стандартната практика, наблягат на думата за "нето".

# 44
  • Мнения: 93
към Авторката - в никакъв случай не казвай за каква позиция кандидатстваш и коя е фирмата....Искат да ти вземат мястото....не им се връзвай Simple Smile
Grinning
Ех ама и хора , и чудо - подозрителни, подозрителни  Simple Smile
Ами просто да каже момичето - секретарка, мениджър, учител, чистачка, банков директор - нещо поне, сламка. Иначе половината , които взимаме над 1000 и казваме нашите са средните заплати, а другите които вземат по 500 си дърпат средното към тях.
В София с под 1000 лева се живее трудно -  не невъзможно, но трудно, каквото и да работиш.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт