Българи-каквa е позицията ви за Косово?

  • 4 362
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • далечно
  • Мнения: 1 029
 ooooh!

# 46
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Няма мой принцип.  Stop
Румънците обсъждат връщането на Силистра още от времето на Тодор Живков.
 

Това е нелепост.

# 47
  • Мнения: 6 167
Няма мой принцип.  Stop
Румънците обсъждат връщането на Силистра още от времето на Тодор Живков.
 

Това е нелепост.

Теорг, не казвам, че не е  Stop
А че в нашия изстрадал регион всеки има версия за това какво да 'си' вземе и какво му се полага.
И тази версия много зависи от моментната политическа ситуация.
И аз не признавам 'шопската' нация, но Сръбската академия на науките - да.

# 48
Какво точно разбирате под " Губи Родопите". От какво толкова се страхувате?


Lennie, следила ли си събитята поне последните 20тина години?

# 49
  • Мнения: 1 199
За. Насила хубост не става. И им пожелавам на косоварите един ден и те да драпат за сръбски паспорти, както македонците сега драпат за български.

# 50
  • Мнения: 20
Под ,,Губим Родопите,,-разбирам разраства6тото се турско влияние в българските земи-стотиците джамии и липсата на църкви,не знаене на българската история от българските деца,за6тото децата там са българ4ета а не тур4ета,нали4ието на турски 4итали6та вместо български,табелите които те посре6тат на влизане в градовете съ6то са на турски-ето това не го намирам за нормално.Не намирам за нормално и 4е хората живее6ти там при преброяването се пишат турци при положение 4е са българи/някои от тях дори не знаят да говорят на турски/-за 500 години турско робство турците са ни сменяли вярата,но дори не са и помисляли да ни сменят националноста-а сега6ните българи живее6ти там отри4ат НАЦИОНАЛНОСТА СИ-ето това е стра6ното.

# 51
  • Мнения: 20
 bg                                                                                                                                                                                       

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 19:12 от M.Pokora

# 52
  • Мнения: 28
M.Pokora би ли ми посочила една табела на град на турски език.Не мога да те разбера какво преброяване какви турци.
Какъв проблем има ако някой граждани на България не знаят български.Това е техен проблем.

# 53
  • далечно
  • Мнения: 1 029
с риск да изляза родоотстъпничка, нямам никакъв проблем с табелите на турски, нито с това да учат на този език и да гледат телевизия на него, нито да изповядват исляма. Не че се радвам от това, но мисля, че имат право на тези неща.  Ако им ги отричаме дали ги приобщаваме, или напротив - май ги отритваме и то им остава само да въздишат по Турция  Thinking

Обаче на Балканите не сме толерантни към различието и все си гоним опашките (и ги стигаме, по отношение на конфликти щото то място няма за Велика България и Велика Сърбия и Велика Албания).  Във Воеводина (справка: област в Сърбия, населена с етнически унгарци) табелите са на сръбски (латиница, май също отделно и на кирилица) и унгарски. Да не излезе че сърбите са по-толерантни от нас  ooooh!

# 54
  • далечно
  • Мнения: 1 029
M.Pokora, май си се впечатлила много от Новото Робство - аз мисля, че е тенденциозно заснет филм, пропаганда на малоумните идеи на един 'политик' (в тлъсти кавички слагам този луд човек) от днешния ден

# 55
  • Мнения: 20
Не съм казала 4е някой граждани не знаят бьлгарски а така нари4а6тите се себе се турци не знаят турски и не сьм се впе4етлила от клиповете-за мен те са реални-за новото робство ми казаха хора които живеат в тези раьони;а табелите се виждат в клиповете-на български и отдолу на турски.Аз ви помолих да ги видите за да направите сравнение с КОСОВО а не да обсьждате мен.Мойто мнение си е ли4но мое и аз не се опитвам да ви го налагам.А колкото до лудия политик ако намеквате за Волен Сидеров и аз не твьрдя 4е е нормален-не сьм 4овек на крайностите но смятам 4е всяка жаба трябва да си знае гьола.И вьв Франция има баски и корсиканти но никой не ги е допуснал в парламента;и там 4есто има сбльсаци-знаете взривовете в Парижкото метро,но французите не се подават на натиск.А в Бьлгария -турска партия в парламента ни.Не мразя турците не си правете гре6ни изводи-имам приятели турци;имам и приятелско семейство косовски албанци-те сь6то се страхуват от отцепването на Косово-предполагат 4е наново 6те се отвори война;имам и роднини в Белград и те не са о4аровани от развоя на сьбитията.Все ми е едно кой каква религия изповядва и тук в Белгия е пълно с араби,турци негри имат си цьркви вземат си и помо6ти ама не претендират за партия;за независимост като имат претенции обратно откьдето са дошли никой не ги държи насила-направих сравнението с Родопите за6тото и там като в Косово не6тата излизат от контрол-ако следите 4есто заседанията в народноато сьбрание 6те забележите колко нагъл е Доган и не нужно да гледате новото робство-в народното събрание е дале4 по забавно.Малките камь4ета обрь6тат колата-все от някьде се по4ва така както е и в КОСОВО и там не са го решили за един ден да искат да са независими и там не са издигнали джамиите за 4ас-това е бавен но сигурен процес на отцепване-вси4ки сме свидетели как се развиха сьбитията там.Е не без помо6та на братята американци де-те там и военни бази4ки 6те си построят-супер в съседство до БГ-колко бяха 6тастливи хората в Горна Баня като им се срути покрива.А и май вси4ки забравята и другия весел момент -сьрбите 6те затворят границите за вси4ки държави подкрепили КОСОВО-трябва да сме много 6тастливи-българските тирове има да си заобикалят-много пе4елив6о за пре богатата ни държава-как да не се радва 4овек-все хубавини ни 4акат!!!Е то на пове4ето в този форум едвали им пука можеби не мислите да се врь6тате в България или отдавна не сте се прибирали ама аз си оби4ам родината колкото и да е малка и бедна и смятам там да си живея някой ден и искам когато този ден дойде да заваря Бьлгария с непроменени граници.И 6те ви помоля да не се карате и спорите като обсьждате темата-отворих темата за да 4ета разли4ни мнения а не да 4ета как си отговаряте на моменти заядливо една на друга.Пишете кой е за и против и за6то а не да дискутирате какво е писал предходния 4овек-безмислено е не сме в парламента.Моля ви за това за6тото забелязах 4е горе долу 5 4овека коментират непрекьснато какво са казали другите след като ве4е са си казали позицията -за или против и са се обосновали-за6то е нужно да разпитват изказалите се ве4е поради каква пре4ина не споделят тяхното мнение-не беше това целта на темата -не се отклонявайте с безмисленни спорове.

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 01:35 от M.Pokora

# 56
  • Мнения: 3 932
А нямате ли впечатлението, че просто Щатите си купуват поредната държавица.. на какви финанси ще разчита тази бедна НоВа държава-чужди, наркотици, оръжие  newsm78, в този ред на мисли-против!

# 57
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
с риск да изляза родоотстъпничка................

Обаче на Балканите не сме толерантни към различието и все си гоним опашките ...................

Родоотстъпник- не бих казала, но в този случай- демагог. За какво приобщаване говориш? Аз не мисля, че някой, който повече от 700г живее по земите на България, може да е друг освен българин и съм на мнение, че ако все пак се чувства, може свободно да се прибере в Родината си.


Ние балканджиите не сме толерантни, а французите с гетата пълни с негри, араби т.н. са толерантни, така ли Thinking?

# 58
  • Мнения: 1 294
Абе каквото има да става, ще стане, това са естествени процеси. Няма как един етнос да се разраства демографски а ти да се опитваш да му влияеш с друго методи. Или и българите трябва да започнат да раждат по повече деца в семейство или другите трябва да почнат да раждат по по-малко. Но така или иначе няма как те да стават все  повече, ние все по-малко, но да очакваме статуквото да се запази.

# 59
  • далечно
  • Мнения: 1 029
M.Pokora, цензура приета  ooooh!, последен пост ми е в тази тема, но смятам 4е е релевантен по темата.

Етнос е разли4но от националност  Peace  - това е проблемът в Косово, към уеднаквяване на тези понятия отиват не+ата в Родопите (спор няма за не4ии полити4естки дивиденти). В Родопоте пак са бългрски граждани, но по етнос се определят като други без оглед на това дали ни харесва или не. В този ред на мисли приемам етни4еската разли4ност на косоварите и примерно на бг турци, но не приемам 4е е допустимо да твърдят 4е са 4аст от друга държава и нация.

спорна работа на вси4ки!

Общи условия

Активация на акаунт