Как оценявате хората?

  • 5 481
  • 140
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 891
Овладяването на занаят е еднакво трудно с това да завършиш ВУЗ. Хората се събират и разделят и без да е замесен социалният статус. И само да добавя, има сервитьори, които изкарват на месец повече от шеф на банков клон.

# 76
  • Мнения: 502
Аз хората ги оценявам по социалният им статус,после ги оценявам по външен вид и най-накрая по умствен багаж.Не искам умен и одухотворен барман,с безкрайно голямо сърце.
Но ако всички така мислят,би било тъжно...При мен е точно обратното-първо голямото сърце,после усмихнатия външен вид и накрая професията му,макар и на министър! Laughing

# 77
  • Мнения: 4 300
Джей Джей, не всичко е пари. Аз съм имала "безперспективна връзка", пари не липсваха. В деня когато се дипломирах обаче се почувствах  много тъпо- нямаше с кого да го споделя, да разбере задоволството ми от свършената работа. Тогава разбрах, че няма да я бъде.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 783
Овладяването на занаят е еднакво трудно с това да завършиш ВУЗ. Хората се събират и разделят и без да е замесен социалният статус. И само да добавя, има сервитьори, които изкарват на месец повече от шеф на банков клон.
Даже имаме приятел такъв. Отказа се от занаята, преди години, защото се ожени, иначе изкарваше мноооого пари. Сега се занимава с друг бизнес, в който напредна много бързо и се развива прекрасно и е на много добра позиция. Няма университетско образование, няма и да има. Но е прекрасен приятел и говорим на един език!

# 79
  • Мнения: 1 479
По тяхната култура,вьзпитание и природна интелигентност.От известно време насам си имаме една жена в блока /с 2 ВИСШИ ОБРАЗОВАНИЯ/откачила ТОТАЛНО!По цял ден е на улицата и досажда на околните!Няма студ, дьжд,сняг тя е боса по чехли и само проси и се кара,ако не и дадеш пари!Та с извинение е...м и 2-те Висши!

# 80
  • Мнения: 648
Овладяването на занаят е еднакво трудно с това да завършиш ВУЗ.

 Peace

Именно ДеВ, затова казах, че зависи от това кой как се справя с живота си.

Напълно съм съгласна и с барабалекс и с  Де Ваня!
Познавам много начетени хора, които са оперирани от житейска адекватност.

# 81
  • Мнения: 4 586

Да, добър бизнес може да се прави и без висше образование. И може да си качествен човек.
По малко предприемчивост, наблюдателност, психология. Специалисти могат да се наемат.
Шехи, разпращането на еднотипни съобщения е нарушение на правилата, да.
А в първия постинг са описани герои и събития, които не подозират нищо и
биха могли да се разпознаят, което е смущаващо, дори за клюкарник.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 176
Социалният статус е принципно нещо, което подлежи на промяна, при добро желание.
В този ред на мисли за мен не е определящ.
Заложените, вродените, наследените, доразвитите, улегналите качества са водещи.

# 83
  • Мнения: 2 448
Невероятно големи претенции имат повечето писали по темата. Оставам с впечатление, че форума е сбирка на най-високия етаж на социалната стълбица?!
Направо с отвращение се гледа на барманите и сродните им професии?!

# 84
  • Мнения: 3 521
Не гледам бележниците на приятелите си - Най-добрата ми приятелка е касиерка на бензиностанция, а другата доктор по физика. В компанията и на двете винаги съм се чувствала прекрасно.

Обаче не мога да отрека, че "средата" ми е 2/3 от хора с дипломи - съжалявам, но е нормално> 5-6години си бил с тях, опознавал си ги, имаме безкрайно много общи неща, в последствие с част от тях започваш заедно работа, интересите ни се припокриват, работното време е дълго и трудно можеш да излезеш от коловозите и да си търсиш други контакти.

Аз и съпругът ми имаме глобална разлика между професиите - когато той говори за неговите неща аз кимам тъпо, когато аз говоря виждам същият тотален интерес от "куртоазия" при него. Няма какво да лъжа - в такива случаи имам нужда да разговарям и търся разговор с човек от моето професионално ниво. Той също. Но пък имаме безкрайно много други неща, които да си кажем. Същото е и с останалите ми приятели и/или познати - няма по света "идеален" човек, които да покрива и преповтаря всичките ти интереси.

Ще напиша и това, което писах в другата тема - дипломата не прави човека Човек, но може да отвори много врати в определени ситуации. Има моменти, когато тя(или те) са начин да изпъкнеш от масовката. Когато кандидатстваш за работа и изпращаш документите си работодателя няма да има време и желение да се запознава с 80-90 човека - ще извика на разговор тези, които са добре "подковани" и/или с приличен стаж. Факт.

# 85
  • Мнения: 101
много щекотлива тема... аз имам 2 дипломи за магистър /икономика/ и една за специалист Финансов одитор, в момента работя като мениджърски кадър, но не се срамувам да кажа, че до скоро работех като сервитьорка и рецепционистка... няма срамна работа...
имам приятели от различни среди и с различни професии, и аз смятам, че контакта с различни хора ме обогатява и ме прави по-добър човек, имала съм връзка и със сервитьори и с вишисти... не титлата и обвивката са важни, съдържанието е важно.... защото като си правя равносметка - май по-добре с мен се държа сервитьорът, отколкото вишистът.....

# 86
  • Мнения: X
Въздържам се от оценки на ниво професия,социален статус итн. И като чета какво си написала,направо се радвам,че съм такава.Светът е толкова шарен, толкова интересни хора има,че не бих позволила на някакви предразсъдъци да ми попречат да контактувам с хора, с които ми е приятно или които са ми интересни.
Имаше един лаф,забравих обаче на кой беше:"Да говориш с човек,който не го заслужава е загуба на време. Да не говориш с човек,с когото си заслужава,е загуба на човека..."

# 87
  • Мнения: 3 268
Няма никакво значение как човек си изкарва парите,само да е по законен път,всички друго са предразсъдаци.

# 88
  • Мнения: 4 651
Невероятно големи претенции имат повечето писали по темата. Оставам с впечатление, че форума е сбирка на най-високия етаж на социалната стълбица?!
Направо с отвращение се гледа на барманите и сродните им професии?!


Със същото "отвращение" гледам както на бармана, така и на някой бизнесмен със солидно състояние. И двамата не са за мен. И думата отвращение изобщо не е подходяща. Неподходящ и отвратителен са две различни неща.

И пак повтарям имам познати работещи всичко - и плочки лепят, и коли поправят и т.н. На маса се разбираме много добре, мога спокойно да се чувствам добре в компанията им, с нищо не се считам за повече от тях. Но не си представям семейство с някой от тях.

И всички продължавате да говорите колко сте толерантни към познатите и приятелите си. Прочетете първия пост на mystic. Тя говори за претенциите на приятелките й към партньорите им.

# 89
  • Мнения: 2 891
Рокси, споменах за парите, защото по-напред в темата се изказваше мнение, че серитьорите били неперспективни от финансова гледна точка.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт