Как оценявате хората?

  • 5 482
  • 140
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 783
Василисо, Умнице, моите уважения!

# 106
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
П.П. Точно така, пияна съм. В пет следобед. Срам. Тра-ла-ла.  Joy


някой сервитьор или барман дето те харесва ще да те е подмамил да пиеш така рано  Mr. Green
Уви, не. Още не съм го докарала до домашен барман. Освен ако някой от троловете не играе тази роля. Няма да ти кажа защо съм обърнала цели 50 грама нещо сладко, защото ще се сконфузиш. Нищо хубаво, тоест. Давя мъката.
П.П. Благодаря, Имелда.  Heart Eyes

# 107
  • Мнения: 4 651
Айде пак форумски обяснения в любов, добре че беше форума, че да намерите половината любовите на живота си  Wink.

А всъщност започнах да пиша, че умен човек, не е значи човек с обаяние и дар слово, който лесно привлича хората около себе си.
И кой е казал, че висшистът е умен, а сервитьорът прост. Те просто не са на една вълна и рядко биха могли да имат сходни интереси. Да не говорим, че трудно биха им се преплели и пътищата в реалния живот.

А ти Василиса от какво искаш да се впечатлиш срещайки известен професор или певец? От позата ли?

# 108
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Преценявам ги по последните им публикации. Mr. Green

Да не говорим, че трудно биха им се преплели и пътищата в реалния живот.

Хич не е трудно, всъщност.
Реалният живот е чудо на чудесата.

# 109
  • Мнения: 4 651
Преценявам ги по последните им публикации. Mr. Green

Професионални изкривявания Wink.

Живота е чудо, но статистически чудеса се случват с честота 1: "незнам си колко много"  Mr. Green

# 110
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Ценя, умни, мислещи, амбициозни, трудолюбиви, малко луди хора и търся себеподобни в контактите си!Всичко това е гаранция за успех, дори и без висше образование. Мисли ли един човек, винаги ще търси алтернативи за добър соц. статус.

Защо ли, никой не даде пример за такъв брак, пък и аз не виждам за какво могат да общуват един нотариус, лекар, икономист с барман, сервитьор, тракторист. На какви интереси, база,  ще градят брака си?!

Има в историята една преуспяла трактористка, но тя преуспя с пеенето си  и с други неща, а не благодарение на труд в полето с трактора. Пък и още не се е омъжила за министър.
Ф( Х), мнението ми напълно се припокрива с твоето!  Peace

# 111
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Стефани,ако само аз и ти възприемахме хората по външен вид,то светът щеше да бъде съвършен.
Не е съвършен, и аз като вас Mr. Green
Този път не мога да не се съглася със Шанел.

Аз не бих отказала да се срещна с някого, само защото е мияч на чинии. А може би трябва newsm78... за да се избегнат по-нататъшни недоразумения.

Стефани, това форумско лицемерие е неосъзнато. Повечето тук не осъзнават колко важни за тях са образованието, професията, парите, къщата, колата, външния вид. Четем заучени фрази, бла-бла, без трезва мисъл.

# 112
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А ти Василиса от какво искаш да се впечатлиш срещайки известен професор или певец? От позата ли?
Позата? Не те разбирам. Познавам много позьори, за да се впечатля от позата. Също така съм разбрала, че нАучните титли у нас се раздават твърде ъ-ъ-ъ необмислено (за професора), а певците рядко са интелигентни хора.
Мен лично ме впечатляват хора със собствено мнение и собствена светлина. За съжаление, повечето нарочени за .................. (тук може да се сложи думичка по избор - интелигентни? известни? успели?)люде са звезди - светят с отразена светлина.

# 113
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Василисо, научните работници, професори, кардиохирурзи, да не падат от дърветата? Някой върви и вика по улицата кой иска да стане нотариус? -Аз! - хоп и готово!
Знаеш ли колко книги трябва да изчетат, а и не само това...да, понякога не са много в час,липсва им обащата култура, гледане на ТВ, последните клюки у форума....просто защото се отдават на нещо, а за да си добър в една област, бач, учене и пак бач.
Та не ми разправяй,че такъв човек вечер ще си говори с барманката- жена му. За какво?

# 114
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Живота е чудо, но статистически чудеса се случват с честота 1: "незнам си колко много"  Mr. Green

Всеки, който е чел Тери Пратчет внимателно, знае много добре, че едно на един милион се случва точно девет от всеки десет пъти.
Понякога преценявам хората по това дали се смеят, когато го чуят.

Шехи, професиите са променливо нещо.
Днес си барман, утре професор или пък обратното.
Нито дипломата, нито моментното занимание само по себе си може да е критерий за личноста.

# 115
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Да, Реза, така е!
Затова горе писах ,че е важно да мислиш, мърдаш ли мозъчни клетки...ще се преквалифицираш, ще паднеш за малко, но пак ще станеш бързо, с нов план, с нова алтернатива.

# 116
  • Мнения: 3 423
Шехи, може би нотариусът ще е уморен от
дневните приказки и задачи и ще му се иска
една безмълвна лежерна свирка за лека нощ,
няма нужда хич и да си говорят с барманката.
Впрочем, какво говори опитът ви, инженерите,
адвокатите, лекарите, бакшишите, барманите,
кой прави най-добрия секс, а, или да пускам тема?

# 117
  • София
  • Мнения: 2 896
Оценявам ги по това колко могат да пият  Laughing

Сега сериозно - ми просто не ги оценявам - имам си един индикатор и той се нарича интуиция - просто усещам с кои хора бих могла да меля и така, на епедермално ниво (както се казва в Италия) - друг е въпроса, че по случайност това обикновено са хора с подобно на моето образование и акъл, за мат.съст. не бих могла да говоря.

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 18:27 от Гуш

# 118
  • Мнения: 17 409
Тъй, тъй. Аман от клишета и "заучени фрази". Възхитих с еотново, колко сте извисени. Браво!

# 119
  • София
  • Мнения: 2 896
Тъй, тъй. Аман от клишета и "заучени фрази". Възхитих с еотново, колко сте извисени. Браво!

И само ти можеш да ни видиш, щото си много по-високо, нали? аман от великанки

Общи условия

Активация на акаунт