Въпрос...

  • 1 787
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 219
Синът ми миналата година вдигна 40 градуса, правиха му всевъзможни изследвания, включително и видеозон. На практика беше напълно здрав. Избиха му два горни зъба и температурата спадна. Тъй, че напълно е възможно. При нас даже педиатърката се изуми. Детето си беше напълно здраво, хранеше се, палуваше,......но с с висока температура.

# 16
  • Мнения: 8 999
Вдигане на температура е знак за възпалителен процес в организма. Може да са просто зъби, а може и нещо по-сложно да е. Каквото и да е, добре е да се консултираш с лекар. За заголване на пишката също бих препоръчала компетентна лекарска намеса - на моя син педиатърът ни я заголи, когато той беше на 3-4 месеца и оттогава всеки божи ден я мием и заголваме. Това е сериозен проблем при момчетата и не трябва да се подценява - била съм свидетел /на деца на наши познати/ с много неприятни последици вследствие ненавременно заголване на пишката.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388

а педиатърката какво каза за тази температура....
Каза,че нещата са се съчетали-хем е от гърлото,хем от зъбите.И не съм особено съгласна,че температура не се вдига от зъби.
Племенника ми е на година и половина и преди един месец изкара 4 кътника наведнъж!3 дена беше с 40 градуса,а не беше болен и температурата определено му беше от зъбите.И в момента,в който се показаха,температурата спадна.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 103
Аз пък съм била свидетел на много неприятни последици в следствие ранно забелване....
не е ли странно, че това е една чисто българска практика, дето само тук я има....

# 19
  • София
  • Мнения: 44 103

а педиатърката какво каза за тази температура....
Каза,че нещата са се съчетали-хем е от гърлото,хем от зъбите.И не съм особено съгласна,че температура не се вдига от зъби.
Племенника ми е на година и половина и преди един месец изкара 4 кътника наведнъж!3 дена беше с 40 градуса,а не беше болен и температурата определено му беше от зъбите.И в момента,в който се показаха,температурата спадна.

Ама 4 кътника е малко по-друго...както и мъдрец.... но пак съм мн скептична....а и сама казваш , че след 3 дни са се показали...а ти описваш в първия пост, че вашата Т от време на време се появява и после сама изчезва....малко по-друго е все пак....а това за зъбите и Т си е лекарско мнение...и то не на един педиатър....

както и да е - дано скоро мине.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
аз съм вдигала 39.5 на всеки зъб. спомням си как в детската учителките викаха линейка всеки път и като разбраха каква е работата, просто ме галеха по челото.


Егати спомените  Whistling От периода на вадене на зъбите... Блазе ти. Аз не помня нищо отпреди 4-годишна възраст.
А ако говориш за ваденето на постоянните зъби, досега не съм чувала никой да свързва повишена Т с този период.


Племенника ми е на година и половина и преди един месец изкара 4 кътника наведнъж!3 дена беше с 40 градуса,а не беше болен и температурата определено му беше от зъбите.И в момента,в който се показаха,температурата спадна.

Блажени са верующите...

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не,само свещички,Нурофен за деца и някакво сиропче.

# 22
  • Мнения: 600
първия млечен смених на 7 години, така че на 5-6 много добре помня онези гадни малки зъбчета. а в университета на всеки изпит вдигах 37,5 Rolling Eyes

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
първия млечен смених на 7 години, така че на 5-6 много добре помня онези гадни малки зъбчета. а в университета на всеки изпит вдигах 37,5 Rolling Eyes

Наистина ми стана интересно, да ме извини авторката за оф топика. Какво от онези малки гадни зъбчета си спомняш  newsm78 На 5-6 години какво се е сручвало в устата ти, щом като на 7 си сменила първия си зъб  Thinking

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 558
lovely mama,в Пловдив знам,че д-р Кадим е специалист по пишлетата.Не мога да дам някакви координати,но работи в урологията на Пещерско шосе.Друг вариант е детска хирургия пак там,но конкретен лекар не мога да ти препоръчам.

Общи условия

Активация на акаунт