"Аз съм гаден, грешен сноб."

  • 4 733
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 503
Заглавието е цитат. Това изказване събуди любопитството ми. Коя е вашата любима област за снобизъм? Култура, литература, мода? Тук често срещам потребители, които се самоопределят като сноби. И това някак гали самочувствието им. Престижно ли е да си сноб?

# 1
  • Мнения: 17 407
Престижно е. Сноб, грандоман, меломан.... и други. За форома говоря. КОлкото повече, толкова по- изпъква даденият потребител. За в живота не знам как е.
НЕ съм сноб, май. ЩЕ мисля пак и ако измисля област, ще се включа.

# 2
  • Мнения: 1 897
Не съм сноб.
Ако често хората се самоопределят като сноби, значи е престижно.

# 3
  • Мнения: 2 891
Или пък е модно.

# 4
  • Мнения: 2 401
или пък комплекси..?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Не съм сноб. С благороден произход съм си. Благородка -циганката ми беше съседка.

# 6
  • Мнения: 1 072
Цитат
сноб
- парвеню, маниак, суетен, превзет, светски човек

Вродено ми е, следователно съм такава във всички области.  Grinning
Имам си поза за всякаква ситуация. Репетирала съм, но все още не винаги ми се получава.
Най ми е трудно да зауча естественото поведение.  Confused

# 7
  • Мнения: 606
  Я! Каква чест. Тема за мен. Хи хи хи.
  Ми чак сноб не съм. Даже не разбирам смисълът на думата. Но съм расов комплексар! Като много от мъжете.

# 8
  • Мнения: 17 407
И жените сме комплексарки,  Зефс. Къде расови, къде по- малко расови. Въпросът е кой как ги "избива" Grinning

# 9
  • Мнения: 101
Снобка съм само когато контактувам с други сноби, защото само така мога да им натрия носа без да се сдухам, комплексирам или развия алергия!

# 10
  • Мнения: 73
И жените сме комплексарки,  Зефс. Къде расови, къде по- малко расови. Въпросът е кой как ги "избива" Grinning
Цитат

И то по-големи от мъжете

# 11
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Сноб, снобка- Човек, който отдава прекалено голямо значение на общественото положение и богаство, стреми се да подражава на маниерите, вкусовете и модата  във висшето общество, презира по-долните от себе си и претендира за изтънчен вкус и висока интелигентност.

Един процедурен въпрос: Има ли в България висше общество?

# 12
  • Мнения: 606
Въпросът е кой как ги "избива"

  Миии. Мускули, татуировки, конски сили... Най-благо е с пари, ама нямам. Абе... жалка картинка.  hahaha

# 13
  • Мнения: 1 072

Един процедурен въпрос: Има ли в България висше общество?

Има.  Grinning

# 14
  • Мнения: 101
Един процедурен въпрос: Има ли в България висше общество?
за мен има, да - това са хорицата с по 300 лв. заплата, с две деца и болна баба вкъщи, които въпреки това успяват да вържат всеки месец двата края и да запазят искрицата добрина в сърцето си и силата да се усмихнат отново!

# 15
  • Мнения: X
Не съм сноб, но сега разбирам, че е модно да си такъв. За това, от днес започвам да снобея. Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 4 733
Аз лично нито се напъвам да бъда, нито имам претенциите да съм снобарка. Хай, тек, мек и прочие, за мен снобарията крие и доза комплексарщина в конкретна област.

# 17
  • Мнения: 606
Сноб, снобка- Човек, който отдава прекалено голямо значение на общественото положение и богаство, стреми се да подражава на маниерите, вкусовете и модата  във висшето общество, презира по-долните от себе си и претендира за изтънчен вкус и висока интелигентност.

  Определено не съм сноб...
----------------------------------------------------
Един процедурен въпрос: Има ли в България висше общество?

  Има. Псевдоаристократи без потекло. Живее в "полите на Витоша". Имат си и квартал Аристократ. И не само той.

# 18
  • Мнения: X
Гадна и грешна-да, сноб- не.Аз съм по-скоро мелез.Бау-бау.

# 19
  • Мнения: 3 268
Не съм сноб,аз съм аристократ по душа. reverance

# 20
  • Мнения: X
Абсолютно не съм ....и си нося последствията.  Mr. Green Демократ се пиша, дори социалист. Когато някой е по-долу от мен /в каквато и да е сфера/ не го презирам, а ми става мъчно и се чувствам виновна. Искам хората да се обичат, да са щастливи и т.н. Вредни разбирания, ама кво да правиш!  newsm78 Чакам да порасна, да ги преодолея.  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 072
.... за мен снобарията крие и доза комплексарщина ......

Не крие, а се гради на нея.

 Има. Псевдоаристократи без потекло. Живее в "полите на Витоша". Имат си и квартал Аристократ. И не само той.

Допусни, че съществува малка част от обществото, която е богата, с добър произход, поради това и с много добро образование и възпитание, както и с изградена ценностна система. Въпросната част не се рекламира.  Sunglasses

# 22
  • Мнения: 4 733

 Е, да де...но притежателите и го отричат, което автоматично я прави скришна.

# 23
  • Мнения: 17 407
УСещам аз, как висшето общество ще се събере в тази тема. Аристократите взеха да прииждат Grinning МАй не ми е тука мястото...

# 24
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Но, ако се прочете текстът в отрицателна посока, възниква още един въпрос!

Кой иска да няма обществено положение и да е беден?

# 25
  • Мнения: 101
УСещам аз, как висшето общество ще се събере в тази тема. Аристократите взеха да прииждат Grinning МАй не ми е тука мястото...
и на мен, бедното задръстено селянче от дълбоката провинция, хаха

# 26
  • Мнения: 2 891

Кой иска да няма обществено положение и да е беден?

Аз такива не познавам  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 17 407
МОже ли някой да  дефинира обществено положение? НЕ може ли да си небеден, но без такова?

# 28
  • Мнения: 1 072
Шехи, не става дума за желания, а за възможности.
Може би по това се различават - аристократът го може, а снобът го желае.

# 29
  • Мнения: 3 268
Шехи, не става дума за желания, а за възможности.
Може би по това се различават - аристократът го може, а снобът го желае.
Летящата много правилно го е казала.

# 30
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Да, така е Плетяща!
Малко аристократите в БГ.
Но ако не искаш да си беден, защо сноб да е "мръсна" дума?

# 31
  • Мнения: 2 018
Не съм сноб, но ... /бях писала в подобна тема май newsm78/ Не знам дали е модно и престижно, за мен е по-скоро начин да прикриеш недостатъци, позираш за да изпъкнеш, казваш "Ето аз съм по-различен от всички останали!". Не мислите ли, че е досадно и изморително?

Поради  липса на качества отличаващи ги от останалите членове на обществото, снобарите са намерили начин да се разграничат. Гледат как да привлекат вниманието върху собствената си персона, опитват се да унижат всички останали и по-този начин се извисяват в собствените си очи. Всъщност самочувствието им се крепи на въздух под налягане!

# 32
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Това понятие трябва да се осъвремени, доста е размито във времето!
Но на въпроса- Да, сноб съм! Не гаден и грешен, но съм сноб!

Искам да имам положение в обществото, благосъстояние.
Искам детето ми да свири  на пиано, да учи езици, балет, в Франция ако поиска, искам да се развива, усъвършенства, стига да прояви желание.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 783
Добре, де признавам си - сноб съм. Като хвърлям боклука съм с воалетка да не ме познаят, че нямам  слугинче.

# 34
  • Мнения: 3 405
Не мога да се определя. Ще помоля някой(я)  услужлив(а) съфорумец(ка) да го направи.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз приемам окраската на околната среда без усилие, идва ми отвътре. Освен това, силно вярвам, че всеки има право на лош вкус (но не и мирис!)

# 36
  • Мнения: 3 423
УСещам аз, как висшето общество ще се събере в тази тема. Аристократите взеха да прииждат

Информация на ухо.
Скоро ще си имат и ново шоу.
Ще се казва "Аристократите".  Joy

Аз съм красив сноб. Нощес
се изказах във всяка тема в
Красива мама, аплодисменти!

# 37
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Лисо, що се шегуваш? Joy

В България няма аристократично общество.
Пропуснали сме го поради 5 вековното нашествие.
Нямаме, фон, херцог, барон. Имало е, но това общество не е било от бг произход.
Висшето обшество, както сега се наричат някои, произлиза от стремежа на богати земевладелци и фабриканти, децата им да го придобият, научат, и при наличието на средства са изпращали в чужбината да се образоват.

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 12:38 от Шехи

# 38
  • Мнения: 3 423
Не се шегувам, Шехи, чела съм
концепцията за шоуто, секси е.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 099
Не се шегувам, Шехи, чела съм
концепцията за шоуто, секси е.

Твърде секси, за да оцелееш...

# 40
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Отивам да видя какви си натворила в Красива мама!
 Joy Joy Joy

# 41
  • Мнения: 3 447
Не съм сноб,аз съм аристократ по душа. reverance
Ох, аз пък съм аристократ по тяло, една такава бяла, разплута и мързелива  Blush

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Май да, така като се погледна...
Но, който е по-праведен, пръв да хвърли по мен камъни Сваровски.

# 43
  • Мнения: 3 405
Ох, аз пък съм аристократ по тяло, една такава бяла, разплута и мързелива  Blush

О, и аз така изглеждам. Не знаех, че е белег за аристократизъм.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 099
Не съм сноб,аз съм аристократ по душа. reverance
Ох, аз пък съм аристократ по тяло, една такава бяла, разплута и мързелива  Blush

Въх, припознах се!  Flutter Да не сме близначки, разделени от злонамерена роднина на богат баща?

# 45
  • Мнения: 503
  Я! Каква чест. Тема за мен. Хи хи хи.

Приеми го като приятелско намигване!
Сега да си призная. Аз съм бивш, покаял се сноб. Имаше период в живота ми, през който си умирах от кеф да тъпча хората, къде с интелектуално превъзходство, къде със знания в някоя област. Вече не ми е интересно. Няма да ви занимавам с процеса на трансформация. Вчера бях готова да се разпиша в темата за любимите художници. После си казах "И какво от това, защо да е важно?". Поредния отчет, но на друга клика. Не го казвам с лошо чувство към писалите там. Просто не намирам удоволствие в това. Дали не съм се опустошила духовно?
Браво, Лиске!
Ей, ама пишете, не си поплювате!

# 46
  • Мнения: 3 423
Не се шегувам, Шехи, чела съм
концепцията за шоуто, секси е.

Твърде секси, за да оцелееш...

Моля? Сред аристократите ли да оцелея.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 099
Моля? Сред аристократите ли да оцелея.

Не се прави на глуха лисица! Буквално "да оцелееш".

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Галл, подскажи малко как се става сноб-перфект. Аз се разписах в онази тема, ама и си признах вече. Иначе, аз това дето не е важно - постоянно си го казвам. Има ли надежда за мен?

# 49
  • Мнения: 2 161
Нито съм сноб,нито съм грешна,нито съм гадна.Реститутка съм.

# 50
  • Мнения: 503
Галл, подскажи малко как се става сноб-перфект.
Аааа, не знам! Никога не съм била богата. А как ми се искааа!Но на цвят го докарвам.

# 51
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Един процедурен въпрос: Има ли в България висше общество?
Да, има. Има доста остатъци от интелигенцията, която простотията всячески се опитва да убие.
Но все пак, има прослойка доста интелигентни, благородни хора (за мен това е "висше общество"), ВСЕ ОЩЕ.

# 52
  • Мнения: 3 268
Хмммм,в България Евгени Минчев определя кой е висше общество.Трябва него да питаме за туй онуй.Обувките му са 1800 лв. все пак. Wink

# 53
  • Мнения: 17 407
Винаги съм мечтаела да бъда реститутка....
Шанел,  bouquet

# 54
  • Мнения: 2 161
То ако става въпрос,аз нямам никаква заслуга.

# 55
  • Мнения: 139
Interesna tema,a zitata ot kude e,qall?
Pitam se moje li da se kaje che ima  po-snobarski nazii kato zyalo?Imate li nyakakvi interesni vpechatlenia?A amerikanzite ne sa li po-malko snobi ot evropeizite?Ili kakto se kazva v podobni sporove "vsichko e individualno"

# 56
  • Мнения: 1 052
Анна и мамма-за да се правят подобни обобщения, човек трябва да има впечатления и то двете страни на океана, добите от живеене, а не от екскурзии.

Лиска-тя е аристократка, защото е от немски произход, 5-те века не я бъркат.

Шанел-това ми е детската мечта-да съм реститутка, да имам собствен дом на пъпа на града, може и в няколко, и още няколко апарамента, за да събирам безбожно високи наеми и да работя върху себе си без да се притеснявам за насъщния.

Аз съм еснафка.

Справка: еснаф

Съществително нарицателно име, мъжки род, тип 7

   1. Някогашна организация, сдружение на майстори и калфи от един занаят.
   2. Майстор занаятчия, дребен собственик.
   3. Дребнав човек, с предрасъдъци и ограничени духовни интереси.

# 57
  • Мнения: 211
Цитат
сноб
- парвеню, маниак, суетен, превзет, светски човек

Вече е банално, знам Peace
Но не смятам, че съм парвеню, нито пък съм вманиачена в нещо специално, за превзета да не говорим Laughing (е, може би малко понякога).
Айде, малко суетна съм (естествено, коя не е!) и това може би ме причислява отчасти към снобизма...
Абе с 2 думи - май не мога да преценя сама. Laughing

# 58
  • Мнения: 139
Ami kazah tova,zashtoto lichno sum kontaktuvala s amerikanzi i jiveya s edin takuv :D4
Na tezi hora izobshto ne im puka za nishto,be...
A az haresvam iztuncheniya stil,bohemskiya vkus,skupite parfumi...
No ne sum v takava sreda,ama sum si dobre.
A puk za nemzite-poznavam dvama,mnogo uspeli,mnogo predstavitelni,na tyah tova opredeleno im se otdava..

# 59
  • Мнения: 503
anna i mamma, много те моля да ползваш кирилица.
Не бих правила обобщения от два-три примера. И друго, изтънчения стил и скъпите парфюми в съчетание с бохемски вкус, леко ми се разминават.
"Бохемство (на френски Bohème) и думата бохем се свързват с определен начин на живот, разпространен сред бедната интелигенция, обикновено артисти, художници и музиканти, които имат нестандартни идеи за своето време. Те доброволно приемат бедността, считат за нормални извънбрачните сексуални връзки и издигат в култ свободата, особено на мисълта и изказа." От Уикипедия.
Сравни бохемството със снобизма. Wink

# 60
  • Мнения: 2 577
Аз определено съм със селски манталитет, снобарството ми е много далечно понятие. Не мога да го докарам въобще - не ми се отдава. Mr. Green

# 61
  • Мнения: 1 052
Снобарията е приоритет на хората, които нямат с какво друго да запълнят живота си.
Аристократите..... какво шоу... още потрепервам.

# 62
  • Мнения: 19 296
Като чуя сноб и се сещам за Евгени Минчев и червата ми се преобръщат  Sick

# 63
  • Мнения: 649
Снобизъм по български
               По силата на историческите обстоятелства България няма своя аристокрация. Следователно не можем да си отгледаме и чистокръвни сноби в истинския смисъл на понятието. Въпреки това несъщински, но лесноразпознаваеми сноби сме си имали винаги. В годините на комунизма властващата каста по наложена необходимост изтъкваше повече от семплия си произход, макар че с годините правеше това с все по-голяма неохота. В същото време, от инстинкт за самосъхранение, много хора премълчаваха принадлежността си към едно или друго заможно семейство или род на потомствени интелектуалци. Още в първите години след 9 IX новата „аристокрация” реши да си открадне потекло, като нахлу дивашки в домовете на „гражданчетата”. Там с първобитна жестокост беше присвоена покъщнина, лични вещи и чужд живот. В началото това беше по-скоро отмъщение за собственото им оскотяване. Постепенно обаче започна шлайфането на грубите ъгли. Другарите се поддадоха на сладката мода да зарязват дългогодишните си огрубели „другарки” и да се женят за дъщерите на някогашни индустриалци и професори. По този начин се опитаха да се отъркат о оня непознат живот, който никога не бяха имали: животът на интелигентните разговори, тихите звуци на пиано и искрения интерес към изкуството. С времето претенциите на комунистическият сноб придобиха известна патина. Той все още усещаше колко плашещо близко е територията на вулгарността. Поради дълбоко скриваното си чувство за уязвимост, властовият елит използва неограничените си възможности, за да забрави напълно лумпенската си същност и да се докосне до световната култура – terra incognita за простосмъртните. Бързаше да осигури и западно възпитание за децата си (които днес със спокойна надменност са се отпуснали в депутатски и министерски кресла). Върхово постижение на този своеобразен снобизъм беше изтънченото увлечение на инфантата (Живкова) по далекоизточни религии и елитарна мистика. С нечовешки усилия на волята тя поддържаше докрая естетска линия на тялото и душата.

            За съжаление промените завариха наследниците на автентичния интелектуален елит смачкани, непретенциозни и напълно неузнаваеми. Точно тези, които носеха почтеността и достойнството в кръвта си, останаха безмълвно в сянката на събитията. Вследствие на бурния политически кипеж на повърхността изби мръсната пяна. Оформи се нов елит от спонсорирани от бившия режим главорези, които забравиха майките си и напуснаха завинаги селския коптор. Снабдиха се с диамантени копчета за ръкавели и се отдадоха на скъпи удоволствия като меценатство и колекционерство на произведения на изкуството. Вече ги издава само непроменения им безизразен поглед. Парадоксално, но има изгледи точно наследниците на днешните олигарси да създадат бъдещата потомствена аристокрация. Съществуват всички благоприятни условия за това. Вече едно поколение израсна с уроците на родителите си за пренебрежително безразличие към демократичните ценности - опасната неосведоменост започна да се предава по наследство...       

                 

            Така че и снобизмът ни е сурогат. А си мечтая за онзи, истинския, трогателно-префърцунен класически английски сноб. Мечтая си за безобидния му фарсов колорит, за неподражаемата му страст към висшето общество. Мечтая за него защото е забавен и здравословен. А от нашите може само да те е гнус.


Попаднах на тази статия и реших да я споделя с вас!

# 64
  • Мнения: 139
Sujalyavam no shte produlja da si pisha na latiniza,dori i da ne e v tazi tema.Moje bi tryaba da otvorya nova tema v koyato da pishat vsichki koito predpochitat da izpolzvat latiniza.
Ti qall opredeleno si snobka-da mi kazvash kak da pisha.
 Naughty

# 65
  • Мнения: X
Аристократите..... какво шоу... още потрепервам.

Що бе, Фрида? Концепцията му е уникална! Няма второ такова шоу!

# 66
  • Мнения: 2 018
Sujalyavam no shte produlja da si pisha na latiniza,dori i da ne e v tazi tema.Moje bi tryaba da otvorya nova tema v koyato da pishat vsichki koito predpochitat da izpolzvat latiniza.
Ti qall opredeleno si snobka-da mi kazvash kak da pisha.
 Naughty

Глей ся ко стаа  Joy Joy Joy

# 67
  • Мнения: 516
anna i mamma, запознай се с правилата на форума! Заповядай!: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0
 Laughing

# 68
  • Мнения: 2 891
Sujalyavam no shte produlja da si pisha na latiniza,dori i da ne e v tazi tema.Moje bi tryaba da otvorya nova tema v koyato da pishat vsichki koito predpochitat da izpolzvat latiniza.
Ti qall opredeleno si snobka-da mi kazvash kak da pisha.
 Naughty

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 3 099
Sujalyavam no shte produlja da si pisha na latiniza,dori i da ne e v tazi tema.Moje bi tryaba da otvorya nova tema v koyato da pishat vsichki koito predpochitat da izpolzvat latiniza.
Ti qall opredeleno si snobka-da mi kazvash kak da pisha.
 Naughty

Пикаеш срещу вятъра, мацко!

# 70
  • Мнения: 9 814
Като чуя сноб и се сещам за Евгени Минчев и червата ми се преобръщат  Sick




 Peace И аз така. А  не искам да приличам на този. Значи не съм сноб и никога няма да бъда.

# 71
  • Мнения: 503
Sujalyavam no shte produlja da si pisha na latiniza,dori i da ne e v tazi tema.Moje bi tryaba da otvorya nova tema v koyato da pishat vsichki koito predpochitat da izpolzvat latiniza.
Ti qall opredeleno si snobka-da mi kazvash kak da pisha.
 Naughty

Пикаеш срещу вятъра, мацко!
И вятъръра не съм аз.

# 72
  • Мнения: X
Брейй,че разочаровани хора имало...не е хубаво това нещо Confused

# 73
  • Мнения: 1 470
Сноб в най визшата му форма-снобарея спрямо снобите!!!

# 74
  • Мнения: 606
Sujalyavam no shte produlja da si pisha na latiniza,dori i da ne e v tazi tema.Moje bi tryaba da otvorya nova tema v koyato da pishat vsichki koito predpochitat da izpolzvat latiniza.
Ti qall opredeleno si snobka-da mi kazvash kak da pisha.
 Naughty

Пикаеш срещу вятъра, мацко!
И вятъръра не съм аз.

 хихихи.
 бонбон, банан, бан.

# 75
  • Мнения: 503
Дали да не информирам модератор вече? Мислех да проявя търпимост, да оставя дамата спокойно да прочете правилата, които Холи любезно и поднесе.

# 76
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм плебс, следователно съм и сноб.
Основната ми снобария е по отношение на месторождение и не съм бъркала много.
Това с аристокрацията е най-голямата смехория, която може да бъде натворена в родината. Тъй, де, смешничко-имаме си снобизъм, но си нямаме аристокрация

# 77
  • Мнения: 606
  Една моя позната разхожда булонката на някаква "херцогиня" за 300 кинта. Тя била истинска такава. Ами сега? newsm78 #Crazy

# 78
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
  Една моя позната разхожда булонката на някаква "херцогиня" за 300 кинта. Тя била истинска такава. Ами сега? newsm78 #Crazy
може да е вносна херцогиня и / или изпаднала другарка на Симеон.

# 79
  • Мнения: 2 407
Има хора ,който много са си повярвали.

# 80
  • Мнения: 606
  Не била вносна. Вярва, че е БГ-натурална.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 783
Баронеса Гендович?

# 82
  • Мнения: 6 167
Гендович са барони покрай руския цар. Аристократичността им не се дължи на някаква българска аристократична традиция.
Познавам това семейство. Винаги са били аристократи, дори когато живееха всички в един апартамент, бабата беше зашеметителна жена. В крайна сметка нещата си дойдоха на мястото и те си получиха аристократичната реституция.


Като Франзелата мисля.

# 83
  • Мнения: 6 417
Доколкото знам, Гендович хич не цъфтят и вържат в момента.  Thinking

# 84
  • Мнения: 6 167
верно? задълбай в подробности  Twisted Evil

# 85
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Моля, снобите да пишат на български или поне френски.
Аристократичната  душа на потребителите на този форум агонизира при сблъсъкът с маймуницата.
Имайте милост.
 Praynig

# 86
  • Мнения: 118
Темата е под моето ниво - ама много ! Laughing

# 87
  • Мнения: 2 716
Сноб- интелектуалец съм.

Общи условия

Активация на акаунт