ЮЛСКИ БЕБЧОВЦИ '08 (тема 26)

  • 11 491
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 098
Abloy, аз в началото на бременността ходих всяка седмица почти на лекар,
но при мен това се дължи по-скоро на страх и на болният ми мозък. Но страх лозе
пазеше. вече ходя всеки месец. Като се записах на ЖК, ми дадоха и един проспект
да съм запозната с това какво ще включва ЖК до края на беменността ми. Ходя
веднъж месечно, и картона ми стои при лекарката. ФМ ми се пада два дена след ЖК,
но това не ме притеснява. Моето мнение е че и ЖК е важна, тъй като не върви
проблемите да си ги обсъждаме по телефона с док. или във форума да чакам
компетентно лекарско мнение. А и се натрупват едни въпроси, които с кеф задавам
на лекарката си. Много си зависи и къде ти е консултацията, аз съм във Вита и съм
изключително доволна.

 
От известно време имам болки от лявата част на д-то - някъде към ставата  newsm78 Чудя се разтягане на таза ли е, нерв ли е. Дано не се засилва повече, че взех и да куцам  Confused

И при мен ги има тези болки, и понякога имам чувството че ще ми откажат краката и ще се цопна
на земята. Но доколкото разбрах от моя родила приятелка и при нея ги е имало тези болки,адски
неприятни са. Може би като се пораздвижим малко ще ни поолекнат всякаквите болежки.  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 925
Тук е момента да потвърдя отново, че съм 100% за лекцията за кърменето в МД. Така че, който е неформалния организатор да има предвид, че се събираме групата. По мои спомени остава за април за нас Simple Smile

Да, за нас (юлските бъдещи мами) лекцията в МД остава за април. Иначе и аз съм се навила за 14ти март в Тина Киркова, само че не мога да се свържа с този пусти кабинет по телефона и да се запиша. Всеки ден пробвам по няколко пъти и нищо! Най-много да се натреса неканена и нека посмеят да ме изгонят!  Crossing Arms

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Да ви питам, колко пъти ходите на ЖК? Последния път ми казаха, че от петия месец трябвало да ходя по два пъти в месеца, а от осмия - всяка седмица. Мнооого ми се вижда! Става така, че на 5 март-ЖК, на 14 март - ФМ, на 19 март - ЖК. Още повече, че ЖК ми е платена. Не ми се дават 20лв. да ме теглят на кантара. Аз кантар, сантиметър и апарат за кръвно и в къщи си имам. Вярно е, че дзакват бебето за 5 минути на ехограф, ама за мене ФМ е по-важна. И друго - картоните при вас ли си стоят? Моя е в ЖК. Държат го и не ми го дават, като че ли е кой знае какво!

Доколкото знам всеки месец по веднъж се ходи на ЖК. В девети месец се ходи по веднъж на 2 седмици, отделно се ходи за слушане на тоновете на бебето.
Моят картон също е в ЖК, мисля, че така трябва ако си по здравна каса.

е аз само казах, че нова бъдеща мама сигурно ще си смени екранното име, преди нямаше такава опция.
не ме подозирай непрекъснато в лошо, аз съм мека като една Мария вече, остарях, направих години във форумите, улегнах  Joy

Опааа, може ли верно Laughing Сега ше се разцъкам и аз. Щото това хич не го харесвам, ама като се регистрирах пробвах 20 пъти с различни имена и всички бяха заети, та се ядосах и си измислих най-дългото Confused

# 48
  • Мнения: 326
Здравейте. Ама днес какъв студ е навъъъън, малиииии.
Ох как ме блазните с тези аеробики и басейни ако знаете. Аз много обичам да плувам и навремето ходих често, почти всяка седмица. Обаче сега ме е страх заради гъбите.  Rolling Eyes Да взема да се престраша и да ида да пошляпам, много ми се плуваааааа.
От известно време имам болки от лявата част на д-то - някъде към ставата  newsm78 Чудя се разтягане на таза ли е, нерв ли е. Дано не се засилва повече, че взех и да куцам  Confused
Аелиа и аз имам такива болки. Още от първия месец. Само че моята болка е в дясно около тазобедрената става (май така се казваше  newsm78). Болката наподобява остра болка в кръста, пареща и направо ти спира дъха. Не мога да се завъртам в леглото, като се навеждам или клякам пак е така. А по цял ден гоня малката, вдигам я бабанката вече е 13 кг.  Confused. Не знам до кога ще издържа. Да не говорим, че от ското излизам на разходка без количка (уж да ми е по лесно) и тя като легне на пътя, ... хайде мама на ръце. Иде ми да се гръмна.  smilie=smile3538.gif]
Успокояващото е, че и предишната бременност имах такива болки, които след раждането изчезнаха. Така че се надявам да продължат още само 4 месеца.
Момичета вие как се храните. Аз по цял ден ям сандвичи, козунаци и какви ли не тестени неща. Знам че не трябва, но така ми е най-лесно а и ми се услажда. А напоследък и с други вредни сладки неща прекалявам (няма да ги споменавам). Вие ограничавате ли се да ядете полезни неща??
Лек ден на всички  Hug

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 11:14 от Kokolin@

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Момичета вие как се храните. Аз по цял ден ям сандвичи, козунаци и какви ли не тестени неща. Знам че не трябва, но така ми е най-лесно а и ми се услажда. А напоследък и с други вредни сладки неща прекалявам (няма да ги споменавам). Вие ограничавате ли се да ядете полезни неща??

Нищо не ограничавам Naughty
И аз съм фен на тестеното, банички ям наред и всичко останало също наред, то сигурно затова бебчо се движи 5 дена напред eat
Килограми съм +5, ама по принцип съм много слаба и сега съм си екстра, само коремче имам Laughing

# 50
  • Мнения: 4 371
Храня се много здравословно и в промеждутъците ям на корем сладичко Mr. Green

# 51
  • Мнения: 142
Агата, доста тъпо наистина с тия телефони. Аз се свързах от първия път. Ама нали знаеш мястото и часа, едва ли ще те изгонят. Wink
Дуцка, идвай - ще се надишаме на бебешка миризма  Crazy Пък и ти все пак си раждала там и можеш да ни светнеш за много неща, дето лекарите и акушерките няма да ни кажат  bouquet

Аз на йога ходя от 2-3 години. Не съм толкова редовна, колкото бих искала, но имам все пак някакво понятие. Не съм ходила от както забременях понеже е студено. Пода ми се струва хладен, въпреки постелката и не смея, защото имам плексит. Сега обаче се затопли и се колебая дали да ида при моето си гуру или да ходя на специална йога за бременни. Ще взема първо да ида при моята си учителка и ще я разпитам подробно - дали е опасно ако жените не са практикували и дали ще мога да ходя на редовните занятия, като тя ми обръща внимание на подходящите упражнения. Аз лично смятам, че има някои прекрасни упражнения, които не могат в никакъв случай да навредят, а и човек се научава да релаксира и придобива перфектна гъвкавост и физическа форма.  Peace

Храня се много здравословно и в промеждутъците ям на корем сладичко Mr. Green
Оф, и аз така  Blush Познайте какво стана с опита ми да намаля силно сладкото. Един ден изтраях, на следващия мъжлето ме заведе в "Романса" и се сещате какво се случи там  Embarassed Снощи сме излизали в 22 часа да си купя сладко, че гледах едни работи в готварския (няма да ги споменавам) и по това време нещата станаха неудържими.

# 52
  • Мнения: 690
Да, за нас (юлските бъдещи мами) лекцията в МД остава за април. Иначе и аз съм се навила за 14ти март в Тина Киркова, само че не мога да се свържа с този пусти кабинет по телефона и да се запиша. Всеки ден пробвам по няколко пъти и нищо! Най-много да се натреса неканена и нека посмеят да ме изгонят!  Crossing Arms

Аз се обадих на  9202031 и ме свързаха. Работи от 8 до 12ч.  Simple Smile Да не си звъняла по-късно?
Междудругото има нещо съмнително, което още не съм разучила. Казаха ми, че е безплатно. Но видях, че включва и 3Д ехография за определяне на пола на бебето. Не знам дали този 3Д се заплаща или не. Ако им се обадиш дали можеш да ги питаш just in case  Wink

# 53
  • Мнения: 246
Ще ходя веднъж месечно на ЖК пък ако ще да мрънкат. Когато имам въпроси ги задавам по телефона на лекаря който ми води ФМ. Неговото мнение тежи много повече.

Аз още си нямам апетит. Ям си както и преди да забременея. Не съм фен на следките и тестените изделия. Даже шоколад ям веднъж в годината. Това обаче не ми попречи  да кача 15кг. Май на този етап водя класацията, колкото и да ме е срам да си призная. Идея си нямам откъде ми се трупнаха  newsm78 като се отчитам в тоалетната най-редовно.

# 54
  • Мнения: 4 371
Пише, но гледат на 2Д Laughing
Аз няма да се подлагам на това, без това три ходения при Марков ми се събират, той ме гледа на 4Д.

# 55
  • София
  • Мнения: 53
Момичета, искам да се похваля - преди малко станах леля newsm44
Имам си голям племенник - 4 150, да ни е жив и здрав!
И да се оплача от брат ми! В паниката забравил фотоапарата и няма снимки на бебчо:(
А аз трябва да лежа и не бях там да го видя:(  Но ще изчакам още малко:)

# 56
  • Мнения: 925
Аз се обадих на  9202031 и ме свързаха. Работи от 8 до 12ч.  Simple Smile Да не си звъняла по-късно?
Междудругото има нещо съмнително, което още не съм разучила. Казаха ми, че е безплатно. Но видях, че включва и 3Д ехография за определяне на пола на бебето. Не знам дали този 3Д се заплаща или не. Ако им се обадиш дали можеш да ги питаш just in case  Wink

Оф, ами вече звъннах и като по чудо се свързах. Не съм питала за 3Д-то, че ти видях поста по-късно. Но на сайта на болницата и училището за родители пише, че ехографът е безплатен. Ако се възползвам от него, ще ми е 2 пъти за една седмица, че и сега в понеделник съм на доктор при Марков....Ще видим Simple Smile

# 57
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен!
Само да се запиша!Днес не е петък,ужас!Адски много работа #Cussing out!Поне съм до 16ч. ,че ще ходя на празник в детската градина!
Чао ,мацки и до скоро!

# 58
  • Варна
  • Мнения: 289
Аууу, не те ли е срам, цяло море имате под носа Crossing Arms

Дуци , до като стане морската вода 22 гардуса аз ще стана трудноподвижна май .. Mr. Green Искам сега да ходя, къде е чак края на май , юни ... Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 4 371
Веси, ама знаеш ли какъв кеф е на всичките си кила човек да влезе във водата. Чувството е неописуемо.
После ще наваксаш Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт