"Клуб на пострадали деца от безстопанствени кучета"- първия в нетпространството!

  • 62 497
  • 830
  •   1
Отговори
# 825
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Alizarina,
живея във Възраждане.

И тука, почти до всеки блок има кучешки семейства, а за парка няма да говоря.
Опасно е това с отравата, защото има опасност от по масови зарази, но и на мене не ми идва друго на ум, като знам незаинтересованото отношение на тези от които зависи разрешаването на проблема.

# 826
  • Мнения: 453
Хора, въпреки че не съм била никога хапана от куче - изпитвам смъртен ужас като ги видя бездомните и тези , които уж си имат стопани, но са пуснати на воля да бягат, серат и нападат да душат всеки дръзнал да припари на диаметър 50 метра от тях. Пред дома ми има градинка, зелена, с катерушки и пързалки - уж за деца, а е пълна с кучета. Навсякъде е осрано и препикано - извеждат кучетата си, за да не се изхождат в къщите им, а това че бележат детската площадка, където невинните детски ръчички пипат навсякъде и после невинно лапат - не им е грижа ! Всяка сутрин не мога да стигна до работата си по най-краткия за мен път, а се налага да заобикалям тази градина, осеяна с кучи лай ! Ужасно съм възмутена. Това е може би една от най-болните ми теми. Ненавиждам и когато някой "стопанин" ми каже на ужасения възглас, щом кучето му ме връхлети --- "Ама то не хапе !!! " .. Как разбра, че няма да ме ухапе, ама аз не искам нито да ме души, нито да си бърше носа по мен и дрехите ми, нито да ме стресира и т.н. НЕ ЖЕЛАЯ ! Това, че те си ги обичат и им се радват не значи, че и за мен е така. Ако има петиция срещу кучетата, аз съм първа в нея. Не мразя животните, не искам да ги убиват или нещо крайно. Искам да ги приберат, да принудят собствениците им да си ги разхождат само на каишка и НИКОГА отвързани !!! Да има строги санкции за нарушения. Да си ги пускат на воля само в някой извънградски парк за целта или нещо подобно. Обаче защо има защитници на животните, а никой не е защитник на моя СТРЕС от тях ??? Нима човешкия спокоен и пълноценен живот е по-маловажен ...

# 827
  • Мнения: 836
... Обаче защо има защитници на животните, а никой не е защитник на моя СТРЕС от тях ??? Нима човешкия спокоен и пълноценен живот е по-маловажен ...

Защото монетата има две страни.
Естествено е, че след като обичаш животните, ще ти е жал и за бездомните по улиците, защото и те са живинки и те се борят за единия живот.

НО. Когато цялата тази картинка навън започне да заприличва на сценарий от филм на Хичкок, то най-нормалната реакция е да се настроиш срещу пряката очевидна заплаха - бездомните кучета.
А, в същия момент отговорните за абсурдната ситуация се интересуват само от гнусните си игрички на преливане на крупни суми от фонд във фонд и още по-безочливо, умишлено поддържат този ужас по улиците с единствената цел - да се облагодетелстват лично. И нарочно въвличат всички граждани в ролята на "жертва", като  най-безнаказано нарушават техните права, поставяйки ги в ситуации, застрашаващи здравето и живота им.

И както винаги, българинът вместо да си търси правата и да настоява отговорните да си свършат работата докрай, решава да се справя поединично. Което много добре знаем, не е решение.
Основната заплаха обаче, си остават алчните чиновници, които продължават да трупат на шкембе, след всеки един случай на ухапано детенце.



 

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 09:51 от Силви_

# 828
  • Мнения: 5 178
Подкрепям Силви,
корена на проблема е съвсем друг.. много хора се блажат от уличните кучета и нямат интерес да изчезнат
Проблема тръгва от там, че не се спазват законите и никой не следи спазват ли се
Уличните кучета не паднаха от космоса те са плод на нашата безотговорност.. Миличкото паленце го гледаме, ама като стане голям пес и айдее на улицата
Можете ли да си представите, че във Варна има само ок. 250 бр регистрирани дом. кучета..Само в нашата кооперация от 20 апартамента са 3 кучетата

Уличните и дом. кучета носят и една скрита заплаха - тенията..

# 829
  • Мнения: 128
А аз не мога да разбера,защо хората не си регистрират домашните кучета.

# 830
  • Мнения: 6 323
Мисля, че вече веднъж се намесвах в тази тема, но пак ще го направя, за да предупредя още веднъж, че ако в темата започнат да се дават съвети за убийства (няма значение, че става въпрос за животни - това си е убийство), то това ще бъде краят на тази тема и съществуването й тук.
Премахнах мненията, които визирам с горното изречение.

Общи условия

Активация на акаунт