Искам с теб да останем добри познати

  • 7 581
  • 120
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Възможно е. Познавам двама, които макар и вече бивши съпрузи, /но завинаги родители/, контактуват помежду си точно по този начин.
Е, да... всички им се чудят, но аз знам рецептата - спестени при развода /раздялата/ остри думи, повече време, за да осмислят нещата, интелигентност и разбиране, както и не на последно място да не забравяш, че си родител.
 

Когато има дете или деца според мен добрите отношения са задължителни, за да не страдат те

# 61
  • Мнения: 17 546
..........а ние ще можем ли така?Ще можем ли да запазим цивилизовани отношения,ако се разделим.
Chanel, от няколко дни без повод се върти тази мисъл в главата ми и даже смятах да пусна тема с подобно заглавие! Grinning

Познавам хора с цивилизовани отношения след раздяла, но повече такива които се разтървават с грозни разправии при всяка евентуална среща между тях. И въпреки това смятам, че повечето от нас не сме дорасли за нормални отношения след евентуална раздяла. Ако човек смята човека до себе си за вещ, която притежава, раздялата ще се превърне в кошмар. Възпитава се от ранно детство, че всеки човек е личност и никой не притежава другия, че трябва да уважаваш личната свобода на всеки.

# 62
  • Мнения: 223
Майка ми и баща ми са разделени от 26 години. Баща ми има друго семейство отдавна. Двете семейства контактуваме, моята майка и втората му жена са приятелки. Не виждам нищо невъзможно и странно.

И не са намесени никакви пари, заради които това да се случва (защото някой беше споменал, че могло само ако са намесени много пари).

# 63
  • Мнения: 183
Според мен в основата на подобни отношения е искренността пред самият себе си,и пред човека срещу теб...Но слава богу за сега не ми се е налагало да изпробвам тезата си!!!

# 64
  • Мнения: 1 479
Разбирасе,че е вьзможно!Познавам такива хора,а и в момента си имаме такьв случай в кьщи м/у брат ми и бившата ми снаха.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Нищо чудно няма за мен, това е по-нормалната ситуация. Ако обичаш някого, му даваш и свобода - иначе любовта става ограничена, условна - ако си играеш с мен, ще те обичам, иначе - не. Ако другата страна откровено ме мрази, естествено, няма да се натрапвам  Grinning, но всеки има право на избор и то е по-важно от "задължението му да ме обича". Същото трябва да се отнася и за мен, така че няма нищо неразбираемо..

# 66
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Когато всичко е свършило и от двете страни /любовта имам предвид/, приятелските отношения са лесни.
Иначе пак става, но не всеки го може.

А по въпроса за събирането на двете семейства по празници - аз лично се чувствам много неудобно, когато съм в едно помещение с двама мъже, с които съм спала. Blush  Така че, това събитие ще го пропусна Stop

# 67
Възможно е. Родителите ми са разведени от около 11 години. Сега всеки си има партньор в живота, и още едно дете от втория си брак, но се разбираме чудесно. Караме празници заедно всички когато имаме възможност, понеже аз живея с майка ми и нейното семейство в чужбина-винаги когато се прибирам има подаръци за баща ми и неговото семейство от нас, помагали са си финансово един на друг, имаше период в който живяхме в един апартамент аз баща ми и втория съпруг на майка ми в продължение на няколко месеца и се разбирахме перфектно. Simple Smile Също редовни телефонни разговори, майка ми се видя  с бившата си свекърва скоро, подаръци, сълзи, лИбоф...
Много се радвам че въпреки развода отношенията им са перфектни. Никога не съм чувала лоша дума от единия родител за другия.

# 68
  • Мнения: 2 354
  Възможно е и според мен не е въпрос на духовна висота, а на нямане какво да делите. Тръпката си е отишла, обичате са като роднини, влюбвате се в други хора и...какво ви остава освен да бъдете приятели. Да си плачете на рамената, дори да развявате спомени и да се чудите мълчаливо какво ли е било да бъдеш влюбен в отсрещния.
  В този случай ми се струва напълно естествено, в други не. Всеки случай е различен, тъй че не генерализирам, просто го допускам като част от пейзажа.

# 69
  • Мнения: 1 418
Вземете за пример Елвира Георгиева,бившият и настоящият и...

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Вземете за пример Елвира Георгиева,бившият и настоящият и...

това тяхното направо си е  извратено

# 71
  • Мнения: 1 418
Явно се чустват добре.

# 72
  • Мнения: 2 716
Възможно е. Но докато око не види.....
Не познавам явно толкова възвишени хора.
Цивилизовано - да. Това аз наричам "за пред хората".
Има ли психолог тук? Интересно ми е мнението му.

# 73
  • Мнения: 2 070
Имам такива приятели.Втората съпруга изгледа децата му.
Първата отиде да живее в Италия ,и ги подпомагаше финансово.
Когато си идваше в България,отсядаше не в хотел ,а при тях.
Винаги съм се чудела на самообладанието на втората,дори когато
явно беше пренебрегвана ,заради първата.От цялата работа ,
най-облагодетелстван беше съпругът(мой близък роднина).
От две години вече, всички живеят в Италия, порасналите деца,
детето от втория брак,двете съпруги.Като първите няколко месеца
докато се устроят,живееха при първата съпруга.

# 74
  • Мнения: 212
Снощи гледахме филм със Сегал.Той разведен,бившата му жена омъжена отново.Между двамата мъже прекрасни отношения......

Много филми гледаш. Сериозно говоря. От толкова гледане на подобни филми можеш да загубиш представа за реалността. А реалността не е филм за съжаление

Общи условия

Активация на акаунт