Мартенска тема на норвежките девойки-тема 22

  • 14 987
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • България
  • Мнения: 1 090
Боб4енка,и аз като тебе,ни тук,ни там,ама май България надделява като избор при мен,да видим. newsm78
И на мен ми се тамъни половин живот от добронамерени роднини и семейство колко е добре Норвегия,и колко е зле България,да,ама аз вече не вярвам на норвежкия"стандарт".Въздух под налягане и гола вода е.
Марйо,искам и аз в България. Rolling EyesДори и  да  е мръсно,аз мога да чистя. Mr. Green

# 226
  • Мнения: 2 786
Сериозно ли?
Няма да има стоките от Лидл?
Че ние ще останем без пюре, без мед, а киселото мляко ...
Няма ли от Рема поне да предлагат и Лидл-ските стоки?
Не ми харесва така, да организираме един национален протест?
 smile3515 newsm61

# 227
  • България
  • Мнения: 1 090
Какво разбирам аз, горката, за която чистотата в човешките отношения е по важна от чистотата в градинката!   Blush

Марйо,ти си велика. LaughingКато ти казвам, вземи и издай книга ,не се майтапя.  bouquet

# 228
  • Мнения: 250
Щастлива,споко киселото мляко го има и в Ремата и в Кивито.Аз и в двата магазина съм го купувала и цената му е като в Лидъла.А за другитуе стоки гадно.Гадно е ,че го затварят,като отида лятото няма да обикалям Нордферед.Тава е най-близкия град до нас където ходих да се разхождам събота smile3511 smile3514

# 229
  • Мнения: 2 786
Бебчо, сигурна ли си, че го има в Рема?
Защото аз в Ремата до нас не го видях ...
Да не би различните магазини да предлагат различен асортимент стоки?
Трябва да проверя в Киви.

# 230
  • Мнения: 515
Въх тая работа с Лидъл лоша! Ша вземе Йованка да се сдобие с братче без време  Grinning
Иначе, сватя в Бг има доста неща дето са се скапали и доста дето са се подобрили! Строи се безобразно, ма пък толкова много детски площадки са направили!
Туй което у българина ме дразни като цяло е склонността към оплакване! Вчера в Била опашка от 3 човека и като почнаха 2-та отзад да протестират "Какви са тия опашки, на запад..." Абе, джалъм кога си бил ти на Запад, па всичко знаеш, бе! У "Киви" седим по 7 човека на опашка и никой не протестира!
Разкопали тука една улица и чувам "Вече цял месец я правят, какво е това нещо! Толкова е зле в България" А "Тосен Ваен" 5 (повтарям ПЕТ) месеца го правят и ни дума ни вопъл ни стон! Е това им харесвам на норвежците - дивия шовинизъм! (който ма вбесява по принцип, иначе нали Simple Smile)

Норче  Hug

# 231
  • Мнения: 515
Славче, киселото мляко в Норвегия е едно! Това да не ти е скапана България!  Grinning
Виж при прясното нещата са съвсем други - голямо разнообразие - 2 марки има!
В немският Лидъл, може да се намери нещо различно, ма Норчето го каза - разнообразието е Норвегия се подлага на разстрел!

# 232
  • Мнения: 244
Здравейте момичета  Hug
Най-сетне да ми остане време да напиша и аз нещо ( иначе ви чета всеки ден ), та тая седмица направих 60 часа  Money Laughing е да ама между местата където трябваше да работя имаше по 0,5-1 час разлика и така от 7 до 21-22 на работа а няколко от тези часа чакане,защото нито да се прибера време има нито пък да отида кадето и да е да правя нещо  Crazy
Това за Лидл много ме ядоса и мен,тъкмо си виках " Ех ще има от къде да си купувам млекце и други нещица" както споменахте и вие,аз не че съм ходила ама днеска на моя съм му казала че непременно трябва да отидем,че хората ще затворят магазина до като се наканя  Blush Mr. Green
Относно къде да се живее - аз още не знам дали тук ще ми хареса понеже мноооого неща има да видя още тук,та аз едва във вторник правя един месец от както работя а и с колко неща покрай документи и доктори все още не съм се сблъскала  newsm78 #Crazy

# 233
  • Мнения: X
а пък ние се радвахме, че ЛИДЛ отварят при нас есента
дали и тук няма да ги гътнат  newsm78
в датско им бяхме големи почитатели

норе, какво е станало
много кофти звучиш

слънчев уикенд на съседките

# 234
  • Мнения: 3 674
Привет девойки... Hug Моя се изказа по въпроса "за магданоСЪ" че Лидъл се "отказвал да прави бизнес в Норвегия, понеже не можел да продава добре тук и бил пред фалит. Rolling Eyes

Ами как ще продава, като тези замръзналите са  си свикнали само на тяхното си. Joy

 Моя се опитва да ме убеждава, че  стоките в Лидъл са некачествени и затова норвежците не купували от там и Лидъл за да не фалира  Рема "му прави услуга "като го купува. ooooh!

Е съгласна съм де, че не всички стоки са качествени, но пък какви италиански салами има там, наденички и кремчета има...които ги няма в Норвежките вериги.

Освен това ми казва, че не съм права относно това, че норвежците ядали еднообразна храна. Ако било така то те нямали  да  до Швеция да пазаруват... Joy До Швеция бе хора.... Joy

Аз му казвам ,че ходят до Швеция защото е доста по-евтино...ама той си знае неговото Mr. Green

 А иначе  в Швеция имат доста повече разнообразие  в магазините . НО във вътрешността на страната, но не и в магазините на границата откъдето "мнорежците" пазаруват. Нали сме ходили, стоките са почти едни и същи. Но е доста по-евтино.

Та ние вчера поспорихме за Лидъла...и мен ме е яд че ще го "закрият".

А норвежците ... спомням в България на Златните,ядят само пици и хамбургери.  Crazy  Те не са влезнали в една типична българска механа да опитат типично български ястия.  Rolling Eyes

И после идват и пишат тук по вестниците, че храната в България била dritt... Joy

Ми как няма да е  като навсякъде по морето се сервира норвежка храна, само за да им се угоди на скандинавците... Crazy

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 12:05 от ЧервеноВинце

# 235
  • Мнения: 200
р327,пожелавам ти лек път утре и весело изкарване в Родината Hug Hug Hug

# 236
  • Мнения: 72
Сливка мерси  newsm51

Мили норвежки девойки пожелавам ви весело изкарване на великден(по норвежкия календар).
Ние пътуваме за бг утре. Така ми се иска да е пролет там, слунчице и топличко.

 
 И на мен и на мъжа ми ни хвана яд за ЛИДЛ . В РЕМА асортимента е много беден , но нали са норвежки продукти как няма да купуват .

# 237
  • Мнения: 977
p327, лек път и от мен!

Да те зарадвам - пролет е. Днес времето се пооправи и дори стана много топло... Това за София де...

Марйо, да си дам заявката, че ако издадеш книга аз ще съм една от пълвите ти читателки! Wink

Ние днес и утре ще празнуваме рожденният ден на синчето ми. Взехме тортата и е много впечатлен! После ще ви покажа снимки. Wink

# 238
  • България
  • Мнения: 1 090
норе, какво е станало
много кофти звучиш


Ами няма конкретно събитие,просто работите са с натрупванe при мен... Simple Smile
Аз отдавна мечтая да се върна в България и при първа възможност мисля да го направя.Кофтито е, че тъкмо почнах хубава работа и се запознах най -накрая с много българи.Но друго не би ми липсвало тук. newsm78

P327,лек път и приятно пребиваване в Родината!Времето е пролетно каза майка ми. Laughing

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 14:05 от norah

# 239
  • България
  • Мнения: 1 090
Аз не се ядосвам за Лидл толкова,колкото затова  ,че гледат на всичко чуждо все едно е боклук,а на всичко норвежко като върха. Mr. Green
Не е вярно,че никой не е вързан,аз съм вързана тук,в противен случай  може да ме обвинят в отвличане на дете.Ако напусна държавата без съгласието на другия родител.Драма е ,да,но няма да ви занимавам повече.До тук бях в норвежката тема.Без друго нямам и време. Peace
Приятен уикенд  и успех на всички настоящи и бъдещи "норвежки"!

Общи условия

Активация на акаунт