Разпределяне на семейни финанси

  • 4 219
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 679
Парите са на едно място и всеки взема колкото са му нужни, обикновено аз плащам повечето сметки и тогава казвам къде колко са отишли. Когато не работех пак така на едно бяха парите, разделението на мои и твои е неприемливо в нашта къща  Peace

# 46
  • Варна
  • Мнения: 773
В момента не работя, но дори, когато ходех на работа не съм имала роблеми с парите. Мъжът ми ми захранва сметката постоянно.   Peace

# 47
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Парите у дома в момента ги изкарва мъжът ми,аз съм в майчинство.Знаем си къде стоят и когато трябват на някого просто си взема.С плащането на сметките обаче се занимавам аз,но се случва и той да се разходи да плати някоя сметка. Peace

# 48
  • Мнения: 196
всичко е общо но винаги си имам фонд"и аз съм човек" Grinning

# 49
  • Мнения: 419
При работещи съпрузи как си разпределяте средствата. Или ако не работите, съпрузите оставят ли ви средства за ежедневни нужди или вие си искате?
Имаме обща каса  Peace. Аз се занимавам със семейното счетоводство - плащам сметки, пазарувам и разпределям останалите.
Той е много доволен  bowuu.

# 50
  • Мнения: 6 993
Аз плащам наема + консумативи, каквото остане - за храна. От неговата заплата горе-долу половината отива за храна и другото за лични нужди или спестяваме, което не ни се отдава много, де.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 884
Много е различно всеки месец. Всеки си има сметка, по която получава заплатата си. Мъжът ми плаща обикновено всички битови разходи, аз- детската градина и сметките за мобилните телефони. Иначе всеки от нас купува храна и други консумативи за дома. Предимно аз купувам играчки и други излишни неща на всяко излизане с детето.
Всеки си зарежда сам гориво за колата. Като цяло никой на никой не дава кеш пари. Вкъщи няма общ плик, от който някой да може да си вземе при необходимост.
С две думи-парите никога не ни стигат. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 6 274
В момента съм по майчинство  Grinning. Той ми дава , естествено Peace . Оставаше и аз да си искам .  ooooh!

# 53
  • София
  • Мнения: 408
Той изцяло е поел издръжката на мен и на детето, тъй като майчинството е доста мизерно.
Никога не ми се е налагало да си искам пари от него, винаги ми оставя пари.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Преди като ходех на работа , имахме общ плик , в който си оставяхме парите , като преди това плащахме разходите , и всеки си вземаше колкото му е нужно и за каквото му е нужно . Сега , като съм в майчинство , харчим неговите пари , а мойте си стоят по сметката за " спестяване " .

# 55
  • Мнения: 472
Аз все още не мога да започна работа, тъй като дъщеря ми има-няма и ме изненада с някоя болест. За парите нямам проблем, защото тати оставя да харчим с малката, а сметките плаща отделно. Понякога даже ми става неудобно да му кажа, като ги попривърша и той като ме "излови", че си мълча се сърди. Май съм построила комунизма, а  Joy

# 56
  • Мнения: 264
Еличка кво да кажа, в началото 2 или 3 пъти исках, и последва малък разговор: Аз- ти нали не мислиш че постоянно ще ти искам пари. Аз да не съм просяк. Той- е кой е казал че ще е така, ето ти картата колкото ти трябват толкова взимай. Край на разговора.
Сега сме до разговора аз как трябва да си отворя банкова сметка тук, че нещо не ги разбирам немците. И това е на път само още една две подробности.
Е това е докато сам си изкарваш прехраната ти е добре не трябва да чакаш на никой, после ако ти се  случи да чакаш по-добре си го извоювай да не си просяк постоянно. Много е гадно   bouquet  bouquet

# 57
  • Мнения: 19 296
Държим парите на едно място вкъщи и всеки взема. Нямаме обща банкова сметка и тъй като от моята сметка се теглят всички разходи, мъжът ми следи да има редовно пари в нея.

Общи условия

Активация на акаунт