Всичко се връща.Дали?

  • 14 700
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 911
щото остави каква ти се струва на тебе целта, важното каква е на преподаващия.
и колко убедителен е.
особено, докато са малки децата.
първи сблъсък на авторитет - родител-учител.

срещу преподавател по вероучение - даж няма да допускам сблъсъка по възможност, ако може да съм спечелила изпредварително.

 Peace

във връзка с гореизказаното и леко встрани - целия град е облепен с някакви просташко розови афиши, на които с големи букви пише "Безплатен курс по английски", следват ред имена на преподаватели - все англичански някакви, а най-долу с малки буквици личи и името на организиращите курса - някакви апостоли, края на света и Страшния съд се споменават (не запомних точно)...

ей от такива "учители" по вероучение мен най ме е страх!

# 46
заряза ни с децата,заради съседката и жена на най- добрия му приятел. остана сам с нея, без подкрепата на близките му и приятелите му- всички подкрепяха мен. Принуди ме да напусна работата си в неговата фирма, а сме женени от 15 години и фирмата я създадохме заедно. Всичко стана заради парите му. Не го виждам да е много щастлив, въпреки че се опитва всички да ни убеди в това. Няма начин да не му се върне и тая да не го зареже, но аз няма да чакам това. Продължавам сама, заедно с двете си малки деца, в нов град, сред нови колеги с нови приятели. Много е по-лесно за мен, отколкото за тях. Тя винаги ще си остане "боклука", "парцала" и т.н. за всичките му близки, тъй като тя е от другия край на България и в нашето градче си няма никой, освен мъжа ми. Тя се разведе и заряза дъщеря си при бившия си мъж. Е, познайте кой е по- щастлив..... Знам какво искам от живота и знам как да го постигна. А тяхното "щастие" май е само на думи......

# 47
  • Мнения: 2 723
Преди време се молех всичко да се връща.
Сега честно казано май не ми пука.
Това, че еди кой си е нещастен, няма да оправи моя живот.
Искам само аз и децата да сме здрави, спокойни и щастливи.

Жалко, че ми трябваше повече от година и половина, за да мога наистина да повярвам в това.
Щото на теория всички знаем кое как е...

# 48
  • София
  • Мнения: 593
О , да връща се bowuu

# 49
  • Мнения: 408
Преди време се молех всичко да се връща.
Сега честно казано май не ми пука.
Това, че еди кой си е нещастен, няма да оправи моя живот.
Искам само аз и децата да сме здрави, спокойни и щастливи.
Желанието, някой да е зле, не прави неговия живот нещастен, а собствения. ( Програма "Окна" )

# 50
  • Мнения: 2 336
Сега като се замисля - ако го видя "наказан" може би ще позлорадствам в първата минутка и веднага след това ще ми стане криво и мъчно. Даже и за това не бива, да бъда гадна. Гаднярка съм си, ама мъничко.  hahaha
Най-доброто наказание е АЗ ДА СЪМ ЩАСТЛИВА И ДА СЪМ ДОБРЕ. Вярвам, че всички сте съгласни.  smile3521
Бързо да ставате щастливи.  smile3513

# 51
  • София
  • Мнения: 17 282
Сега като се замисля - ако го видя "наказан" може би ще позлорадствам в първата минутка и веднага след това ще ми стане криво и мъчно. Даже и за това не бива, да бъда гадна.

Мани, и аз така, затова не съм писала в тая тема досега, може да се каже, че при мен имаше нещо като "да му се върне", ама хич не съм се радвала и хич не ми е променило живота това.

# 52
  • Мнения: 2 723
Желанието, някой да е зле, не прави неговия живот нещастен, а собствения. ( Програма "Окна" )

Ахъм, така е, но обикновено трябва да мине време, за да успее човек да поозапти негативните си емоции и желанието за мъст и да се съсредоточи върху собственото си благополучие  Peace

# 53
  • Варна
  • Мнения: 686
Тук съм,завърнах се.Спамете колкото искате,дори ми е интересно,освен,че не съм се обидила за това.Всяка религия е създадена за да подчини масите,но и във всяка религия основата е доброто.Каноните са измислени от хора/църквата/ и е логично,че в тях е напълно възможно да са вплетени и интереси.
Колкото до мен,не съм човек,който не може да се справя сам.Справям се,макар и почти винаги по трудния начин,но изгубих онова дето му казват ,,светлинки в очите".
Успокоих се,че мислите за възмездие не идват само в моята глава.Знам,че това не променя по никакъв начин моя живот,но за сега не успявам да ги изтръгна завинаги,идват си понякога.
Пела,копирах си ги точките!  Hug
Инкел и Сиси,давайте да се озаптяваме!  Hug

# 54
  • Мнения: 2 723
Успокоих се,че мислите за възмездие не идват само в моята глава.Знам,че това не променя по никакъв начин моя живот,но за сега не успявам да ги изтръгна завинаги,идват си понякога.

Променя го, променя го.
Знам аз, щото минах по тоя път.
Фиксираш се в нечий живот и се скапваш всеки път когато при човека всичко изглежда ОК, или пък се радваш на неуспехите му.
Гадна работа.

Ако можеш цялата тази енергия да употребиш за себе си ще видиш как нещата се променят.
Ама при мен стана от самосебе си. Просто мина време. И не нещастието на някой си, а собственото ми благополучие стана по-важно.

Инкел много е мъдра програма окна и аз я следя  hahaha

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 10:03 от Никси

# 55
  • София
  • Мнения: 433
Сега като се замисля - ако го видя "наказан" може би ще позлорадствам в първата минутка и веднага след това ще ми стане криво и мъчно. Даже и за това не бива, да бъда гадна.

Мани, и аз така, затова не съм писала в тая тема досега, може да се каже, че при мен имаше нещо като "да му се върне", ама хич не съм се радвала и хич не ми е променило живота това.


Охх, нещо сме си плюли в устите  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 336
Мога да кажа вече, че даже първите минутки не злорадствах. Днес БНД-то (бях се зарекла да не го наричам така, ама май взе да ми минава) дойде в училището на Ицко. Каза ми, че бил се блъснал отново. За трети път за два месеца. Този път челно. Просто ви казвам, изтръпнах, настръхнах... Не знам дали е във връзка с темата.

# 57
  • София
  • Мнения: 433
Сиси, той да не е търсил съчуствие някакво от теб? Щото така да се появи в училището на Ицко, пък уж беше казал, че нямало да го взима и изведнъжка...хоп ето ме, катастрофирах...

# 58
  • Мнения: 2 336
Беше много уплашен. Прегръща и целува Ицко. Вика ми - здрасти. Аз мълча. Той- поне едно здрасти ли няма. Аз - Здрасти се казва на човек, който заслужава. И той след това започна да разказва. Не знам защо.  newsm78 Майка му два дни идва, ама нищо не каза. Снощи си писах със сестра му. И тя нищо не каза.
Абе искам жив и здрав да  е. Да си живурка елементарния живот и да е далече от мен в емоционален план.

# 59
  • Мнения: 446
Сиси, не му съчувствай!!!! Няма нищо случайно в това което се случва на този свят!!!! Трябва той да се замисли дали е поел по прав път и защо му се случват тези катастрофи.Нека търси вината в себе си...., всеки върви по своя си път и в зависимост от това дали е правилния получава награди или наказания. Много философски стана, ама това е моето мнение... Peace

Общи условия

Активация на акаунт