Кои бонбони са по-малко вредни за децата ни?

  • 5 604
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 547
Когато иска, тогава давам. Напоследък често иска и се налагат ограничения. Аз обожавам желирани бонбони. Умирам си за гумените мечета на Харибо - страхотни боклуци.

# 31
  • Мнения: 3 271
Не съм чела другите отговори, извинявам се, ако повтарям.
Има едни желирани, на които пише, че са с плодов сок. Същото пише и на едни от серията Пез.
Най-често това давам, както и чисти шоколадови бонбони.

Гита Ог, това е и моята приказка. Имаме си един "ден за боклуци" седмично, когато отиваме в магазинчето зад блока и си избират 1 какъвто искат боклук. Мнооого помогна срещу врънкането да ходим там всеки ден Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 271
ситно смляни орехи, чисто масалце и мед

Много полезно наистина, обаче сериозно алергизиращи. Не бих препоръчала за малки деца. Поне аз и сина ми сме силно алергични и към орехи, и към мед Sad

# 33
  • Мнения: 5 877
Давам (рядко) от тези, на чието пакетче пише за естествени оцветители.
"Пепеляшка", има и едни чешки с кисело мляко и по-убити цветове, във формата на плодчета. Желиращата съставка е пчелен восък. Ако ще са бонбони, предпочитам това. Но така или иначе не купувам често, два пъти месечно горе-долу. А, понякога вземам маршмелоуз, какво пък сега, тези сергии изглеждат като от "Пипи" Simple Smile
Купувам шоколад обаче. За солети също бивам оврънквана редовно и купувам.

# 34
  • Мнения: 494
 Моите момчета пък страшно много обичат сладко. Вече са на години, в които вече са опитвали (най-малкото на разни празници или рождени дни) най-различни неща...така, че няма как да им давам сушени плодове и да замествам с тях бонбоните. Това са си сушени плодове и толкова!-и тях ядат, ама си искат и " нещо сладко", дори доста често. Ограничавам ги с думи, които прочетох по-горе- "Един боклук на ден стига!"- точно това казвам и аз. И внимавам в какви количества ще хапват. Няма случай синовете ми да изядат цял шоколад, въпреки че ако ги оставя, ще изядат по два и ще питат за още! Laughing. Купувам, например, цял шоколад, но си го поделяме всички у дома, а ако е голям, остава и за друг ден. Освен това не купувам всеки ден. Гледам да има всеки ден поне два различни плода у дома, правя плодови салати, когато има повече видове, давам им да хрупат пълнозърнест корнфлейкс (сега вече има много видове, които успешно заместват бонбоните за моите момчета) и т.н....Но и аз знам, че полезни, в истинския смисъл на думата, бонбони, няма...

# 35
  • Мнения: 17 410
Шоколадовите Grinning
Аз давам и желирани, но изключително рядко, тя не се сеща за тях, понеже.

# 36
  • Мнения: 385
На моята кукла все още не давам какао, но си позволявам да давам награда бонбонче Пец

# 37
  • Мнения: 147
По мое мнение всички са еднакво вредни ....аз доста време отказвах да дам на сина ми да опита сладко , дори не му подслаждах киселото мляко...съдейки по себе си /пристрастена към сладко / се опитвам да контролирам количеството бонбони и др. и за сега успявам ...обяснявам му ,че ще го заболи стомахчето , ако прекали ..или се опитам да го занимая с нещо друго и скривам бонбоните ...яде 1 път дневно бонбони или шоколад - обикновено вечер след ясла или след вечеря .Купувам му ММ , Милка , Киндер или Харибо...Последната му мания е да дъвче дъвка , много се кефи ..а за мен е ОК вместо бонбони .Купувам му детски Орбит...

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
С изненада установих, че децата ми предпочитат черния шоколад с колкото е възможно повече съдържание на какао. И това от 4-5 годишна възраст. Реших, че този вариант ме устройва, защото така не се хвърлят на разни бонбони и сладки шоколади и като си вземат от черния шоколад 1-2 парченца им стига.

# 39
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
.... много се кефи ..а за мен е ОК вместо бонбони .Купувам му детски Орбит...

Само че, това не значи, че дъвката е по-добра. Няма захар, но има изкуствени подсладители, които за мен даже са по-кофти от захарта. Иначе, като за ползеност от самото дъвчене, е ОК-полезна гимнастика на устата.

# 40
  • Мнения: 147
.... много се кефи ..а за мен е ОК вместо бонбони .Купувам му детски Орбит...

Само че, това не значи, че дъвката е по-добра. Няма захар, но има изкуствени подсладители, които за мен даже са по-кофти от захарта. Иначе, като за ползеност от самото дъвчене, е ОК-полезна гимнастика на устата.
По-добре 1 дъвка , отколкото 1 пакетче бонбони  Peace нали

# 41
  • Мнения: 1 312
Вредни са ДА,но като се замисля как ги яде малката newsm78направо #Cussing out
но обожава бонбони

# 42
  • Oslo
  • Мнения: 659
По-добре 1 дъвка , отколкото 1 пакетче бонбони  Peace нали
За мен е точно обратното - по-добре 1 шоколад на ден, отколкото количеството аспартам, който ще поглъщат ежедневно с дъвките!

# 43
  • Мнения: 2 211
Давам Пец, желираните Пепеляшка, Мики маус, Мечо Пух и продуктите на Киндер - яйца и шоколадчета. Е, ако някой го почерпи изяжда и от другите, но е рядко, така че си затварям очите.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

За мен е точно обратното - по-добре 1 шоколад на ден, отколкото количеството аспартам, който ще поглъщат ежедневно с дъвките!
И аз съм за шоколада.

Общи условия

Активация на акаунт