при кръщене,какъв подарък на кумоветв

  • 6 647
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 243
подарихте ли някакъв подарък на кръстниците

 Не, даже не съм и чувала за такава традиция Rolling EyesЗнам, че кръстниците обличат детето с нови дрехи, но за тях подаръци.........прекалено накичено става.


 
И аз не съм чувала за такав традиция.

# 46
  • Мнения: 117
аз също знам, че трябва да се подари нещо на кръстниците. Ние наскоро бяхме кръстници и ни питаха какво искаме, от какво имаме нужда и ние си харесахме един полилей, даже и сами си го купихме Laughing После те ни върнаха парите  Grinning И ни го подариха на кръщенето.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 721
Съжалявам,че питам тук но ме интересува нещо:

Понеже утре съм на кръщене освен подаръка за бебето.... на майката подаряват ли се цветя?

# 48
  • Мнения: 117
Подаряват се цветя- да.  Simple Smile

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
подарихте ли някакъв подарък на кръстниците

 Не, даже не съм и чувала за такава традиция Rolling EyesЗнам, че кръстниците обличат детето с нови дрехи, но за тях подаръци.........прекалено накичено става.


 

# 50
  • София
  • Мнения: 5 721
Подаряват се цветя- да.  Simple Smile

 Hug  bouquet

# 51
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
И аз не съм чувала за подаръци за кръстниците.Само знам,че те купуват кръстчето и нови дрехи Simple Smile.Нашата кръстница му кепи и икона която осветихме заедно с кръстчето в манастира

# 52
Зависи от кой край си? Аз влязох в църквата, питах попа какво трябва да правиме, той каза, че кръстниците обличат детето и му купуват кръстчето, а за останалото както ние си искаме - църквата нищо не казва по въпроса с подаръците..............

# 53
  • София
  • Мнения: 969
Аз също незнам за традиция да се купува подарък на кръстниците, но аз реших да взема по нещо малко символично, което да им остане като спомен от кръщенето. Всеки си решава дали да прави подарък или не. Аз реших, че е редно да подарим и ние нещо.

# 54
  • Мнения: 306
подарихте ли някакъв подарък на кръстниците

 Не, даже не съм и чувала за такава традиция Rolling EyesЗнам, че кръстниците обличат детето с нови дрехи, но за тях подаръци.........прекалено накичено става.


 
Peace

# 55
  • Мнения: 1 289
Няма традиция да подаряваш на кумовете нещо,но аз им взех една икона-просто от уважение...

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
И на нас ни предстои кръщене скоро.
Никакви подаръци няма да има,просто кумовете обличат детето след ритуала и това е! Peace

# 57
  • Мнения: 1 142
И аз мисля,че от уважение е хубаво нещо да се подари на кръстника.Все пак този човек се е съгласил да стане кръстник на детето.За мен това е отговорност.Облича ,купува подарък за кръщелника и какво не може да му се подари нещо от уважение ли?

# 58
  • Мнения: 576
Нищо не се подарява на кръстника. Кръстника подарява на детето.

Общи условия

Активация на акаунт