Претърпях "Конизацио".....

  • 5 868
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 109
Моята конизация беше на 14.12.2007 г. , сега се надявам скоро и аз да мога да се похваля с    EFP . Но неизвестността ме плаши и се надявам и моля мамите които са минали по този път да се включат и да споделят как протича една бременност.

# 16
  • Мнения: 3 988
Мен ме конизираха в етап на бебеправене. На консултацията преди конизацията за няколко мига ми се прокрадна мисълта дали ще мога да имам деца. И застрелях веднага гинеколожката ми с този въпрос. Тя абсолютно спокойно и невъзмутимо ми отговори, че най-лошият начин, по който конизацията може да повлия е задържането при напреднала бременност и решението е серклаж и повече покой. Междувременно познавам няколко жени, родили след конизация без никакви проблеми. На 2 от тях дори и серклаж не са слагали.

Бебе още няма, но не заради конизацията. И посленото нещо, което ме притеснява е да забременея. Де тоя късмет!  Sad

Място за притеснения няма. Вече няколко конизирани мами дори са писали като гледам.

Аз също приветствам идеята за една закована тема. И без това има няколко теми в различни форуми, което лично аз смятам за крайно неудобно - да пишем на различни места за едно и също.
Lali, ти коя от темите в Искам бебе визираш? Там са няколко.

Мили модератори, заковете ни една тема където сметнете за добре. Или направете линк към закованата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=178356.0 в Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване

# 17
  • Мнения: 1 868
Ето ме и мен, моя случай е малко по кофти засега, надявам се Praynig
Аз съм с конизация от 2001г., след нея имам две неуспешни бременности, следващия път ще съм със серклаж.Надявам се това да е скоро Praynig
За закованата тема мисля, че не е лошо да си остане една за "проблемната бременност след конизация" и другата с резултатите "HPV и PAP"
 Hug за всички сродни души!

# 18
  • Мнения: 466
Момичета, и аз съм с конизация от 2006, март.

Последната ми цитонамазка е от ноември месец, миналата година. Следващата беше планирана за началото на лятото, но сега съм в чуденка дали е безопасно за бебето да ходя за цитонамазка и колпоскопия в пети месец бременност?  newsm78

Някакви съвети?

# 19
  • Мнения: 3 988
Мадам, пусни търсене в Google "colposcopy during pregnancy" и "pap test during pregnancy" и прочети какво пише. Имай предвид, че стандартите в Америка в това отношение са малко по-различни от тези в България. В много от линковете ще прочетеш, че колпоскопия и пап тест по време на бременност са безопасни. Това е и  моето мнение. Разбира се най-добре ще е да се консултираш с твоя лекар - едно обаждане по телефона ще ти даде по-бърз и по-точен отговор от писане тук.

Лека и безпроблемна бременност!  Grinning

# 20
  • Мнения: 489
Здравейте  Hug
Отдавна исках да пусна такава тема. Поздравления за авторката! Аз съм с конизация от 09.2007, а от 10.2007 бебеправим, засега безрезултатно. Лекарите и на мен казаха, че не би трябвало да е проблем забременяването, но аз все се притеснявам, дали все пак не оказва влияние. Радвам се, че писаха успешно забременели жени, да се надяваме и останалите скоро да се присъдиним към тях!  Praynig

# 21
  • Мнения: 1 351
Момичета и аз претърпях конизация на 27. 05 2008г.и ще правим инвитро защото чакаме вече 11години без резултат и без причина току що си поговорих с моя доктор който е със златни ръце и безкрайно сърце.Та по повод запитването ми дали трябва да се преглеждам скоро пак той ми съобщи че не е нужно и да отида на преглед при него чак като започнем инвитрото след 4-5 месеца , ако не съм забременяла дотогава.ТА ИДЕ МИ ДА ПОДСКОЧА ОТ РАДОСТ заради тези думи.Дано да стане така .Пожелавам  на всички ви да бебеправят и да не чакат резултатът дълго.

# 22
  • Мнения: 3 695
претърпях конизацио преди две години и се интересувам за забременяването след такава операция и затова се записвам в темата  Peace

# 23
  • Мнения: 489
ru_, аз вече съм бременна Heart Eyes. Засега бременността ми протича нормално, ще видим по-нататък дали ще се налага серклаж, но не е задължително Peace
Пожелавам ти скорошна радост Hug.

# 24
  • Мнения: 3 695
ru_, аз вече съм бременна Heart Eyes. Засега бременността ми протича нормално, ще видим по-нататък дали ще се налага серклаж, но не е задължително Peace
Пожелавам ти скорошна радост Hug.
благодаря ти Mисис T.   bouquet
лека и безпроблемна бременост  Hug

Общи условия

Активация на акаунт