домашно насилие

  • 2 309
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 378
Оооо ! Сега и тук ще се почне ,че всички мъже бият жените си и , че ти ,аз и всички изказали възмущение са ССФ , която мъжът й с пръст не е докоснал  Laughing

За справка ,прочети темета за "обижда ли ви мъжът ви" или нещо такова.
В тази тема и дума не става за насилие,просто съм потресена как може мъжа ми да ме нарече кокошка в момент на ярост та за това пуснах такава тема и след като се повтори ситуацията се замислих какво да направя,че да разбере че не ми е приятно,не бъркай темите,достатъчно уважавам себе си аз обида не мога да преживея а камо ли насилие Peace

# 16
  • Мнения: 641
Ти не бъркай темите !!!  Изобщо не казвам ,че си обект на насилие , а ,че много от форумките не вярват ,че има и мъже ,които не нагрубяват жените си . Ако си спомняш поста на гостенка в твоята тема /петя76 /
беше нещо от сорта : "всички мъже обиждат , но жените не си признават".
Поста ми няма нищо общо с твоя проблем.

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 21:02 от Рамбо Силек

# 17
  • София
  • Мнения: 3 390
Наистина виждаш нещата под друг ъгъл, когато ги преживееш.
Бях се зарекла, че сте си събера багажа и ще напусна мъжа, който дори само посегне да ме удари.
Е, случи се нещо много повече и аз не си събрах багажа!

# 18
  • Мнения: 281
Една жена,за да търпи този кошмар си има някаква причина.Със сигурност не го прави,защото така й харесва.
И аз мисля така newsm78.
1.от любов newsm78
2.защото няма къде да отиде.. newsm78
3.заради пари newsm78
4.заради деца...
5.защото не иска да промени живота си,така е свикнала и това си е част от ежедневието..
6.защото не иска другите да разберат колко зле живее примерно...
Причини колкото искаш,аз лично нито една от тях не разбирам и не приемам,но...хора всякакви.


Имам една приятелка,та тя същата история като твойта съседка.
Нямаха деца,живееха на семейни начала.
Нейния си попийваше отвреме навреме,заплашвал я е с нож,често лицето и беше в синини,слагаше по 100 кила грим да замаже положението.
И защо????
От любов моля ви се Crazy,и защото беше от друг град,дошла в София,той...нейния я приел в квартирата си,да не се лута да търси квартири,да плаща наем...
Тя казваше,че неможе да живее без него,той и бил подал ръка в труден момент.
Такава мацка е Flutter,просто нямам думи........
Търпя го доста време,олколо 3-4 години,докато той не и изхвърли багажа пред вратата един ден Crazy.
Мацката си намери квартира,живя три месеца в нея(нямаше избор),намери си едно хубаво момче,добро.....заживяха заедно.
Дълго след това ми говореше за "него",колко много го обичала още,
Crazyколко и липсвал(божеееееее)......,как неможела да приеме новият и т.н.
Е,прие го,сега е добре устроена,имах страхотен мъж до себе си и забрави за оня дръгил Hug

# 19
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Оооо ! Сега и тук ще се почне ,че всички мъже бият жените си и , че ти ,аз и всички изказали възмущение са ССФ , която мъжът й с пръст не е докоснал  Laughing

За справка ,прочети темета за "обижда ли ви мъжът ви" или нещо такова.


Естествено никоя тук не е обиждана от съпруга си, да не говорим за насилие. Но защо ли темата е прочетена 500 пъти ? newsm78, а тази за обиждането 1828  newsm78 newsm78

# 20
  • Мнения: 1 058
Днес видях отново въпросната двойка. Тя носеше червена роза и изглеждаше щастлива. Той я настигна прегърна и целуна. През цялото време ме гледаха как ще реагирам. Обаче на мен няма какво да доказват. Всеки избира как да живее и се радвам, че не се намесих. Явно това са за тях нормалните семейни отношения. Много ме е яд , че станах свидетел на това. Цял ден мислих как е момичето и ме боля главата. Ако поиска помощ  бих се отзовала. Но човек определено не трябва да се бърка в чужди семейни отношения.

# 21
  • Мнения: 2 401
Това като намеса в чужди семейни взаимоотношения ли го приемаш? Още повече, че е станало пред  очите на детето ти?

# 22
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Аз съм била жертва на така нареченото "домашно насилие. Вече не и ми и пука да си го призная, но преди ме е били срам даже да си го помисля, което ми е било и основна грешка. Banghead Banghead Banghead
Както и вече мога да си призная, че виновника за този ми дискомфорт го пуснах на така наречения "Дарак" / в превод на органите/ и процедурата се задвижи в моя полза. То че станах за резил и на комшии, и на на работата ми , и всички станаха вече буквално 100% осведомени или 100% информирани  newsm10 newsm10 smile3501 smile3501. Но нямаше друг изход, иначе трябваше да продължавам да се превивам пред човека с когото битувах. Нямам брак с него, нямам и намерение да имам, но той е баща на детето ми и трябва да си знае мястото, също и задълженията.  Naughty Naughty Naughty
Така сега имам решение от съда, което ме закриля и вече няма нужда да ставам изтривалка в краката му. Не ме срам, че имам деца от различни бащи, както съм получавала културно-деликатни намеци.
/С извинение, не съм цинична, но си спомням за един израз: "Не всеки който ти с..е на главата , ти мисли злината!
                                                                                                    "Не всеки, който те вади от л.....о, ти мисли доброто!' hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha/

Та проблема с домашното насилие го реших така.

# 23
  • Мнения: 94
аз такива жени не мога да ги разбера.Първо да те пребие като куче,а после бъдете пак щастливи... newsm78Някои жени страха ги кара да стоят при мъжете си,но пак не разбирам...Абе,дай боже да не идва на никому на главата  Praynig

# 24
Уф, изтръпнах.. Ради, що не звънна на полицията? Моментално щях това да направя.
И като се обади в полицията какво?ще й кажат ,че това са семейни проблеми и те не могат да се месят,ето това ще направят,а утре мъжът й пак ще я пребие,защото никой нищо не може да му направи.

# 25
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Аз като дете съм била свидетел на домашно насилие....и не само свидетел.Имаше коментари от рода на:не ги разбирам,защо търпят,как може да се подлагат на това.Аз пък ги разбирам,защото това бе средата ми.Това са жени със смачкана душа,унижавани,тормозени(не само физически).Заличена им е вярата,убедили са ги,че са недостойни за друго,че си го заслужават.Потъпкани им е самочувствието и са престанали да се обичат.Не вярват,че може да има живот и без тормоз,че и без техния пундю Света ще съществува.Как да надмогнат това ако баща им е биел майка им,свекъра свекървата.За съжаление го приемат за нормално-това е страшното.Сякаш е в реда на нещата.Пък и децата нали ще си имат баща?!Вярно бие ме,но тях поне обоча.Да но децата виждат и усещат.И отровата пропива в душата им.И като нищо и те да го приемат за нормално
Уви при по-възрастното поколение подобен сериозен проблем ще бъде прикрит,защото какво ще кажат хората?Не се толерира показноста при разрешаването му.Карат се ,бият се-семейство са.Никакви раздели.
След един жесток побой майка ми изгонва баща ми и се започнала процесия от умиротворители от двата рода.Не била подкрепена от семейството си и се събрали.Какво ще кажат съседите?Пък и щом я бие,значи си го е зслужила.

И БРАВО на жените плюли на хорското мнение,преборили се и оставили "нещото"(не мога и хуманоид да нарека подобен мъж)!!!

# 26
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
На комшиите ще им е интересно ден-два, три, може би и седмица, после ще има друг интересен случай. Защо аз пък трябва да съм постоянния им мотив за приказки?!
За мое съжеление, сега разсъждавам така.
Можеше много неща да си спестя, малко от малко ако бях чула вътрешния си глас и бях набрала повече смелост Naughty
Не ми е неудобно от това което съм направила, а от това, че толкова съм го забавила Embarassed Embarassed Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 3 390
Eli-nora, аз не разбирам защо трябва да ти е неудобно. Дори и не бих си помислила как ще реагират комшиите и колегите, когато реша да правя нещо такова. Мен някой да не би да ме пита как да се оправя... Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт