Има ли шанс да се открие откраднат телефон и как?

  • 13 140
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 702
Хитро  Tired
Не ти ли е хрумвало, че за да набереш  *#06# трябва телефонът да е у теб?
И освен това, и на 10 места да го имаш записан, полицията иска да знае, че търсеният телефон е наистина твой, т.е. не можеш да избегнеш необходимостта да имаш фактура или гаранционна карта, съдържаша въпросния IMEI и издадена на твое име.

# 16
Нещо не си ме разбрала.Серийния номер се записва ПРЕДИ да ти откраднат телефона и не на полицията се звъни за да го блокира.От който и телефон да се обадиш на оператора дадеш ли серийния номер на твоя ще го блокират.Схващаш ли целта е да не могат евентуалните крадци да ти използват телефона.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 751
О, тази тема ми е актуална днес  Laughing

На мен ми откраднаха чисто нов телефон на Бъдни вечер, 2007г. Също в Бургас. Подадох жалба на 26 декември, но до днес не е намерен. Следователят ми звъни периодично, за да ме информира за справките, които получава, но явно телефонът не е включван.Не знам дали ще го открият някога, вече го отписах общо взето, но съм много приятно изненадана от полицията в Бургас и отношението, което демонстрират.
Късмет, дано да си го получиш обратно.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 890
Нещо не си ме разбрала.Серийния номер се записва ПРЕДИ да ти откраднат телефона и не на полицията се звъни за да го блокира.От който и телефон да се обадиш на оператора дадеш ли серийния номер на твоя ще го блокират.  Схващаш ли целта е да не могат евентуалните крадци да ти използват телефона.

   Абсолютни глупости !  Joy И ти си чела оная прословута статия, гледам... Laughing

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 702
Нещо не си ме разбрала.Серийния номер се записва ПРЕДИ да ти откраднат телефона и не на полицията се звъни за да го блокира.От който и телефон да се обадиш на оператора дадеш ли серийния номер на твоя ще го блокират.Схващаш ли целта е да не могат евентуалните крадци да ти използват телефона.


По-скоро ти не си ме разбрала. С други думи: ако ти си станала собственик на телефона по надлежния ред, ще имаш фактура и гаранционна карта, в които този номер фигурира. Тоест въпросната комбинация от клавиши не ти носи някаква нова информация. Ако пък си се сдобила с телефона по друг начин и съответно нямаш споменатите документи, и на 10 места да си си записама номера, той не ти върши работа, понеже пред полицията ти не можеш да се легитимираш като собственик, за да могат те да предприемат необходимите действия.
И не на последно място, ако на теб ти откраднат телефона, какво би предпочела: да имаш шанс да си го върнеш, макар и след 3 месеца, или крадецът да не може да го използва?

ПС: а скоро имаше подобна тема и в нея казаха, че мобилните оператори отказват за блокират телефони по ИМЕЙ поради риск от злоупотреби. Дори и да не отказваха обаче, аз не бих се възползвала от тази възможност.

# 20
  • Мнения: 2 388
Нещо не си ме разбрала.Серийния номер се записва ПРЕДИ да ти откраднат телефона и не на полицията се звъни за да го блокира.От който и телефон да се обадиш на оператора дадеш ли серийния номер на твоя ще го блокират.Схващаш ли целта е да не могат евентуалните крадци да ти използват телефона.
Нешо не беше така, другаде го има записан този номер, я във фактура, я в договор, ама твоето не ми звучи много достоверно. Картата могат да ти я блокират операторите, ама телефона как ще стане? newsm78

# 21
  • Мнения: 2 388
Нещо не си ме разбрала.Серийния номер се записва ПРЕДИ да ти откраднат телефона и не на полицията се звъни за да го блокира.От който и телефон да се обадиш на оператора дадеш ли серийния номер на твоя ще го блокират.Схващаш ли целта е да не могат евентуалните крадци да ти използват телефона.


По-скоро ти не си ме разбрала. С други думи: ако ти си станала собственик на телефона по надлежния ред, ще имаш фактура и гаранционна карта, в които този номер фигурира. Тоест въпросната комбинация от клавиши не ти носи някаква нова информация. Ако пък си се сдобила с телефона по друг начин и съответно нямаш споменатите документи, и на 10 места да си си записама номера, той не ти върши работа, понеже пред полицията ти не можеш да се легитимираш като собственик, за да могат те да предприемат необходимите действия.
И не на последно място, ако на теб ти откраднат телефона, какво би предпочела: да имаш шанс да си го върнеш, макар и след 3 месеца, или крадецът да не може да го използва?

ПС: а скоро имаше подобна тема и в нея казаха, че мобилните оператори отказват за блокират телефони по ИМЕЙ поради риск от злоупотреби. Дори и да не отказваха обаче, аз не бих се възползвала от тази възможност.
Ей това е истината по въпроса според мен. Simple Smile

# 22
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
имея го пише и отзад като отворите капака иии нещо като баркод излежда, винаги е 12цифри (или 10 беше?). обаче ако е блокиран телефонът, не може да се проследи от полицията и от оператора и съответно няма да се намери. когато откраднаха моя, трябваше да подам жалба в рпу в района, в който беше извършена кражбата.

# 23
  • ново
  • Мнения: 5 964
IMEI кода го има на самия апарат, като махнеш батерията и е 15 - цифрен. Пише го и на кутията на телефона.
Има обаче вероятност на откраднатият телефон да му се преинсталира софтуера и тогава IMEI кода се променя.

# 24
Дами,опитах се да помогна с информация,която ми пратиха по мейла,нищо повече

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 18:00 от ROMI29

# 25
  • Мнения: 2 388
Дами,опитах се да помогна с информация,която ми пратиха по мейла,нищо повече
Сигурна съм, че е така HugПросто понякога нещата се размиват.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 890
Дами,опитах се да помогна с информация,която ми пратиха по мейла,нищо повече

   Не се и съмнявам, просто това, дето са ти пратили, беше пуснато в днес.бг преди около месец и като заваляха коментарите под статията, още на същия ден я свалиха. Явно все пак много хора са си я копнали и си я разпращат. Общо взето това важи за Щатите, където като си купуваш телефон, има включена застраховка и в случай, че някой го открадне, операторът го блокирва и ти дава нов такъв. Но тук в Бг това е невъзможно. Сама разбираш, че никой оператор няма да блокира телефона, само защото се обадиш и кажеш ИМЕИ номера - нали ще почнат едни злоупотреби... Може би по-нататък ще го въведат това, естествено ако докажеш, че си собственик (с касова бележка и гар. карта на твое име), но засега - не.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт