Висока температура и хомеопатия

  • 7 189
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 099
Кой казва, че температурата трябва принудително да бъде свалена???
Хомеопатия е и моят категоричен отговор! Самата аз съм била с висока температура + прилежащите халюцинации. Не се мре! Wink

Който иска - да дава химия!  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 2 105


Разбирам, че хомеопатията е супер лечение. Защо тогава не сваляш и температура над 39.5 градуса с хомеопатични средства, ами прилагаш традиционна медицина? Или хомеопатията действа само под 39.5?  ooooh!

Аз казах, че давам алопатия, само ако детето вдигне много висока темп. и не мога да я овладея. Не съм казала изобщо, че се опитвам да я свалям по-някакъв начин! Хом. лек. помагат на организма да се пребори с болестта, а не свалят темп. веднага като алопатичните лек. Когато организма се справи,темп. сама ще падне! Хомеоп. само му помагат за това!

ПП: за последната 1г. съм давала нурофен за двете деца общо 1 път и то не точно заради високата темп.

А ти ,по принцип, до колко чакаш, преди да дадеш температуропонижаващо? И що като стане 39 почвате да редувате нурофен и панадол и течен аналгин и кво ли не....?!

Като вдигне над 37.5 давам, ако трябва да съм честна. И не ги редувам нурофен и панадол, а давам едното от двете. Последният път като имаше отит, давах и за болката в ушите, не само като температуроспадащо. Когато детето има температура, аз лично предпочитам да дам антипиретик вместо да е отпаднало и да се мъчи. Разбира се, никому не налагам това, просто съм си привърженик на традиционната медицина и ще ти кажа кога това надделя у мен.

Преди 5 години на майка ми й откриха миома. Гинекологът я прати на хомеопат, нямало нужда от операция. Пи 6 месеца някакви капки и незнам си още какво, спря кафето, цигарите и месото по негово предписание, беше абсолютно стриктна. На контролния преглед се оказа не само че миомата не е изчезнала, ами се беше увеличила двойно и я оперираха по спешност Confused

Друг случай- когато малката се разболя за първи път точно на една година, педито реши да я лекува с хомеопатия- Осцилококцинум, Парагрип и други подобни. След 4 дена детето беше с 39.5 температура + страхотна гнойна ангина и пи антибиотик 10 дена, докато едвам се оправи.

Та моят личен опит с хомеопатията е доста горчив, така че надявам се, не би ме упрекнала за убежденията ми  Peace

# 32
  • Мнения: 269


Друг случай- когато малката се разболя за първи път точно на една година, педито реши да я лекува с хомеопатия- Осцилококцинум, Парагрип и други подобни. След 4 дена детето беше с 39.5 температура + страхотна гнойна ангина и пи антибиотик 10 дена, докато едвам се оправи.

Та моят личен опит с хомеопатията е доста горчив, така че надявам се, не би ме упрекнала за убежденията ми  Peace

Аз мисля, че момичетата нямаха точно тази "хомеопатия" предвид! Останах с впечатлението, че говорят за класическа хомеопатия Thinking
Поправете ме, ако греша.
Моето лично мнение е, че хомеопатията може да помогне в много от случаите, но не е панацея.
Дъщеря ми страдаше от хранителна алергия, и според алерголожката, на база на направените кръвни тестове, трябваше да я кара само на тиквички, зеле и царевичен хляб и всичко това обилно полято с антихистамини Crazy Лекувах я при класически хомеопат и проблемът напълно отшумя. Но същият този хомеопат не можа да се справи с банална настинка и стигнахме до пневмония. Всъщност хомеопата твърдеше, че това е лечебна криза и че не трябва да пием антибиотици, но на мен ми се стори, че е ненормално да не лекувам детето си в подобно състояние. Не послушах хомеопата и й дадох антибиотика. Оправи се доста бързо. Thinking
Оттогава спрях хомеопатичните лекарства, предписани ни от хомеопат.
Давам от боаронските при нужда - понякога помагат, понякога - не! Но са далеч за предпочитане пред антибиотици, антипиретици и особено аналгин /това каква беля може да докара!/ и  антихистамини.
Може и да ви прозвучи налудничаво, но човешкият организъм си има механизми сам да се справи с баналните инфекции, ако му се даде тази възможност. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
От конвенционален доктор до конвенционален доктор има голяма разлика. Така е и с хомеопатите... Не отричайте лечението само защото не сте попаднали на добър хомеопат.

# 34
  • София
  • Мнения: 13 206
Радвам, се че детето е по-добре! Аз не би мъчила моето дете с Т над 38 без да предприема нещо. А да седи 6 дена с висока Т... изключено. Както някой по-горе написа при висока Т умират мозъчни клетки, а те са единствените дето не се възстановяват.
И много ми е чудно защо след хомеопатично лечние водите децата на лекар, за да потвърди той че са здрави. Хомеопата не може ли да го направи това? И ако не може защо изобщо оставяте децата да бъдат лекувани, от човек, който не може да потвърди резултата от лечението си?

П.С. Такива теми се пускат в съседния подфорум "Хомеопатия". При сегашните мнения вече късно да я местя там  Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 2 105
fiflyasha, майка ми  посещаваше класически хомеопат за миомата...
както и да е
дано да сме здрави, та да не ни се налага да избираме Grinning

# 36
  • Мнения: 269
fiflyasha, майка ми  посещаваше класически хомеопат за миомата...
както и да е
дано да сме здрави, та да не ни се налага да избираме Grinning
С това съм напълно съгласна!  bouquet

# 37
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Не бих рискувала живота и здравето на детето си, давайки му хомеопатични лекарства.  Температурата, която си написала е сериозна и последствията от нея може да са големи. Радвам се, че сте по-добре и че сте минали на лекарства, не на треви.

Чудя се, последствията от хомеопатичното лечение, защо не си ги лекуват хомеопатите, ами се бяга при лекарите да оправят положението? Също така, след като хомеопатията е толкова велика, защо не лекува всички заболявания, ами има ограничен кръг на действие?

# 38
  • София
  • Мнения: 3 099
Чудя се, последствията от хомеопатичното лечение, защо не си ги лекуват хомеопатите, ами се бяга при лекарите да оправят положението? Също така, след като хомеопатията е толкова велика, защо не лекува всички заболявания, ами има ограничен кръг на действие?

Кой "бяга" при "лекарите"? Бтв, моят хомеопат е и лекар. И кое те кара да мислиш, че конвенционалната медицина има неограничен кръг на действие?  Laughing

# 39
 Simple SmileМного е лесно да се дават съвети но всеки родител преценява как да си лекува детето. Аз самата от 3 години използвам единствено и само  хомеопатия. Използвала съм и традиционната медицина, но след 2 години ходене по мъките за лекуване на алергична кашлица и пиене по 3 антибиотика, да не споменавам и последиците от тях просто е излишно да казвам, че има смисъл от хомеопатията.Според мен много от болестите могат да се лекуват с хомеопатия - ние си излекувахме варицелата дори комар да го ухапе му давам хомеопатично лекарство. С две думи който не е използвал хомеопатия не може да коментира има ли полза или. Но да не забравяме все пак и доколко лекарят-хомеопат е компетентен. Дори бих казала че това е основната предпоставка за да избереш този метод на лечение.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
zwetellina, как е детенце?

Ако решиш да продължиш с хомеопатията, при следващо заболяване, трябва да си по-търпелива и настоятелна, да не се отказваш лесно и да не се притесняваш да питаш хомеоп. за всяко нещо, което те притеснява. А така също и да споделиш, че този път си се притеснила и   си спряла лечението. Може да се наложи да лекува и теб... Wink

Успех! Дано ви подминават болестите оттук нататък!  Peace

# 41
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
...
П.С. Такива теми се пускат в съседния подфорум "Хомеопатия". При сегашните мнения вече късно да я местя там  Wink
Vache Пуснах темата и там, но почти никой не ми отговори и затова я пуснах в "Майки бъдещи и настоящи".
Детенцето ми пак си върна тонуса, и си играем както преди, но доста кашля. Няма хрипчета, но кашлицата продължава. Пием сиропче и чайче от лайка и мисля, че днес по-малко кашля, но да не говоря много. Довечера ще преценя дали кашлицата е намаляла.

# 42
  • София
  • Мнения: 13 206
Simple SmileМного е лесно да се дават съвети но всеки родител преценява как да си лекува детето. Аз самата от 3 години използвам единствено и само  хомеопатия. Използвала съм и традиционната медицина, но след 2 години ходене по мъките за лекуване на алергична кашлица и пиене по 3 антибиотика, да не споменавам и последиците от тях просто е излишно да казвам, че има смисъл от хомеопатията.Според мен много от болестите могат да се лекуват с хомеопатия - ние си излекувахме варицелата дори комар да го ухапе му давам хомеопатично лекарство. С две думи който не е използвал хомеопатия не може да коментира има ли полза или. Но да не забравяме все пак и доколко лекарят-хомеопат е компетентен. Дори бих казала че това е основната предпоставка за да избереш този метод на лечение.


Че на 2-месечното ми бебе варицелата му мина без никаква намеса на лекарства.. а като я ухапе комар само казваме, нищо, ще ти мине...  Laughing Laughing Laughing

# 43
ОТ 5 ГОД.се лекуваме,ако се наложи,само чрез хомеопатия!!!трудно е човек да реши да избере този начин на "лечение",но определено е по-добър-за мен и моето сем.детето ми-сега вече на 8год.,не спираше да приема антибиотици всеки месец.НЯКОЙ ЗАПИТВА ЛИ СЕ-КАК ОРГАНИЗМА ЩЕ ИЗЧИСТИ ВСИЧКИ ОСТАТЪЧНИ ВЕЩЕСТВА ОТ ПРИЕТИТЕ ЛЕКАРСТВА.....Симптоми като:повишена темп.,повръщане,"лесно изхождане",гнойни пъпки......и др.показват,че орг.има нужда да се изчисти от някаква "мръсотия"...моят съвет е-СМЕЛО НАПРЕД НО ЛЕЧЕНИЕТО ЧРЕЗ ХОМЕОПАТИЯ И БИЛКОЛЕЧЕНИЕ..

# 44
  • Мнения: 4 358
Много четох и продължавам да съм раздвоена  #Crazy.Мисля че хомеопатията е  по скоро за смелите родители. Аз нямам сърце да гледам как детето се мъчи с висока температура.
Бенджи_2710 - при кого се лекувате вие, ако не е тайна да споделиш.Виждам че си доволна.
А и още нещо да използвам да питам - момичетата застъпнички тук на хомеопатията имате в предвид класическата нали newsm78.
За Боаронската какво newsm78 само негативни ли са мненията?

Общи условия

Активация на акаунт