Въпрос към дългокърмещите майки?

  • 964
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Кърмя на поискване от раждането и. ЗАхраних на 5 месеца. Прояде около годинката храна от мл.кухня. Сега ходи на ясла, там се храни нормално, а  през останалото време - виси на цицата  Mr. Green

# 16
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Навършихме годинка и пропускаме ранната закуска в 6.30ч. /кърмата отпадна/ и закусваме в 8.30ч. твърда храна.На обяд се преспиваме кърмейки се.Вечерята също кърма.Престана да яде през ноща.Незнам до кога ще се откаже пък и аз още не искам.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 259
Искам да ви попитам, мили майки, как успяхте? Интересува ме дали сте кърмили на поискване или с режим, кога и как започнахте захранването, заместихте ли хранене, как продължихте и колко кърмите сега?
Как успяхте да поддържате лактацията, правите ли нещо специално?
Кърмене на поискване (първите 3 месеца някъде сам си правеше режим от 3 часа, че и повече понякога, ако не го събудя), недаване на вода (започнах да предлагам като го захраних, но пропи реално след годинката), недаване на сокове преди захранването, захранване на 6м. навършени. Заместихме хранене бързо, но не по мое желание, на детето му се услаждаше, а и усещах, че само на кърма много бързо огладнява (сучеше през половин-един час и така разбирах, че е време да увеличим твърдата храна). Дори и след като започнах работа продължаваше да суче сутрин и вечер, кърмих го близо 2 год. (1г10м), щеше и повече (предлолагам поне още половин година), но се наложи заради втората ми бременност. Сега с малкото желанието и намеренията ми са пак до 2 год. Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 1 056
Точно като другите мами - кърмене само на поискване, без режим. Започнах захранване след 6,5-тия месец. Вода съм предлагала понякога след 7-8-ми месец, но не е искал да пие до годинката, откакто прояде детската кухня.
До навършването на 1 год не е имало заместено хранене - кърмене през 2 часа и по няколко лъжички  някаква храна два пъти на ден. Това му беше яденето. Но си беше опитал от всичко! След годинката започнах първо да предлагам закуска, обед и вечеря и после кърмене. Той си решаваше колко да изяде от яденето и се прехвърляше на гърдата. Оказа се, че пак нямахме заместено кърмене докато не тръгна на ясла на 1,9 год.

Вече 2,2 год суче нощем. Аз не желая да му махам нощното кърмене, иска ми се колкото се може повече кърма да поема.

За поддържането на лактацията не съм използвала никакви методи - просто КЪРМЕНЕ НА ПОИСКВАНЕ!

Общи условия

Активация на акаунт