Вън кокиченцето вече цъфна и Януарче го откъсна!

  • 17 814
  • 285
  •   1
Отговори
# 255
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
ОООооо, не мога да се въздържа да не поздравя всички мечтателки с това.
http://www.vbox7.com/play:2858bc64
Hug Hug newsm51

Peace Чакам те  я

Даже и сервираха .....

# 256
  • Мнения: 3 886
Здравейте, милички!

Минавам само да ви кажа, че не съм ви забравила - надявам се и вие мен също Simple Smile

Али е с ангина на АБ в къщи, свекито я гледа, а аз бачкам Simple Smile Това е от мен:)
И аз не съм  ви забравила ама май вие мене Да Cry ConfusedГледам тук се сещате за някой ама за мен никой.виличка да се оправяте бърже.Ние сме мнооого кисели избиват ни на куп последните 3 кътника  а аз 2 денонощия бях дежурна за записване на баткото за 1 клас в 32 ро СОУ ooooh!та днес едвам сколасах да изчистя и да пусна 4 перални #Crazy

# 257
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
DIVA_ORHIDEQ - недей така миличка! Как да не се сещаме ... просто всички знаем, ч ти напрегнато и за това не те притесняваме! Как сте, като изключим опашките за у-ще?

Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesВИЛИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МИЛА НИ ДРУЖКЕ! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
ДА СИ ВИНАГИ ЗДРАВА, ДА СИ НЕПРЕСТАННО ОБИЧАНА, ВСЕКИДНЕВНО СЛУШАНА, ЕЖЕЧАСНО УХАЖВАНА, ЕЖЕМИНУТНО УСМИХВАЩА СЕ И ЕЖЕСЕКУНДНО УВЕРЯВАНА В КРАСОТАТА ТИ!
МНОГО ЦЕЛУВКИ И ВЕСЕЛИ ЕМОЦИЙ!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

ilindi4ka - радвам се, че на Сами очето вече е по-добре и се надявам да съм помогнала поне мъничко!

Дес - ами ... да чукна на дърво, аз ще се похваля! В понеделник се изкъпахме без никаква борба и ревове /като изключим плакненето на предната част на главата/ - просто не можах да повярвам ... сега ще видим следващия път какво ме чака  Mr. Green 

# 258
  • Мнения: 720
И аз не съм  ви забравила ама май вие мене Да Cry ConfusedГледам тук се сещате за някой ама за мен никой.виличка да се оправяте бърже.Ние сме мнооого кисели избиват ни на куп последните 3 кътника  а аз 2 денонощия бях дежурна за записване на баткото за 1 клас в 32 ро СОУ ooooh!та днес едвам сколасах да изчистя и да пусна 4 перални #Crazy
Аа , не сме те забравили  Grinning Ама ние бяхме без интернет (3 страници сте изписали оттогава ... досега четох, четох... Grinning)
Дано бързо й се покажат кътниците на Ди  Hug милото детенце 3 наведнъж  Sad представяте ли си как боли ... нас като ни заболи зъб , и се оплакваме , а представете си наведнъж 3 зъба да те болят  Sick Мимито също трудно ги вади кътниците - когато тръгнат да излизат - два наведнъж  Confused започва да вдига всяка вечер по 39 гр в 1 часа нощем ... а през останалото време няма темп. , ама е изнервена , мрънкаща , капризна  ... и не ще да яде...

Сега се е научил от батко си нещо като се възмущава се пляска по челото и вика"Мако, макоооо!" (майко, майкоооо) hahaha Другото, което мноооого често употребява е "Ни кам." (не искам) и аз питам "Защо?", отговор "Щотооооо...ни кам." Crossing Arms

Joy Joy Joy
А Мимито пък когато не иска нещо , казва че "не ще, не ще ! "  Laughing и смешно тръска главата  Laughing
А също и много често идва и ме хваща за ръката и ме дърпа "Тавай , тавай!"(ставай) и ме води някъде ...
Или пък взела пакет бисквити (или вафли , солети или друго ) и ми го бута в ръцете "отори " (отвори)

Дейзи ще пробвам и аз това с яйцето във микровълновата , понеже сварено "не ще !"  Laughing  Днес й сготвих риба с доматен сос и мислех че ще ми каже пак че"не ще" , ама много й хареса , чак се зачудих ... Rolling Eyes
Мишленце ние също нощем слагаме памперс и при излизане...(само че почти винаги остава сух ) може би вече трябва да не слагам , ама нали искам да си спинкам спокойно , а не да ставам да проверявам дали не спи мокра  Embarassed  Embarassed
А инъче с храненето имаме напредък - взех да й давам  лъжица и на нея , докато я храня ... и за мое учудване скоро започна да си уцелва устата и не се цапа прекалено  Wink (но с обличането скоро няма да се похвалим , само да се събличаме можем  Laughing Grinning)
Възглавницата на която спи е съвсем тънка  . но тя спи кога на нея , кога под нея   Laughing
За бибероната нищо не мога да кажа , понеже така и не пожела да я използва (въпреки моите опити да й а пробутам ) Е, имаше период на смучене на палец (и аз много се изнервях от тоя палец, пак опитах да дам биберон , но пак неуспешно) Слава богу че не продължи дълго време тоя период  ooooh!

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 01:34 от Мимито & Светла

# 259
  • Мнения: 3 336
Орхидейке, такъв образ не се забравя, душа / в най-добрия смисъл Heart Eyes /! Разкажи как мина опашката, че аз отсега съм се замислила Rolling Eyes Ама подробно разкажи, че на всички не предстои и това, вярно, че след има-няма 4 години, но все пак да сме информирани овреме Mr. Green Дано бързо израстнат кътниците Praynig Ели вече ги е наредила всичките, но Ники още не. По-кисел е напоследък, а и доктора каза, че освен от алергията, тези състояния с хрема и кашлица може да са подсилени и от забъникненето.

Светле, аз да се похваля, вчера моите изкараха разходката без памперси и пишкаха по молба на мама в градинката, като ги държах /на Ники само пишката, с него е по-лесно Laughing /. Като отидох в яслата казах пред сестрата, хайде сега да сложим памперсите за разходка, а тя ме гледа невярващо и каза, че децата са готови за разходка без памперси, та аз опитах. Още повече, че тъкмо ги бяха сложили преди това на гърне, Ники ес беше изпишкал, Ели не, та имаше няколко капки на панталона и я пванах на време. Така че това ни беше първата разходка без памперси ,слава Богу успешна bowuu Дай Боже все така. Като се постопле още малко ще махаме и памперса за спане.

Ели пък снощи докато я хранех повърна всичко на фонтан, като едно време с рефлукса, не ми беше повръщала така от една година близо Rolling Eyes Обаче и аз съм си виновна, де, явно преяде детето. Дадох им от кухнята както обикновено за вечеря супата и второто, но понеже ядоха без хляб реших да предложа и десерта, тя изяде половината и върна и половината от второто Tired Та, друг път експерименти няма да си правя Rolling Eyes

# 260
  • Мнения: 720

Светле, аз да се похваля, вчера моите изкараха разходката без памперси и пишкаха по молба на мама в градинката,   това ни беше първата разходка без памперси ,слава Богу успешна bowuu Дай Боже все така. Като се постопле още малко ще махаме и памперса за спане.

И аз така мисля, ама чакам да се стопли , че при напишкване да  нямам одеало за пране  Whistling
А инъче ние 2-3 пъти сме се разхождали без памперс (даже единия път с маршрутка до другия край на града) но не е било умишлено , просто забравям да сложа памперс като бързам  Embarassed да я облека  Laughing
Инъче ние вече не сме на детска кухня ,аз й готвя, ама се случва като се прехрани понякога да повърне  ooooh!

# 261
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Вчера започнахме офанзивата по махането на памперса. Ох, дебнах, дебнах, обяснявах, чаках, хадках (от хайде), пак дебнах. Поне имаше прогрес, че вече не реве на гърнето. Загледа се в Шрек и откара 30 мин. на гърнето. Вдигаме гащите и след 2 минути напикан  ooooh! Та всичкото дебнене отиде на кино. Сега е пак без памперс. Пак започваме да си играем на котка и мишка. До пишкането по градинките ще има да почакаме. Crazy

# 262
  • Madrid
  • Мнения: 514
На Самуил любимия му герой е Шрек.
Аз си мисля,че някой деца са по-податливи на убочение,други са по-своенравни,затова и има деца,които от година са без памперс и други,при които той е още факт.Самуил от лятото миналата година започна да си казва,когато има да пиша и ака.После последва период,в който всичко се вършеше в гащите/около ноември месец/.Сега на ден има все по едни напишани гащетки-когато се заиграе задълбочено или се изпуска по малко преди да каже.По-често аз го изпишвам,не чакам да ми казва,нямам му доверие. WinkА за нощен памперс ми се вижда невъзможно на този момент.Мисля,че ще е трудно при него,такова чувство имам! Rolling Eyes
Дива Орхидея,знаеш,че не сме те забравили,невъзможно е,толкова време си тук,просто повечето си мълчим от тактичност. Hug HugЗвучи абсурдно това чакане за училище,но важното е,че си свършила работата.Целувки на Диди и безболезнено никнене на зъбките,мажеш ли я с някакво гелче ,охлаждащо примирно?
От поста на Мишленце се сетих да ви питам:
давате ли хляб на децата с основните ястия-манджи,по-гъсти супи?Аз давам пълнозърнест понякога,но на препечени филийки.Не давам с яденето,за да не си създава този за мен вреден навик.Луда ли съм? Thinking

# 263
  • Мнения: 3 336
Илиндичка, не си луда, и аз напоследък давам хляб главно на слеодбедна закуска под формата на кифли или някакви други закуски. На обяд колко хляб ядат в яслата не знам, като са вкъщи за закуска им правя попара, та вечер хляб не давам или ако давам давам по кифличка със сирене и чубрица /в Била при нас има много хубави/, хляб ако дам само ми го трошат и става мазало. Crazy

Бисе, кураж, мила, майка ми и свеки казаха, че за 3-4 дни са влезли в час децата с гърнето, първия ден обаче е имало 5-6 напикани гащи. Ще стане работата Peace

Светле, за одеалото си права, а иначе аз отдолу за леглата съм намерила непромокаеми покрития, като шалтета са, големи като за големите им кревати, аз мислех, че не продават, но по случайност ги открих Peace Така че поне дюшека ще предпазя Laughing А иначе майка ми каза, че продавали еднократни пелени в аптеките, тя такива е взела за по-нататък Laughing Всички сме се подготвили Mr. Green А защо не сте вече на детска кухня, нали е до 2 години и половина newsm78 Аз смятам да се възползвам докрай, и без от друга екстра с близнаците не можах да се възползвам, та поне това Laughing

# 264
  • Мнения: 2 381
Вили, Честит Рожден Ден!
(на патерица, но от сърце Hug)!Вчера не ми остана време да седна пред компа Crazy
Пожелавам ти здраве, любов и щастливи мигове с любимите хора!

Как е Али?
Дес, Поли имаше период, когато плачеше при изплакване на косичката.Започнах да й обяснявам да затваря очи и главичката назад.Така прави и не плаче вече.
хляб предлагам, но Поли рядко яде.

# 265
  • Мнения: 720
В супата надробявам малко хляб , а и попарата й правя с хляб (когато беше малка и правех попарата със сухар , но не я ядеше с желание и никога не я дояждаше...) А следобедна закуска понякога й давам кроасан
Напикани гащички по 5-6 чифта на ден - за около седмица  ooooh! После все по-рядко и по-рядко... На кошарата под чаршафа съм опънала една мушама , а за тези еднократните пеленки дето се постилат на леглото не бях се сетила - стрхотна идея  Peace Даже май имам останал 1 брой (за в родилното бяхме купили - нали имаше списък какво да се носи)
Тези непромокаемите покрития откъде ги купи (от магазин за платове , или... newsm78)

Светле, за одеалото си права, а иначе аз отдолу за леглата съм непромокаеми покрития, като шалтета са, големи като за големите им кревати, аз мислех, че не продават, но по случайност ги открих Peace Така че поне дюшека ще предпазя Laughing А иначе майка ми каза, че продавали еднократни пелени в аптеките, тя такива е взела за по-нататък Laughing Всички сме се подготвили Mr. Green А защо не сте вече на детска кухня, нали е до 2 години и половина newsm78 Аз смятам да се възползвам докрай, и без от друга екстра с близнаците не можах да се възползвам, та поне това Laughing
На кухня не ходим от Нова година насам... От известно време все се канех да спра да вземам кухня ама все отлагах... Защото кухнята не ни е наблизо , а и Мимито все заспива по обяд (сутрин рано става от сън ) и все я дебнех да не заспи преди да сме тръгнали (че много се сърди като я събудя) А и все проспиваше разходката ...
А след Нова година бяха ми свършили купоните .. последния ми беше заверен за 2 януари , а то валеше като из ведро , и всъщност не отидох да си взема храната , а и повече купони нямах , а продаваха чак след  седмица ..така че реших да приключим с  дет. кухня . Тя ми яде каквото й готвя , не мога да се оплача от Мимито-добричкото  Hug
Ама вие си ползвайте докрай , че то ако трябва и да им готвиш всеки ден ... (Аз направо ви се чудя как се справяте   bouquet Hug(не мога да си представя ако имах близначета , как щях да се справям   Rolling Eyes)
А то ако си купуваш купони и след 2г и половина , не мисля че някой ще ви направи забележка ... тука поне никой никога не ни е проверявал талончето като си закупуваме купони  newsm78
 

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 23:05 от Мимито & Светла

# 266
  • Мнения: 3 886
 Heart Eyesеееее мерси мерси малко подпомогнах да се сетите ама айде Joy hahahaКакво да ви кажа  и 3 те  зъба са пробили та вече мога да отдъхна краи на зъбните проблеми ураааааааааааааа Mr. Green Mr. Green PartyДнес сме добре  да ви кажа аз нещо взех ммного да се скапвам.Нещо взеха да ме отчайват от 32 -Ро СОУ та незнам дали ще ходиме там на училище Язък за чакането 2 денонощия.Чакаме класацийте на 3 те в които сме подали и ще рещиме почнал е да чете и не млъква всяка вечер до 11 ми чете на главата hahahaтова ме радва много но и малкко ме уморява.Чакаме и класацията за Ди подали сме в 2 ясли но не искам да я пускам там искам да е на есен 1 ва група но се уморих да моля директорката и както  тя казва не зависело от нея в 1 та ясла сме номер293 в другататриста и нещо та се отчайвам направо newsm78 Cry

# 267
  • София
  • Мнения: 1 056

EeeeeЙ, и мен ме забравихте, ей! ppp ppp ppp

(и аз да ви подпомогна да се сетите)Joy Joy Joy
Орхидейке, така е, децата родени през първите месеци на годината са ощетени, нашите не могат да кандидатстват за тази година, а за следващата. Ще тръгват на 3,8 год в първа група!!!(т.е. септември 2009). Нашата директорка каза, че ще задържи Мъри до юли догодина, ама представете си го как ще дръпне назад като в една група ще са 1-годишни дето нищо не вдяват и той на 3,5 год!!!
И на мен не ми се иска така, ама не знам какво друго може да се направи...
Уж петиции, уж протести, уж по медиите приказваха и накрая пак нищо...Ама така е, то туй държава ли е... Мафиотия!!! Ония в парламента гледат само как фирмите им да изцеждат каквото може и да си пълнят гушите!

Извинете ме за ранното възмущение, малко проблеми имах напоследък, отдавна не съм писала и ми се е насъбралоооо

За работата иде реч, сменям я!
Дано да попадна по-добро място, че такова разочарование не бях имала никога досега. Дано всяко зло е за добро, каквото е веруюто ми, защото ние, Козирозите не обичаме рязките промени и обрати(е, поне аз, де).

За Мъри да ви разкажа - обожава да гледа Мечо Пух! Всеки ден го гледа с огромен интерес - едно и също, а все едно за първи път го гледа!
Вчера, пък, насън говори - Мики Маус не хапе!Мики Маус не хапе!
А оная вечер(която беше много топла приятна), излязохме тримата на разходка в съседния парк към 20,30 часа, беше вече тъмничко, а Мъри се озърта един такъв малко уплашен и казва:
- Това гора!
-Да, маме!-отговарям
-Тука няма пожар!(това от Бамби!)
-Няма маме, това всъщност е парк, не е истинска гора!
-И няма Оу!(вълк)
-Няма вълк!
Абе, голям пъзльо ви казвам. Май твърде рано започнахме да му пускаме анимации, много го впечатляват!
Друго - като вървим из кварталните улици, все оглежда колите дали са блъснати, дали са им спукани гумите, емблемите сега учим - много смешно казва - О-пил (опел), Фок-ваген, Бенбе (БМВ), Мецедес и т.н. Това понеже видя истински бръснати коли(на един завой в квартала, само отпред посмачкани) и имаме една кола със спукана гума пред блока.

Всеки ден като го взема от яслата и като го питам какво са правили отговаря -Ами, бихме се! Така!(и се удря по главата) - И Сасо(Сашо) скубе Ники така!(скубе се). Ама яко се удря и се скубе себе си, пък не знам там какви ги вършат! Като го питам с кого си е играл - С Ники! И тлювах Габи!(и целувал Габи). Габи, да уточня, казва, че му е гадже и че е най-хубавата. Но се съмнявам всеки ден да я целува, май го казва по инерция, щото е забелязал, че му се радваме като го каже...
Вече знае три песни, ама може и да саповече, защото съвсем случайно го чух да си пее "Прела баба", а аз не съм го учила на нея. Знае "Мама ми купи днес" и "Мила моя мамо". Но много обича да му пея, гушваме се и той казва коя да изпея - за зеленчуците, за зън-зън, за калинките и т.н.

Леле, дълго стана, пак ще пиша като имам време...
Приятен ден на всички ви!

# 268
  • Мнения: 3 336
Светле, непромокаемите шалтета ги купих от Непи дриймс. Доста са плътни и отгоре има мъхче, да не седи като мушама и да им шумка на децата като се движат насън. Имат ластици и се прикрепват за матрака/дюшека/.

Людмилана, разсмя ме искрено с бръснатите коли Joy На мен не ми е дошло на ум да ги уча коя кола каква е още, то не че ги разбирам толкова, ама все до опел ,бмв и мерцедес ще се оправя hahaha Ще опитам.

Орхидейке, нищо не писа за опдробностите по висенето на опашка за ред, а мен си ме интересува Sunglasses И защо и разочарована от 32-ро?

Аз да си призная вчера откакто излязох на кафе с една позната и ми разказа за училището на детето си, към което има и детска градина, с немски език още от детската градина, май имало и с английски / става въпрос за Шилер/ и се запалих да търся такъв вариант и за мишките. Още повече в Шилер било около 200 лв на дете, в сравнение с останалите частни градини и училища, направо е евтино. Освен това може да ти карам и водят детето до вкъщи срещу още 100 лв. Само не им се иска да  е с немски, вкъщи всички говорим английски, аз и испански, свеки и мъжо френски, освен това мъжа ми още няколко езика, но с немски няма кой да им помага, а и аз имам фонетечна непоносимост към този език да си призная Embarassed Та се разтърсих за варианти, днес търсенето продължава. Оказа се ,че близо до нас има основно училище с френски. А свеки е филолог и преподава на 2 близначки, които са първи клас, така че ще може да им помага по-нататък. Не знам алиансите откога започват. Сигурно ще ми кажете, че съм изперкала съвсем, но ми се иска да си развият способностите за изучаване на чужд език сега докато са малки и възприемат лесно. Вие какво мислите в тази насока?

Относно факта, че децата ни ще изкарат до 3 години и 7-8 месеца в яслата, какво пък толкоз, после ще са най-големи от всички нови в градината Joy И в първи клас също най-големите Joy С Клеопатра това си говорихме, че поне ще са уверени в себе си Peace И готови за пълно натоварване Peace Аз затова съм се замислила ако има някакви алианси от 3 години, ей така само да слушат да пеят песни и т.н. Бях намерила нещо в нета, сега ще видя дали го пазя - ето го http://www.helendoron-bg.com/about/ По-добре да се развиват малко или много, вместо да тъпчат на едно място до почти 4 години Rolling Eyes

# 269
  • Варна
  • Мнения: 2 378
ludmilana, дарлинг, напротив!!! Mr. Green Аз съм невероятно доволна, че детето ми има преоритета да спечели някой и друг месец, бил то за детска градина или училище. Всъщност зависи си от детето, естествено, но Светлин нали е декемврийче и винаги е бил най-малкия, недоразбралия, бебето...Все едно Сашко да тръгне наесен на градина.Ужас.  Та сега съм доволна де.  Mr. Green Как сме го уцелили без да искаме Александър по това време на годината... hahaha Joy

Попара не ще вече. Днес му направих, но отказа. фен е на сандвичите, а за Шрек можем да поспорим, ilindi4ka, кой от двамата ни юнаци е по-голям фен. Мога да го изиграя вече... Crazy

Мишленце, мисля, че поне година още може да изчакаш за езиците.

Общи условия

Активация на акаунт