Сегашно предварително. Или нов бизнес в медицината?

  • 4 109
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Винаги, когато става въпрос за крайни решения при появата на една или друга болест, съм се чудела какво биха направили лекарите, ако се отнася за членове от тяхното семейство. Едно е да се поеме отговорността от висотата на професията, съвсем друго е да се взема решение за много близък човек. Специалистът може да си позволи грешка, но един родител може ли да живее с мисълта, че е взел грешно решение?

По случайност с ушите си чух как лекар препоръчва на пациенти да си оперират жлъчката, но в същото време не е съгласен за свой близък да се извади жлъчката, защото трудно се живеело без жлъчка.

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 14:58 от RadostinaHZ

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм компетентна и не мога да коментирам. Стана ми жал за детенцето.
Факт е, че лекарските грешки за ежедневие. Лекарска грешка за малко да ме остави без деца. За малко да започне и лечението ми от мнима болест, за което благодаря на Холограма (че не се подложих).

# 47
  • София
  • Мнения: 1 783
Лекарите са изроди, спор няма.

# 48
  • Мнения: 335
Холограма как според теб е трябвало да процедират?...

Знам само, че безкритичното, ентусиазирано възприемане на този подход в медицината, е много опасна тенденция.


В това, което попита Italia са истинските отговори на въпросите.

# 49
  • София
  • Мнения: 14 724
"В човешкото тяло има два вида ендокринни тумори-едните са наследствени, другите-фамилни. При първите наследяването е задължително, при вторите хората са само предразположени да развият заболяването. При Базедовата болест например има фамилно предразположение. Докато при наличие на мутация в РЕТ прото-онкогена заболяването се развива на 100% и може да се прояви още в детска възраст.
Такъв е и последния случай на д-р Пандев. Мутация на опасния ген е открита при 7-годишно дете. "Пакостникът" бил във всяка една клетка на тялото му. Това е установено чрез генен анализ в Германия."Туморните маркери на детето се увеличават прогресивно и скоро трябва да го оперираме профилактично. Ако това не стане, ще се разболее от рак до няколко години и няма да надживее 25 г."-обяснява ендокринологът."

Това е част от статия в сп. Тема за д-р Пандев, който е асистирал при операцията-гл. ас. в Университетската клиника по ендокринна хирургия и началник на немската клиника "Символ на надеждата" в Гоце Делчев-един от районите с най-голямо разпространение на ендокринни тумори и заболявания. Бр.7 от февруари 2008 

# 50
  • София
  • Мнения: 14 724
Забравих да напиша, че детето е от село в района на Гоце Делчев

# 51
  • Мнения: 2 759
                      Уф, 5 часа писах и накрая  ooooh!... С две думи: на мен ми беше препоръчана спешна операция, и 'хитови' в световната медицина лекарства. Отказах и двете. След година се установи, че въпросните лекарства всъщност много вредят, но НЕ помагат и бяха отречени. За това време с леки диети се възстанових. Радвам се, че не се подложих на това. Т.е. не бих позволила нито за себе си, нито за близък предварителна операция  Naughty.

# 52
  • Мнения: 335
Забравих да напиша, че детето е от село в района на Гоце Делчев

Пожелавам му да е здраво и щастливо.
Дано никога да не се злоупотреби (или да се греши) при този тип операции у нас.
При безкритично мислене и прекален ентусиазъм това е напълно възможно обаче.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 783
Тесногръдието и предубедеността са кофти начин мислене. Преди години сигурно бихте били против първите трансплантации, хемодиализа, антибиотици, инсулин, ваксини. Лекарите нямат за цел да избият човечеството, щото няма да има болни за лекуване после.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Тц. Маркетингът и стремежът към печалби са влезли отдавна в медицината и фармацията. Пресен пример е разпространението на синтетичните витамини и новата маркетингова идея на фармацевтичните компании да превърнат витамините в средство не за лечение при определени болестни състояния, а като хранителна добавка, използвана от болни и от здрави. Това вече не е лекарство. Правени са маркетингови изследвания, че хората са готови да дават каквото и да е, но да се застраховат или да се успокояват, че правят нещо за здравето си. Така че ако няма болни, ще се лекуват неболни, но с всяване на заплахата в съзнанието им, че ще се разболеят, ако не пият едно или друго лекарство или добавка.
Според вас колко пациенти ще са доволни от лекаря си, ако като отидат на преглед лекарят им каже, че нищо им няма и ги отпрати вкъщи? Друго си е, ако предпише едни витамини, че да си излезе човекът доволен от кабинета.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 783
Вие кажете, вие сте пациенти. Аз казвам, че всички искат да са болни, иначе докторът не струва. Ако ви даде антибиотик - не струва, но и ако ви даде  пак не струва. Като ви кажат - болни сте - отивате на хомеопат. като ви кажат -здрави сте - отивате при врачка.
Спирам да пиша, че се ядосвам.

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
В един момент всеки е пациент, няма мърдане от това.

# 57
  • Мнения: 2 759
...Според вас колко пациенти ще са доволни от лекаря си, ако като отидат на преглед лекарят им каже, че нищо им няма и ги отпрати вкъщи?...
                   Ами аз съм така - радвам се. Но пък докторите се извиняват и гледат гузно, ако не могат да ми предпишат нищо. И ме канят непременно да отида пак след седмица  hahaha.

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 17:51 от Портокалово момиче

# 58
  • София
  • Мнения: 443
Коментарите в дира са с основна насока: Браво! Супер! Прекрасна новина!

Определено не мисля така. Ама това е само защото завиждам - мен, с моята генетична предразположеност, направо да са ме гръмнали като малка Grinning.

Безумно решение, родителите на детето са безумци. Първо да си отстранят своите, след това на детето

# 59
  • Мнения: 822
Не искам да коментирам точно този случай с детето.Най-малкото, защото информацията е дадена само от една страна...
Но според канадските статистики всеки трети канадец развива някакво заболяване на щитовидната жлеза през живота си.Няма да преувелича, ако кажа, че може би всеки пети от моите познати е на медикаментозно лечение до края на живота си... И в този смисъл медицината отдавна е бизнес.
И аз често съм си задавала въпроса, дали тези статистики са верни, дали тези хора наистина са имали нужда от това лечение...
Ако цифрите са наистина толкова големи, защо не се прави достатъчно за превенцията срещу тези заболявания?А превенцията в повечето случаи не е оперативна... За мен отдавна е факт, че в много дори развити страни профилактиката по отношение на здравето на хората не е угодна... Всъщност е угодна, само когато е и скъпо струваща...

Общи условия

Активация на акаунт