Помощ за децата от родители/ познати

  • 1 474
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • NL
  • Мнения: 520
Ние сами си отглеждаме малката без каквато и да е помощ от родители или бавачки(като изключим три седмици през които родителите ми бяха тук).От страна на съпругът ми-свекъра е много свестен човек,винаги е в готовност да помага но не мисля,че може да идва да гледа детето.И двамата работим,аз само два-три дни в седмицата,редуваме се при гледането на бебката и дори на този етап не мислиме да я записваме на ясла.
А колкото до....
 
Цитат
помощ изцяло или малко, задължителна ли е ( родителите помагат на децата си винаги) или децата я изискват ( мама и тати ми помагат винаги), загубват ли децата тук, че го дават на ясли или чужди хора, а не на роднини?
Малко помощ никога не е излишна,разбира се по собствено желание и предпочитам да се доверя на роднини а не на чужди хора.По мои наблюдения Калинке,много майки в Холандия си оставят децата на бабите но им плащат.Нали знаеш-сирИньето е с пари Wink

# 16
  • Мнения: 1 132
След като родих, мъжа ми си взе 2 седмици отпуск и се гледахме тримцата. След това дойде майка ми за месец. Умишлено исках да дойде няколко седмици след раждането, за да съм се възстановила и да не я товаря с чистене и готвене, че и без това се грижи нон стоп за баба ми, която е болна. Исках да се порадва на първто си внуче, без да и се налага да тича между печката и пералнята. Почти се получи.  Grinning От там насетне се гледаме сами. Свекърва ми изявява желание да помага при нужда, но нещо имаме коренни различия относно гледането на дете, та не и се доверявам вече. Предпочитам да плащам на бейбиситър при нужда.
Според мен родителите в България вече също нямат възможност да помагат така, както преди. Едно време са се пенсионирали на 50 години, а сега на 60 (ако съберат точки). Та евентуална помощ има в събота и неделя. Поне такива са наблюденията при мои познати.
Гледането на децата от бабите в Холандия наистина е срещу финансова инжекция.  Mr. Green Повечето ми приятелки, които са се върнали на работа фултайм дават децата 2-3 дни на ясла и останалото време при бабите.

Общи условия

Активация на акаунт