Как да намекнем дискретно на някой да ползва по-честичко парфюм?

  • 3 063
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 648
   Ох, то ако беше до парфУма, сам да го напръскаш Tired

Имала съм такива колеги и честно казано не намерих начин да кажа директно на човека, че смърди жестоко.

# 46
  • Мнения: 3 447
Аз съм имала и такава шефка, там, естествено, няма как да кажеш. Но и на колега не бих казала такова нещо. Единствените, на които бих заявила "Смърдиш на пор", са мъжът ми и синът ми (някой ден).
Да не говорим, че може да има хиляди причини за потене и не всички са свързани с лоша хигиена.

# 47
  • Мнения: 17 407
Продължавам да се чудя как някой с лекота разказват за смрадливи колеги, шефове, клиенти...
Аз, допреди едно известно време, си мислех, че никой не ме познава тук. Да, ама не Grinning

# 48
  • Мнения: 3 447
Продължавам да се чудя как някой с лекота разказват за смрадливи колеги, шефове, клиенти...
Само за бивши  Twisted Evil

# 49
  • Мнения: 17 407
Ее, аз нямах предвид написаното от теб, Дона. ПРосто съм забелязала, че е доста срещано тук. Преди време някой беше писал за някава много важна клиентка, въпреки че имало голяма вероятност да се разпознае.  Хаха!
И не беше изобщо за пот и парфюми. ПРосто капризен клиент.

# 50
  • Мнения: 3 447
Така си е, не сме анонимни хич Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 38 489
Честно казано не знам и не смея.
Братовчедката на мъжа ми, която ни е и съседка смърди страшно.
На пот и на цигари. Sick
Не знам кога се къпе и кога се пере, но не е често.
И когато гушка детето, косичката му също се осмърдява.
А все не смея да и кажа...

# 52
  • Мнения: 1 400
Ами явно има хора, които с лекота вадят кирливите ризи на другите.. TiredИнтересно ми е обаче дали собственните си вадят с такъв финес Whistling.

Аз съм имала и такава шефка, там, естествено, няма как да кажеш. Но и на колега не бих казала такова нещо. Единствените, на които бих заявила "Смърдиш на пор", са мъжът ми и синът ми (някой ден).
Да не говорим, че може да има хиляди причини за потене и не всички са свързани с лоша хигиена.
Абсолютно съм съгласна Peace Май е въпрос на ....възпитание? newsm78

# 53
  • Мнения: 120
Охх и аз съм имала такива проблеми ама пусто му все не събирам смелост да намекна лекичко на човека , че мирише, щощото може би се поставям на негово място как бих реагирала при подобна забележка.

# 54
  • Мнения: X
Е който пък няма смелост,да си търпи тогава. По-добре ли е да говориш зад гърба на човека,вместо да му акцентираш приятелски върху този проблем...

# 55
  • Мнения: 468
Наистина егадно ако до теб е някой който мирише ужасно.А ако си с него и всеки ден е още по зле.Но не съм съгласна , с това , че си личи ,че не се къпе и поддържа само за това ,че е с едни и същи дрехи всеки ден.Ами ако няма други?Аз имах един период в , който наистина нямах възможност да си купя нови дрехи.Един панталон и две блузи.Вечер перях ,суших на парното и на сутринта пак с тях.
А и другото гадно е ако някой се е напръскал прекалено много с парфюм който не се трае.,за да покрие миризмата на пот. Sick

# 56
  • Мнения: 17 407
КВо значи д аму акцентираш приятелски. ИМАше една приказака за лошата дума и мечката, помните ли я?
ИСкамд ави кажа, понеже работата ми изисква хората да се събличат- та, почти няма човек, който да ми мирише на хубаво и чисто. Без значение с кви дрехи идва всеки ден. Тъй че - смисъл от темата няма Grinning

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 15:08 от Дренка

# 57
  • Мнения: X
Значи да ги открехнеш за съществуването на рол-они и твърдо и гласно да се обявиш против къпането веднъж в седмицата.
Ако познавам човека и ми е ясно,че в момента намирисва,щото е тичал и се е изпотил,а не защото не се сеща да се къпе,тогава си трая,на всеки може да се случи.
А иначе наистина няма никакъв смисъл само да се жалваш,а иначе като ти завонят да си мълчиш.

# 58
  • Мнения: 3 447
КВо значи д аму акцентираш приятелски. ИМАше една приказака за лошата дума и мечката, помните ли я?
Да, и на мен ми е чудно.
А и в крайна сметка, личната хигиена си е лична работа. Колкото и да е неприятно за околните. Ако колежката ми ползва парфюм, който аз не харесвам и ми се драйфа от него, трябва ли да я накарам да го смени?

# 59
  • Мнения: 2 759
                        Дори не намеквам за такива неща. Имам такива колеги, но съм убедена, че става дума за здравословни проблеми и само бих ги притеснила, ако отворя дума за това, пък било то и деликатно (неделикатно съвсем не бих могла). От друга страна и на мен ми се е случвало - ако се изкъпя с много гореща вода, в момента, в който се изтривам с хавлията вече се потя  Shocked. На работа просто гледам да проветрявам често, и разчитам на ароматизатори или неутрализатори на миризми.
                        Ако позволи авторката да разширя темата - а казвате ли нещо на хората/колегите, които изпускат... газове? То и това е човешко, щото  Whistling...

Общи условия

Активация на акаунт