Кога за първи път на море?

  • 3 401
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 364
Марина беше на два месеца, когато отидохме за първи път на плаж, даже може би и по-малка. Лежеше си в количката, кърмех си я и пак в количката и така  Simple Smile
И аз, и таткото и тя се чувствахме много добре. Беше обаче в края на лятото (не че ако беше в разгара, щеше да ни попречи - в приемливо време на деня и с внимание към детето, защо не?!) .

# 46
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Синът ми го заведохме на 6.5 месеца на море.Ходихме сутрин рано и след 17ч. Под чадъра в надуваем басейн се плицикаше - супер беше, важното да не е много горещо и  да не е пряко на слънце, иначе няма проблеми.На 7 месеца ходихма на планина.
Притесненията ми бяха относно смяната на климата ,но не му се отрази.
Иначе проблеми с пътуването нямахме ,единственото лошо е жегата,но колата ни има климатик и  багажа - то всъщност дрехите ни се събраха в 2 сака,но количката,леглото и т.н ............

# 47
  • Мнения: 959
Баткото, го заведохме на море след две годишна възраст и съжалявам че, не го водихме с нас и предната година защото, доста се закрепи здравословно.Малката, живот и здраве ще я водим с нас тази година, когато ще е на 1г.4-5м. Представям си каква лудница ще е с двамата... Crazy Grinning

# 48
  • Мнения: 676
Ами откакто се стопли времето - детето като е на сянка няма проблем.Аз съм от Варна и миналото лято си водих сина  цяло лято на плаж дори, ако мен питаш колкото по малко е детето толкова по-добре.За първи път като го заведох беше на 9м.,но това е просто, защото е роден края на септември, ако беше роден март пак юни щях да почна да го водя.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 969
а тези, дето се раждат край морето дали имат избор кога? Simple Smile
Въпреки, че сме на морето малкия го заведох за първи път на годинка и половина.Тоест второто му лято.Не за друго ами първото му лято ни беше доста напрегнато- местения, ремонти ... Grinning

# 50
  • Мнения: 2 908
Миналата година пропуснах нарочно-беше на 9 месеца тогава-реших,че е малка още,бяла е като сирене и е като мен-под чадър,над чадър изгаря мигновено.Не го пожелавам на 9 месечно бебе.Тази година не че е по-голяма-на 1г и 8 месеца ще е,ама решихме,че вече е време да се запознае с морето и ще мисля много за изгарянията... Rolling Eyes
Според мен не е точен въпроса-тези дето раждат на морето как я карат?Да не би да раждат на плажа и да си държат децата на плажа по цял ден?Не,раждат си във Варна например,но в болницата,разхождат си се,по улиците ,както и в София,или Пловдив-понякога дори в Пловдив е по-топло от Варна-но не си водят малките бебета на плаж-има разлика между това да живееш в града и да ходиш с бебе на плаж-ама това си е мое мнение...

# 51
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Дъщеря ми е родена във Варна юли месец - на годинка я заведох на море.
Синът ми нямаше 5месеца, когато го пуснахме в морето в Гърция (там е и по-солено). Изплаквахме го веднага с чешмяна вода, затоплена на слънцето  Peace  Бяхме под чадъра, обилно намазани с крем 40-ти фактор до 11часа и след 17ч.
Живот и здраве, след 5дни ще се роди втората ми дъщеря. Тъй като всяка година цяло лято сме в Гърция,  няма да пропуснем и нея да топнем в морето   Peace

# 52
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В момента сме на 3 1/2м смятам да не пропускаме и ден от плажа.


а тези, дето се раждат край морето дали имат избор кога? Simple Smile
дам съобразяват се с това кога ще стане топло за 1-ви плаж hahaha Joy Joy Joy

# 53
  • Мнения: 2 197
Колкото по-малко толкова по-лесно ще го опазиш под чадъра. Дъщеря ми не ходеше миналата година и пак беше голям зор да я върна обратно - само пълзеше извън чадъра. За тази година не ми се мисли как ще се справим. А и като знам колко обича водата...

# 54
  • Мнения: 468
Големия за първи път го заведохме на три месеца.По рано не можхме ,че не беше се стоплило достатъчно.Малката я заведох на месец и половна за първи път.Ето доказателство, като е на два месеца http://images19.snimka.bg/003791264-big.jpg
Ама аз юли и август ги искарвам на морето.

# 55
  • Мнения: 523
Голямата беше на 1г и 6 месеца , а това лято смятаме да отидем четиримата заедно и малката ще бъде на почти две години . Морето е много много полезно за децата , особено ранните сутрешни йодни изпарения . Peace Peace Peace

# 56
  • Мнения: 1 586
Ние сме на морето целогодишно.............. Joy но Хриси го заведохме малко преди годинката,беше много забавно и пясъка му се видя най-интересното нещо на света........докъто не откри прахосмукачката................... Mr. Green
За справка, на планина отиде още на два месеца................ Joy

# 57
  • Мнения: 1 174
а тези, дето се раждат край морето дали имат избор кога? Simple Smile

Имат, този на родителите! Wink
Първият плаж на Деа беше на 5,5мес.Тогава беше и първото й "плуване" в морето. Simple Smile Беше изключително щастливо бебе!Искам да добавя, че ходим на плаж само до 10 часа сутрин.

# 58
  • Мнения: 433
Аз съм си коренячка бургазлийка, въпреки че живея от години в село Княжево.
Дъщеря ми е родена февруари - и в края на май вече ходехме на плажа с нея. Сега нямам търпение да се стопли за да покажа морето на сина си.

Няма долна граница кога едно бебе може да отиде на море. Но има основни неща, които родителите му трябва да спазват и да имат предвид, щом отиват с дете на море.

1. До 6-7 год.възраст забравете, че отивате на море за ваше развлечение - отивате на море заради ползата за детето. Ако не искате да е така - оставяте детето/децата на баби и отивате сами на плаж.

2. поради т.1 -  целия дневен (и нощен) режим трябва да е съобразен с детето, а не с вашите настроения. Ако ви се ходи на дискотека - виж т.1

3. плаж - сутрин към 8 ч е идеално време. Намирате хубаво местенце или пък се разхождате по брега. Докъм 10-11 ч е времето, в което бебето под годинка може (евентуално) да е на слънце. След това - само под чадър с шапка (и лека дрешка на раменцата).

4. за предпазни масла и кремове - ясно ви е, фактор 50 и т.н.  Не забравяйте и нещо против комари.

5. показвайте на детето как да си играе с водата, пясъка - ако сте на достатъчно чисто място. Иначе и един малък басейн с вода, в който да се пличка детето, е достатъчен. Удобен трик:  Имайте 2-3 специално купени за плаж играчки - може да е обикновено пате, но детето да си го има специално за плажа.

6. След 11 ч. - към стаята на прохлада. Времето до 16 ч е за ядене, сън, почивка, игра на сянка/закрито. За телевизия и интернет, ако щете.

7. втори плаж - след 16 ч - ако не ви домързи. Имайте връхни дрехи, тогава излиза вятър край брега, след 17. Но пък водата в морето е чай  Simple Smile  Може просто да се разходите по плажа и да събирате мидички.

Винаги имайте много вода подръка - децата се обезводняват бързо. Ако са напитки - негазирани. За кърмачетата - често слагане на гърда със същата цел.  Нещо за похапване също се подразбира - най-добре плод или сладолед за по-големите. Избявайте солените храни, от тях се ожаднява още повече.
Вместо просто лежане на пясъка предпочитайте други занимания  - разходки, игри с топка, фризби, строене на замъци и какво ли не - според възрастта на децата. Не им ограничавайте прекалено стоенето във водата, особено ако е много плитко - нека по цял ден са там, просто застанете до прибоя и ги наблюдавайте внимателно. Слънчевите лъчи преминават и през морската вода. А стоенето прав подобрява тена и го прави по-равномерен  Wink

Ако топите малки бебета в морската вода - добре е след това да ги поизплакнете с бутилка прясна вода, стоплена на слънцето. Но топкането на малките крачета по пясъка е безкрайно полезно - веднъж като закаляване и второ за по-добре оформени стъпала (срещу плоскостъпие) и добре оформени прасци. Това последното, впрочем, важи и за мамите  Wink

Дори ден да не се съблечете на плажа - самото пребиваване край брега е полезно - йодните пари във въздуха вършат своето. Ако имате слънчева алергия или просто безкрайно чувствителна кожа (вие или бебето) - сутрин към 7-8 ч. се правят дълги разходки по пясъка точно на линията, където се разбиват вълните. Така ще направите голяма услуга на тялото си.

Като поотрасне детенце, постепенно ще се върнете към стереотипа "пържене в собствен сос на хавлията". Или никога повече няма да се сетите за него  Sunglasses  А възхитеният поглед на малкото дребосъче, открило морето... си заслужава ограниченията.

(тюх, колко изписах!  #Crazy  да бях пуснала статия в някое списание, поне хонорар щях да имам, за пакет памперси  newsm78)

# 59
  • Мнения: 1 193
Голямата на 6-7м, малката на 2м и 1/2. Били са под чадър  Grinning Мокрехме им леко ръчичките, краченцата и личицето - без цялостно топене, че си беше хладничка водата.
Майка ми е на морето, и децата не са лишавани от морски бани и слънце. Това лято бяхме при нея за почти два месеца, с почти всекидневно ходене на плаж  Mr. Green
Всеки си преценява  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт